28.12.2014

Pardubice zakončily „venkovní rok“ 2014 prohrou ve Zlíně

ZLÍN — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 32. kola Tipsport extraligy na ledě Zlína 2:3. Oba týmy proměnily po dvou přesilových hrách, ty pardubické proměnili obránci Blaž Gregorc a Petr Čáslava. Na bodový zisk to ale nestačilo.

Tipsport extraliga, 32. kolo, neděle 28.12.2014, Zimní stadion Luďka Čajky

3:2
2:1, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 1:04 Köhler (Marušák, Leška; 5/5), 18:16 Vlach (Říčka; 5/3), 33:18 Matějíček (Holík, Čajánek; 5/4) – 10:56 Gregorc (Sýkora, Čáslava; 4/5), 37:45 Čáslava (Zohorna, Cetkovský; 4/5). Rozhodčí: Souček, Šindler – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9 (1:4, 2:4, 1:1), navíc Čajánek – Nahodil, oba 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. Diváci: 6102. Střely na branku: 35:21 (8:11, 15:7, 12:3). Srážky: 7:2. Vhazování: 46:34. Blokované střely: 10:10. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2. Nejlepší hráči: Tomáš Štůrala – Karel Vejmelka.
Berani Zlín: Štůrala – Řezníček, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Kotvan, Horák – Veselý, Čajánek, Ondráček – Říčka, Vlach, Holík – Köhler, Leška, Okál – Čech, Sedláček, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach a Juraj Jurík.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Čáslava, Gregorc, Havlík, Benák, Čutta, Píša, Korím – Cetkovský, Zohorna, Sýkora – Tybor, Nahodil, Radil – Starý, Marcinko, Gašparovič – Rod, Kaut, Půhoný – Kňazev. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastoupili do utkání ve Zlíně v totožném složení jako v pátek proti Olomouci. Východočeši nenavázali na poslední tři vzájemné zápasy a s týmem PSG prohráli 2:3.

Gregorcovo vyrovnání nevydrželo

Nástup do utkání se lépe povedl domácím hokejistům. Už na začátku 2. minuty se prosadil Bedřich Köhler tečí Marušákovy ostré rány od modré čáry – 1:0. Krátce na to se Východočeši museli bránit po Kautově vysoké holi. Největší šancí ale byl Sýkorův úprk, tísněný pardubický snajpr se ale do gólového zakončení neprocpal.

Na sklonku poloviny prvního dějství měly Pardubice výhodu přesilové hry. Petr Čáslava v ní vyslal do jízdy Petra Sýkoru, ten objel bránu a předložil puk Blažu Gregorcovi, ten jej prudkou střelou poslal do sítě – 1:1.

Další minuty se nesly ve znamení zlínských přesilovek. Ševci sice nepotrestali Zohornovu hrubost, takřka spojené tresty Václava Benáka a Petra Sýkory ale znamenaly vedení pro Zlín. Dlouhou výhodu pět na tři zužitkoval Roman Vlach po aktivním vpádu do předbrankového prostoru – 2:1.

Petr Čáslava pouze snižoval

Pardubičtí hokejisté mohli srovnat hned na začátku druhé části hry, za hákování byl vyloučen Petr Čajánek, hosté ale výhodu nevyužili. Domácí krátce na to po Marcinkově hákování jakbysmet.

Na začátku 34. minuty si zlínský kapitán přidržel Nahodilovu hůl u mantinelu, rozhodčí ale ztrestali pardubického útočníka za držení. Třebíčský rodák pak z trestné lavice přihlížel, kterak Matějíčkova pumelice zamířila přes Vejmelkovu lapačku do brány – 3:1.

Východočeši se ale nevzdali, nejprve ustáli další přesilovku Zlína a sami využili početní výhodu v závěru druhé třetiny. V čase 37:42 byl za nedovolené bránění vykázán Petr Čajánek a o tři vteřiny později se Pardubice radovaly ze snížení! Po Zohornově nahrávce procpal kotouč do brány Petr Čáslava – 3:2.

Dlouhá power play nepřinesla kýžené vyrovnání

Hned zkraje závěrečné části hry byl za krosček potrestán domácí Řezníček, Východočeši soupeře svírali, ale neuspěli ve snaze vyrovnat. Poté se naopak Pardubice bránily, když za sekání pykal Jakub Čutta.

Zlín si chytře hlídal modrou čáru a notně ztěžoval hostím procpat se do pásma. V 56. minutě zahrozil svou bombou Jiří Marušák, po něm se neprosadil Petr Čajánek.

Dvě a půl minuty před koncem začali Východočeši hrát bez brankáře, s přestávkami poměrně dlouhou hru šest na pět ale nezužitkovali. Pardubice tak po třech výhrách v řadě těsně Zlínu podlehly.

Juraj Jurík (PSG Zlín): „První třetinu jsme na rozdíl od soupeře odehráli dobře, bohužel jsme dali jenom dva góly a Pardubice pořád žily. Ve druhé třetině jsme naštěstí dali třetí branku a do poslední třetiny jsme mohli jít s dvoubrankovým náskokem. Bohužel jsme si nechali dát hloupý gól a soupeř snížil na 2:3. Před poslední částí jsme si řekli, že se zaměříme na defenzívu a chtěli jsme to nějakým způsobem ubránit, což se nám podařilo.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „V první třetině jsme nepodali výkon jaký bychom si představovali. Celkově prvních čtyřicet minut bylo z obou stran takových nervózních. Bylo hodně vyloučení a nejvíc bohužel na naší straně. Z těchto důvodů jsme zápas ztratili. Nemůžeme mít za dvě třetiny osm vyloučených a předvést takový výkon, jaký jsme předvedli v první části. V závěru druhé třetiny jsme snížili a ve třetí části jsme chtěli se zápasem něco udělat, ale nepovedlo se nám soupeřem dostat pod žádný tlak.“