25.9.2009

Šestigólový debakl po patnácti letech, Pardubice dostaly v Kladně půltucet

PARDUBICE — 0:6. Těžkou porážku si v 8. extraligovém kole připsali hokejisté HC Eaton Pardubice na ledě Kladna. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto již v první třetině, kterou domácí tým vyhrál o čtyři branky.

O2 extraliga, 8. kolo, pátek 25.9.2009, Městský zimní stadion Kladno

Rytíři Kladno

6:0
4:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 13:57 Frolík (Bílek, Kalla), 14:10 Patera (Procházka, Kameš), 15:38 Bělohlav (Čurilla, Kameš), 29:07 Eberle (Kameš), 43:10 Frolík (Kalla). Rozhodčí: Souček, Svoboda – Bejček, Lhotský. Vyloučení: 7:8, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 Minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 3389. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 6:0.
Rytíři Kladno: Kopřiva – Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Dlouhý, Trončinský, Růžička – Diviš, Patera, Procházka – Bělohlav, Čurilla, Tomajko – Bílek, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Kuchler.
Dynamo Pardubice: Hašek – Kočí, Čáslava, Píša, Kolář II, Nakládal, Havíř, Richter, Šeda – Cetkovský, Špirko, Sýkora – Divíšek, Pivko, Zohorna – Koukal, Starý, Klejna – Semorád, Rákos, Somík.

Hokejisté Kladna deklasovali v 8. kole extraligy Pardubice 6:0 a přeskočili svého dnešního soupeře v tabulce. Domácí o své výhře rozhodli už v první třetině, ve které překonali brankáře Dominika Haška čtyřikrát v rozmezí necelých pěti minut. Slavný gólman tak zažil nejhorší dvacetiminutovku od svého návratu do extraligy, zápas však přesto dochytal. Jeho protějšek Miroslav Kopřiva udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Tři inkasované góly za minutu a půl

V úvodu zápasu to přitom na ofenzivní smršť domácích nevypadalo. Ve třetí minutě zkoušel Haška zaskočit Kalla, na druhé straně se z gólu už radoval Pivko, ale rozhodčí jej s odkazem na skutečnost, že hostující útočník puk dopravil za brankovou čáru rukou, neuznal. Když poté v oslabení neuspěl při samostatném úniku Somík, začali úřadovat domácí.

Dvoubrankové vedení si vypracovali v rozmezí třinácti vteřin. Nejprve připravili Kalla s Bílkem gól pro Frolíka a následně dorazil Procházkovu střelu, kterou Hašek jen vyrazil před sebe, Patera. Pohotová dorážka pomohla Kladnu i k třetí brance. Tentokrát brankář Hašek jen vyrazil Čurillův pokus a autorem gólu byl Bělohlav.

Smrtící pětiminutovku hostů následně dokonala vyloučení Koláře a Sýkory, po kterých hráli domácí dvě minuty dvojnásobnou přesilovou hru a využili ji. Na 4:0 upravil Kalla. V 19. minutě tak bylo o osudu utkání a rozdělení bodů prakticky rozhodnuto.

Pardubice síly na obrat nenašly

Východočeši následně přežili další dvě oslabení, krátce po skončení Rákosova trestu však opět inkasovali. Kamešovu střelu od modré usměrnil za Haškova záda Eberle. Kladenský obránce, jenž nastoupil poprvé v sezoně a hned v elitní dvojici s Kaberlem, si tak připsal již třetí bod v utkání.

I nadále více hrozili domácí hokejisté, kteří si s chutí hráli s pardubickou obranou. Kladnu zápas sedl, Pardubicím zcela nikoliv.

Eaton inkasoval šest branek

Až ve třetí třetině se do gólových šancí dostali i hosté. Při Mudrochově vyloučení však trefili jen tyč, Divíškovu šanci v další početní výhodě zlikvidoval připravený Kopřiva. Jeho protějšek Hašek tolik štěstí neměl. Ve 44. minutě inkasoval pošesté, když pro Frolíka připravil druhý gól aktivně hrající Kalla.

Hokejisté Pardubic zaznamenali nejtěžší porážku na ledě Kladna za posledních patnáct let. Naposledy zde prohráli rozdílem šesti branek 6. prosince 1994, kdy podlehli svému soupeři 1:7.

Petr Kasík (HC Geus Okna Kladno): „Zápas jsme rozhodli v první třetině, kdy jsme v průběhu necelých dvou minut dali tři góly a to nás trošku uklidnilo. Pak jsme přidali čtvrtý. Ve druhé třetině jsme měli trošku štěstí, soupeř nás přitlačil, měl dvě nebo tři vyložené šance, ale neproměnil je. Pak už se utkání dohrálo. Jsme mužstvo dvou tváří, doma a venku hrajeme diametrálně odlišně. Proč tomu tak ale je, nevím. Příprava na zápas je stejná... Možná bychom měli vypravit autobus s manželkami a snoubenkami. Nemám pro to vysvětlení.“

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): „Utkání se mi nehodnotí dobře, jednoduše. Myslím si, že do 10. minuty to byla oťukávaná a šance nebyly. Pak ale domácí během minuty a půl třikrát udeřili. Prakticky všechny góly nám dali z předbrankového prostoru, kde jsme hráli laxně. Pak jsme se nechali vyloučit a do kabiny dostali čtvrtý gól. I když jsme si o přestávce řekli, že se pokusíme výsledek zkorigovat, nějaké šance jsme měli, ale urazili jsme štěstí svým výkonem a přístupem v první části. Celý zápas jsme se nezmohli na kloudnou akci, domácí naopak hráli v pohodě. Kombinovali, bruslili a celý zápas jsme proti nim nenašli zbraň.“