1.9.2009

Pardubice vedly v České Třebové o dva góly, na Kometu však nestačily

ČESKÁ TŘEBOVÁ — Porážku si v předposledním přípravném utkání připsali hokejisté HC Eaton Pardubice. Ti sice po gólech Rastislava Špirka a Jana Starého vedli 2:0, nakonec však odešli poraženi. K remíze nepomohl ani snižující gól Libora Pivka na konečných 3:4.

přát., úterý 1.9.2009, Zimní stadion Na Skalce Česká Třebová

Kometa Brno

3:4
0:0, 2:3, 1:1
Branky a nahrávky: 27:15 Starý (Koukal), 31:08 Špirko (Klejna), 56:17 Pivko (Richter) – 34:00 Brabenec (Zubíček), 34:27 Pucher (Dlouhý, Vondráček), 38:27 Bičánek (Selingr), 41:49 Vondráček (Pucher). Rozhodčí: Úlehla – Padevět, Ježek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 1289. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.
Dynamo Pardubice: Růžička – Richter, Kočí, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Zukal, Šeda – Zohorna, Divíšek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Klejna, Špirko, Somík – Bláha, Semorád, Rákos.
Kometa Brno: Trvaj – Bičánek, Koma, Mojžíš, Křetínský, Zubíček, Ovčaček, Houdek – Selingr, Vorel, Erat – Dlouhý, Pucher, Svoboda – Brabenec, Šindel, Vondráček – Švaňhal, Korhoň, Klimt.

Do první šance se dostali Brňané, již na začátku utkání se po nadějném pasu natahoval Radek Dlouhý. Pardubice mohly odpovědět ve dvou přesilovkách po faulech Marka Vorla, ale neuspěly. Největší šanci měl útočník Jan Kolář, ale sám před brankářem Trvajem neuspěl.

Eaton nevyužil ani třetí hru v převaze, v jejímž závěru se krásným průnikem prezentoval Daniel Rákos. Hosté si zahráli přesilovku po držení Marka Zukala, ale branku Martina Růžičky příliš neohrozila.

Daleko více hokejové krásy a radosti nabídla druhá dvacetiminutovka. Pardubice měly na jejím začátku výhodu téměř půlminuty hry proti třem. Dvojnásobnou přesilovku Eaton nezužitkoval, proti čtyřem se ale prosadil. Petr Koukal našel ve 28. minutě zpoza branky z otočky přesně Jana Starého, ten ze své pozice z kruhu trefil přesně – 1:0.

O čtyři minuty později se Pardubice radovaly z dvoubrankového vedení. Michal Klejna nabídl gólový puk Rastislavu Špirkovi a ten se nemýlil – 2:0. Chvíli na to měla obrovské šance trojice Jan Kolář – Petr Koukal – Jan Starý, ale ta neuspěla.

A tak začal úřadovat extraligový nováček. Pavel Zubíček poslal od modré puk hezky po ledě na teč Kamilu Brabencovi a ten neměl problém jej obratně tečovat do pardubické branky – 2:1.

Neuběhla ani půl minuty a bylo srovnáno! Další akci Komety zakončil Peter Pucher, který ještě v minulé sezoně působil v Pardubicích – 2:2.

V závěru druhé třetiny měli hosté výhodu přesilové hry po Píšově podražení a dokázali ji přetavit ve vedení. Radim Bičínek propálil od modré s nechtěnou tečí někoho z Pardubických všechno – 2:3.

Brnu se povedl nástup do posledního dějství. Po zaváhání obrany se k lehkému puku dostal Peter Pucher, nahrál hned Romanu Vondráčkovi, který se z voleje trefil přesně – 2:4.

Východočeši se pak snažili se zápasem něco udělat, tlačili se do útoku, ale naráželi na výborně organizovanou obranu Komety. V závěru se Eaton dočkal po gólu Libora Pivka snížení, ale vyrovnání se přes minutovou power play nedočkal.

Václav Sýkora (HC Eaton Pardubice): „Vstup do zápasu jsme měli mnohem lepší než v předchozích duelech. Povedlo se nám odskočit do dvoubrankového vedení, ale pak jsme vlastními chybami umožnili soupeři otočit stav. Zápas nám ukázal slabiny, na kterých musíme zapracovat.“