19.8.2010

Přestřelku ovládla Ženeva, Pardubice podruhé na turnaji prohrály

BASILEJ — Hokejisté HC Eaton Pardubice nestačili ve svém druhém vystoupení na turnaji Basel Summer Ice Hockey 2010, švýcarskému vicemistrovi Servette Ženeva podlehli 4:7. V sobotu od 12.30 hodin si tak Eaton zahraje o konečné páté místo na turnaji.

turnaj, čtvrtek 19.8.2010, St. Jakob Arena

Servette Ženeva

7:4
0:1, 3:0, 4:3
Branky a nahrávky: 20:19 Riviera (Mercier), 20:58 Deruns (Savary, Salmelainen), 25:16 Meunier (Salmelainen), 49:33 Pothier (Lerg), 54:20 Deruns, 58:20 Meunier (Trachsler, Höhener), 59:32 Pivron – 6:03 Cetkovský (Koukal, Steiner), 44:49 Koukal (Rákos, Kolář I), 50:26 Pivko (Zohorna, Kočí), 52:30 Kolář II (Cetkovský). Rozhodčí: Eichmann, Koch – Müller, Tscherrig (všichni Švýc.). Vyloučení: 4:9, navíc Bezina – Jillson oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:3. Diváci: 724. Střely na branku: 22:48. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 7:4. Nejlepší hráči: Thomas Deruns – Václav Kočí.
Servette Ženeva: Stephan – Mercier, Bezina, Pothier, Höheiner, Gobbi, Breitbach, Vukovic, Lerg – Berthon, Conz, Walsky – Deruns, Savary, Salmelainen – Rivera, Trachsler, Randegger – Cadieux, Meunier, Pivron. Trenéři: Chris McSorley, Louis Matte a Sébastien Beaulieu.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Mezei, Kočí, Jillson, Kolář II, Kudělka, Kaberle, Drtina – Steiner, Zohorna, Pivko – Bartek, Cetkovský, Somík – Kolář I, Koukal, Rákos – Sýkora, Kousal, Buchtele – Radil. Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.

Souboj českého mistra se švýcarským vicemistrem sliboval zajímavou podívanou a tyto předpovědi se začaly naplňovat už od začátku zápasu. Ten byl ve znamení dvou pardubických přesilovek.

Tu první ještě Eaton nevyužil, přestože střely Václava Kočího a Branislava Mezeie byly velmi nebezpečné. Vyloučení Gorana Beziny, který v 5. minutě krosčekoval Petra Koukala, potrestal Václav Kočí – 0:1.

Ženevskou odpovědí byl zhruba dvouminutový tlak, který pardubická obrana ustála v čele s Adamem Svobodou. O chvíli později byl ošklivě zdviženýma rukama na led sražen Robert Kousal, rozhodčí však tento střet jako faul neposoudili, přestože pardubickému mladíkovi museli pomoci na nohy lékař s maséry a zůstala po něm krvavá šmouha na ledě.

Eaton pak chvíli na to ustál oslabení po špatném střídání, v 15. minutě Adam Svoboda výborným způsobem vychytal stoprocentní šanci Paula Savaryho. Závěr první dvacetiminutovky patřil Východočechům, jejich mírná převaha skórem nepohnula.

Na začátku druhé třetiny viděli diváci obrovskou proměnu obou celků. Zatímco Pardubice se nemohly dostat do tempa, Ženeva hladově vletěla na svého soka a hned v první minutě druhé dvacetiminutovky jej dvakrát kousla.

První uštknutí zařídil Christopher Riviera, ten vletěl do pásma a ze strany prostřelil pardubického brankáře Svobodu – 1:1. O 39 sekund později se Ženeva radovala podruhé, další útok proměnil v gólový Thomas Deruns – 2:1.

Zlý nástup do prostřední třetiny podtrhl gól Laurenta Meuniera v čase 25:16, který zvyšoval na 3:1 z pohledu Servette.

Východočechům nešlo ve druhé třetině vůbec nic, navíc hokejisté Eatonu byli často vylučováni. Během druhé dvacetiminutovky pykaly Pardubice šestkrát, navíc Jeff Jillson dostal desítku.

Třetí třetina nabídla střelecké vyvrcholení. Pardubice nejprve po spolupráci na útočné trase Jan Kolář – Daniel Rákos – Petr Koukal snížily na 2:3 ze svého pohledu. Další útočné akce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jenže o chvíli později se trefil Brian Pothier a Servette opět vedl o dvě branky, tentokrát 4:2. Pardubickou odpovědí bylo snížení z hole Libora Pivka po parádní akci v přesilovce – 4:3.

Eaton se ve třetím dějství dočkal i vyrovnání stavu, v přesilovce se od modré trefil obránce Jan Kolář – 4:4. Jenže závěr patřil hokejistům Ženevy.

Nejprve Thomas Deruns se dostal k dorážce, aby při závěrečné power play utekl švýcarský tým na konečných 7:4 ze svého pohledu.