27.8.2014
Michal Sobecký, Jan Hrabal

Pardubice nedaly Prostějovu šanci, na Hané vyhrály 5:1

PROSTĚJOV — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyhráli v předposledním přípravném utkání na novou sezonu na ledě Prostějova 5:1. Skóre otevřel svým prvním gólem za Pardubice Karol Korím, parádně vyšel comeback Janu Starému, jenž zvyšoval na 2:0. V zápase se také prosadili Radoslav Tybor, Lukáš Nahodil a Patrik Poulíček, jenž prvně skóroval v pardubickém A týmu.

Přípravné zápasy, Přát., středa 27.8.2014, Zimní stadion Prostějov

Prostějov

1:5
0:0, 0:2, 1:3
Branky a nahrávky: 52:59 Skřivánek (Coufal; 5/5) – 25:51 Korím (Cetkovský; 4/5), 31:20 Starý (Cetkovský; 5/6), 43:56 Tybor (Semorád; 5/5), 48:33 Nahodil (Semorád, Cetkovský; 5/5), 50:10 Poulíček (5/5). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 1480. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Prostějov: Kocián – Švaříček, Roupec, Kolibár, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec, Luňák, Duba, Stejskal, Kuchta, Kučera, Černý, Belay, Coufal, Sršeň, Indra, Kajaba. Trenéři: Tomáš Sršeň a Petr Zachar.
Dynamo Pardubice: Halász – Zdráhal, Korím, Havlík, Benák, Kočí, Gregorc, Škvor – Půhodný, Nahodil, Cetkovský – Tybor, Marcinko, Poulíček – Starý, Špaček, Kolář – Semorád, Kaut, Moučka. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Po sedmi letech extraligový soupeř na prostějovském ledě. Celek HC ČSOB Pojišťovna Pardubice přilákal do ochozů stadionu téměř 1500 fanoušků. Ti potleskem vítali odchovance klubu Jiřího Cetkovského, který společně s Radoslavem Tyborem, Janem Semorádem či Janem Starým patřili mezi největší opory extraligového týmu nominovaného k tomuto zápasu.

Domácí výběr naopak nastoupil v plné sestavě, do branky se postavil Ondřej Kocián. Do první vážnější příležitosti se dostal René Kajaba, po něm nebezpečně pálil Lubomír Vosátko, ale oba pokusy si pohlídal strážce pardubické svatyně. I hosté se dostávali rychlým přechodem přes střední pásmo a především precizní hrou v útočné třetině do šancí. Za zmínku stojí pokusy Jana Starého či Radoslava Tibora. Za Jestřáby se naopak samostatným únikem prezentoval Michal Černý, tváří v tvář poprvé v utkání, na Halásze neuspěl.

Na první branku zápasu tak diváci čekali do 26. minuty, kdy svůj zlepšený výkon a narůstající tlak dokázaly Pardubice proměnit v přesilové hře v branku. Karol Korím vystřelil a k překvapení všech skončilo jeho nahození za Kociánem – 0:1.

Hosté se stále aktivně drali do útoku, a domácí brankář měl stále více a více práce. Těsně za polovinou zápasu se Pardubice dostaly do signalizované výhody. Útočník Jan Starý se z boku natlačil před branku a důrazem protlačil puk za brankovou čáru – 0:2.

Domácí byli ve většině situací o krok později, šance jakoby si tvořila pouze formace s Michalem Černým. Matador v prostějovském dresu nejdříve vypracoval akci pro Viktora Coufala, jenž pálil pouze do připraveného Halásze. Následně při vybruslení z rohu se Černý dostal sám před branku, ale hra byla přerušena. Na druhé straně mohl za Pardubice zvýšit Tibor, Kocián si z jeho pokusem poradil.

Nejvíce branek a v podstatě i největší atraktivitu přinesla závěrečná dvacetiminutovka. Jestřábi v jejím úvodu zkusili štěstí v podobě pokusu kapitána Lukáše Duby, nicméně záhy přišla třetí branka a v podstatě konec šancí na pomýšlení o „vyrovnání“. Radoslav Tybor využil přečíslení prostějovské obrany a doslova z brankoviště zakončil na – 0:3.

Ve 47. minutě bylo nařízeno trestné střílení na faul na Lukáše Dubu. Kapitán Jestřábů se rozjel vstříc Halászovi, ale střela mezi betony nesklidila úspěch. Záhy však přišla čtvrtá branka hostí. Krásnou kombinaci zakončoval všudybyl Lukáš Nahodil, jemuž na gól přihrával Jiří Cetkovský a připsal si tak již třetí asistenci v utkání – 0:4.

Prostějovští hokejisté se však nechtěli zahanbit a stále se tlačili alespoň za čestným gólem. V pohodě hrající Michal Černý se dostal do úniku, opět byl faulován a sudí opět nařídili trestné střílení. Černý si již pohrál s brankářem, ale konečné zakončení se mu nepovedlo.

V 51. minutě dostali Jestřábi pátý zásah. Kocián se špatně domluvil s Vosátkem, této hrubky využil pohotový Patrik Poulíček, pro kterého nebyl problém zamést puk do odkryté klece – 0:5.

Hanáci se přeci jen čestné branky dočkali. Sedm minut před koncem zápasu se v mezikruží dostal ke kotouči mladý obránce David Skřivánek, nic nevymýšlel a udeřil do puku. Ten rozvlnil síť a rozjásal prostějovské tribuny – 1:5.

Zápas se již následně dohrával v klidném tempu, Pardubice si pohlídaly výsledek, na Hané předvedly kvalitní hokej, i když nebyly v kompletním složení.