26.8.2007
Jan Hrabal, Petr Novák

Pardubice sahaly po vítězství, nakonec je ale Lugano porazilo

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! Nejblíže výhře byli v dnešním závěrečném utkání švýcarského turné hokejisté HC Moeller Pardubice. Ve Widnau, kde hráli s loňským švýcarským mistrem z Lugana, vedli 2:0 a 3:2, přesto nakonec odešli poraženi 3:4 z pohledu českého vicemistra. V úvodní třetině se gólově prosadili útočníci Tomáš Blažek a Daniel Rákos. Švýcaři dokázali ve druhém dějství srovnat stav, ale v 51. minutě vrátil Moelleru vedení Dušan Andrašovský. Dva góly v rozmezí 33 vteřin v závěrečné pětiminutovce ale rozťaly napínavý zápas pro Lugano. Už zítra od 17.00 hodin v Chrudimi hrají Pardubičtí další zápas: semifinále Tipsport Hockey Cupu proti Třinci.

přát., neděle 26.8.2007, Mittelrheintal, Widnau

Lugano

4:3
0:2, 2:0, 2:1
Branky Pardubic: 11:47 Blažek, 17:40 Rákos, 50:08 Andrašovský. Vyloučení: 8:5. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Lugano:
Dynamo Pardubice:

Poslední zápas pardubického turné ve Švýcarsku se hrál v rámci „Noci šampionů 2007“, jak švýcarští pořadatelé pojmenovali sportovní večer v osmitisícovém Widnau, které leží poblíž hranic s Rakouskem.

Do utkání lépe vstoupili hokejisté HC Moeller Pardubice. Po gólových zásazích Tomáše Blažka a Daniela Rákose vedli 2:0. „Hráli jsme výborně, ke dvěma gólům jsme si vypracovali spoustu šancí,“ komentoval průběh prvního dějství pardubický trenér Miloš Říha.

Ve druhé dvacetiminutovce ale domácí vyrovnali stav. „Prostřední třetina byla trochu rozháraná, nechali jsme se stáhnout na kontaktní hokej a zbytečně jsme se nechali vylučovat. Lugano toho využilo,“ pokračoval trenér HC Moeller Pardubice.

Východočeši ale bojovali o své první vítězství ve Švýcarsku. V 51. minutě se trefil Dušan Andrašovský. Jenže Lugano zvládlo zápas nejen vyrovnat, ale dokonce i otočit! Góly do pardubické sítě padly v časech 56:41 a 57:24…

„Za stavu 3:2 pro nás jsme měli další dvě gólové šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Lugano pak dokázalo využít našich trestuhodných chyb a zvítězilo. I tak jsme sehráli jedno z našich nejlepších utkáních ve Švýcarsku,“ doplnil Miloš Říha.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Z naší strany jsme sehráli možná nejlepší utkání na tomto turné, bohužel jsme se v závěru nevyvarovali chyb a prohráli jej. Musím ale přes porážku konstatovat, že jsme sehráli opravdu jedno z nejlepších utkání ve Švýcarsku.“