10.8.2006

Pardubice opět vyhrály, doma porazily Kometu

I proti brněnské Kometě udržel HC Moeller svou neporazitelnost v přípravných zápasech. V poměrně tvrdém utkání dokázali Pardubičtí porazit svého soupeře 4:2. Prvoligista se hned zkraje zápasu dostal do vedení, ale Moeller, který nastoupil bez řady opor, dokázal čtyřmi brankami za sebou otočit skóre a dovést zápas do vítězného konce.

přát., čtvrtek 10.8.2006, ČEZ Arena Pardubice

Kometa Brno

4:2
2:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 3:24 Havíra (Hlinka), 9:25 Hlinka (Havíra), 31:42 Starý, 49:26 Tvrdík (Kolář) – 2:34 Šůrek, 53:14 Meluzín (Černý). Rozhodčí: Rittich – Padevět, Šebek. Vyloučení: 9:10 navíc Martínek (Brno) 10 minut a do konce utkání osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 1 000 (odhad). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Dynamo Pardubice: Růžička (31. Koutský) – Havíř, J. Nakládal, Snopek, Lesák, Čáslava, Koma, Vágner, M. Šeda – Tvrdík, Rákos, Kolář – Ondřej, Starý, Mrázek – Cetkovský, Koukal, J. Šeda – Andrašovský, Hlinka, Havíra. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Kometa Brno: Maláč – Malena, Lhotský, David, Martínek, Mikel, Vyrůbalík, Karlíček, Špelda – Moskal, Brančík, Hodek – Foltýn, Barus, Hruška – Sojčík, Meluzín, Černý – Šůrek, Zábranský, Obdržálek. Trenéři: Lubomír Oslizlo a Karel Nekola.

První třetina nabídla poměrně svižný a pohledný hokej. O atmosféru se starala zejména početná skupina brněnských fanoušků, kteří poměrně hlučně povzbuzovali svůj tým. Do první a hned gólové šance se dostala Kometa. Ve 3. minutě ujel Michal Šůrek a v souboji s brankářem Růžičkou uspěl – 0:1.

HC Moeller odpověděl záhy. Po chvilce byl vyloučen hostující obránce Malena, který na trestné lavici dlouho nepobyl. Zpět jej poslal David Havíra, který perfektně využil nahrávku Miroslava Hlinky z rohu – 1:1.

Za šest minut Pardubičtí otočili stav. A byli u toho titíž hráči, role si chytře prohodili. Havírovu nahrávku proměnil v gólovou asistenci Miroslav Hlinka.

Ve druhé třetině sledovali diváci pěkný zápas. Pardubice, jak se na extraligistu sluší, byly aktivnější. Kometa se ale nevzdávala a bojovala, dost často ale za hranicí pravidel. V polovině utkání stejně jako v utkání proti Hradci Králové trenér Miloš Říha prostřídal brankáře. Martina Růžičku vyměnil Vladislav Koutský.

V čase 31:42 HC Moeller zvýšil své vedení po povedené akci Jana Starého. Ten při hře čtyři na čtyři vybojoval puk na modré po chybě brněnského zadáka a zavelel k útoku na Maláčovu branku. V nájezdu neuspěl, ale kotouč si zpátky sebral a ač mu situaci komplikoval Brňan, tak stihl bekhendem pověsit kotouč pod víko.

Třetí třetina už tolik hokejové krásy nenabídla. Domácí často faulovali, hostující celek také nehrál v rukavičkách. V 50. minutě při hře ve čtyřech na obou stranách se prosadil Michal Tvrdík – 4:1. Poslední slovo měla Kometa. Roman Meluzín v 54. minutě využil přesilovku a uzavřel skóre na 4:2. HC Moeller tak i v pátém přípravném utkání nenašel přemožitele, poradil si i s Kometou Brno.

V pondělí ale Pardubice vyzve dosud nejtěžší soupeř: od 18.00 hodin změří HC Moeller síly s Chimikem Moskevská oblast.