14.8.2006

Pardubice v přípravě dosud neprohrály, doma remizovaly s Chimikem

Neporazitelnost si Pardubice udržely. Sérii výher nikoliv. HC Moeller remizoval ve svém dalším přípravném utkání proti Chimiku Moskevská oblast 2:2. Ruský celek se zkraje třetí třetiny dostal do vedení, které HC Moeller otočil. Po vyrovnání Chimiku byl blíže vítězství pardubický celek, ale nadějné šance v samotném závěru utkání neproměnil.

přát., pondělí 14.8.2006, ČEZ Arena Pardubice

Chimik

2:2
0:0, 0:0, 2:2
Branky a nahrávky: 43:42 Ondřej (Hlinka), 52:10 Starý (Andrašovský) – 40:21 Sevosťjanov (Baladin), 53:06 Gluchov (Žerděv). Rozhodčí: Minář – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8 navíc Leščev (Chimik) 10 minut osobní trest. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 000 (odhad). Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
Dynamo Pardubice: Lašák – Novotný, Čech, Havíř, Snopek, Čáslava, M. Šeda, Linhart, Vágner, Koma – Ondřej, Hlinka, Mrázek – Rolinek, Blažek, Sýkora – Cetkovský, Koukal, Kolář – Andrašovský, Starý, Tvrdík. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Chimik: Barulin – Pujac, Bykov, Kručinin, Baladin, Titov, Semenov, Kosmačev, Petljuk – A. Vorobjev I, Zubov, Mozjakin – M. Sevosťjanov, S. Semosťjanov, Bojakov – Kudašov, Šastlivij, Bjelkin – Žerděv, Leščev, Pronin – Gluchov. Trenéři: Petr Vorobjev, Valerij Šapošnikov, Vladimir Kapulovskij.

Na přátelské utkání nezvykle hustě zaplněné tribuny zhlédly poslední přípravný zápas HC Moeller v domácím prostředí před novou sezonu. Chimik od prvních minut dokazoval, že je zcela jiným týmem, než ty, se kterými Pardubice doposud hrály.

První třetina nabídla celkem svižný hokej s mírnou převahou domácího Moelleru. Často se do šancí dostával první útok ve složení Ondřej – Hlinka – Mrázek, branku ale žádná z jejich svižných akcí nepřinesla.

Chimik hrozil zejména ze strojově nacvičených brejků. Hostující celek často ale nechával vyniknout brankáře Lašáka. Ten se zaskvěl zejména ve druhé třetině, kdy pochytal velmi nebezpečné pokusy soupeře.

Pořádné oživení hry nabídla třetí třetina. Nejprve hned zkraje posledního dějství se prosadil Chimik po pěkném přečíslení, kdy svižnou střelou překonal Lašáka Michail Sevosťjanov – 0:1.

Pardubice poté zvedly hlavu, zaktivizovaly síly a hnaly se vyrovnáním. Následnou přesilovku po inkasované brance ještě Moeller nevyužil, ale krátce po jejím skončením projel podél střídaček Zdeněk Ondřej, nabrusil si až před ruskou branku a pod Kolesnikem vyrovnal – 1:1.

Kvalita hry poté značně stoupla. Hlavně domácí hokejisté se snažili otočit stav a pravidelně a nebezpečně pronikali do obrany soupeře.

V 53. minutě obrátil skóre Jan Starý. Po přihrávce od Dušana Andrašovského si krásně najel před branku a nadvakrát překonal Kolesnika. A lahůdkově! První střela trefila ruského gólmana, odražený kotouč pardubický šikula trefil ze vzduchu zhruba půl metru nad zemí – 2:1.

Ruský celek ale během minuty stihl odpovědět. Střelu Nikolaje Žerděva brankář Lašák vyrazil ke Gluchovovi, jenž srovnal na 2:2.

Pardubice mohly vyhrát. V předposlední minutě v oslabení se dvakrát dostaly do úniku. Nejprve Petr Sýkora nerozzářil pardubické příznivce a v čase 58:59 neuspěla dvojice Sýkora – Blažek proti jedinému Rusovi. Pohledný zápas tak nenašel vítěze.