3.10.2010

Pardubice doma nestačily na Plzeň, opět prohrály v nájezdech

PARDUBICE — Bod získali hokejisté HC Eaton Pardubice v utkání 7. kola Tipsport extraligy. Východočeši doma prohráli s Plzní 2:3 po samostatných nájezdech. Eaton vedl po Buchtelově trefě, na plzeňské otočení odpověděl Petr Koukal. Nájezdy, stejně jako předevčírem, Eatonu však nevyšly.

Tipsport extraliga, 7. kolo, neděle 3.10.2010, ČEZ Arena Pardubice

2:3sn
0:0, 2:2, 0:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 26:23 Buchtele (Cetkovský, Nahodil), 36:59 Koukal (Kaberle) – 29:52 Vostřák (Slaney, Vlasák), 34:37 Vlasák (Straka, Hanzlík), rozhodující samostatný nájezd Hanzlík. Rozhodčí: Šindler, Persson (Švéd.) – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7, navíc Pineault (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 8120. Střely na branku: 45:43. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči: František Kaberle – Petr Přikryl.
Dynamo Pardubice: Růžička – Kaberle, Nakládal, Kočí, Píša, Jillson, Kolář II, Mezei, Kudělka – Rákos, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Cetkovský, Buchtele, Nahodil. Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.
Plzeň: Přikryl – Slaney, Modrý, Jeřábek, Hanzlík, Dresler, Frolo, St. Pierre – Vostřák, Straka, Vlasák – Lammers, Kovář, Johnson – Petruška, Heřman, Pitule – Langfeld, Tvrdík, Dvořák. Trenéři: Marian Jelínek a Milan Razým.

V pardubické ČEZ Areně se střetly týmy, které měly před dnešním zápasem naprosto odlišné skóre. Zatímco v dosavadních zápasech Pardubic napadalo celkem 23 branek při skóre 12:11, naopak Plzeň přitáhla 48 gólů (22:26).

Když nejsou šance, nemohou přijít góly

První třetina nepřinesla mnoho vzrušivých momentů, které by zvedly diváky ze sedadel. Oba týmy hrály spíše opatrně, to však neznamená, že se vyvarovaly chyb. Naopak! V prvním dějství sledovala pardubická ČEZ Arena nejvýše průměrné utkání.

První rozruch v hale způsobila čtvrtá lajna Eatonu ve 3. minutě, která chvíli motala hlavy plzeňským bekům. Na opačné straně zase zahrozil mladík Pitule, jenž však svým nahozením minul Růžičkovu klec.

Až závěr první dvacetiminutovky trochu rozehnal hokejovou mlhu. V 17. minutě byl totiž za faul kolenem vyloučen Tomáš Frolo a Pardubice hrály přesilovku. Eaton však s ní naložil stejně jako s těmi předchozími v této sezoně. Sice strávil většinu dvou minut v útoku, do gólového zakončení se však nedostal.

Oba týmy vedly

Zatímco první dějství moc hokejové fanoušky nepotěšilo, to druhé bylo daleko zajímavější. Padly v něm totiž čtyři branky, po dvou na každé straně. Jako první se trefil pardubický Jan Buchtele ve 27. minutě. Mladík Eatonu se zjevil ve správný čas před brankou a zorientoval se nejrychleji po Cetkovského příhře zpoza klece – 1:0.

Vedení nevydrželo domácím dlouho, krátce po úvodní brance byl vyloučen Daniel Rákos za nedovolené bránění a Plzeňané svou druhou přesilovku v utkání využili. Slaneyho střelu srazil Somík pouze na hůl Tomáši Vlasákovi a plzeňský kanonýr z voleje trefil přesně pod víko – 1:1.

Západočeši sice byli ve druhé třetině střelecky pasivnější (19:11), dokázali ale využít další nabídnuté šance. Běžela 35. minuta a rychlou akci první formace Plzně zakončil Tomáš Vlasák střelou pod horní tyčku – 1:2.

Pardubice však dvě inkasované branky výrazněji nerozhodily, Eaton měl pak výhodu přesilové hry po Dreslerově nedovoleném bránění. Tu sice o sekundu nevyužil, ale rychlý pas Františka Kaberleho na Petra Koukala přinesl vyrovnání. Pardubický kapitán totiž nadvakrát překonal Petra Přikryla – 2:2.

Diváky pak ještě pobavila rozmíška mezi domácím Adamem Pineaultem a hostujícím Tomášem Frolem. Pěsti sice nelétaly, ale k boxerské vložce nebylo daleko. Pardubický bijec dostal ke dvěma minutám navíc „desítku“ za shození rukavic.

Plzeň měla k tříbodové výhře blíž

Začátek třetí dvacetiminutovky byl ve znamení nepřesností na obou stranách. Spousta kombinací se topila už ve středním pásmu, rychlý a bezproblémový přechod střední třetiny byl poměrně vzácný.

Ve 46. minutě se do zakončení dostal Jiří Cetkovský, proti němu však zakročil gólman Přikryl. O chvíli později se plzeňský brankář musel otáčet při Buchtelově šanci.

Obrovskou šanci měla Plzeň v 52. minutě. Do rychlého brejku po levé straně ujel Martin Straka, gólman Růžička však lapačkou puk vytěsnil mimo tři tyče.

V 58. minutě prokázal své umění při plzeňském brejku dvou na jednoho, ke střele z voleje se dostal Pavel Vostřák, gólman Eatonu však puk zastavil lapačkou ještě před brankovou čarou, což potvrdil i videorozhodčí.

Hry tři na tři ani čtyři na tři zápas nerozhodly, extra bod pro Plzeň trefil Hanzlík

Současně se sirénou byli vyloučeni Petr Koukal a Martin Straka a prodloužení začalo tři proti třem. Hned na začátku se dostal do zakončení Líbor Pivko, po něm byl sám před kasou Tomáš Vlasák. Hra bez dvou hráčů na obou stranách přinesla rozsáhlé ofenzivní manévry. Gól však nepadl.

V čase 64:02 vyloučil švédský rozhodčí Sören Persson plzeňského gólmana Přikryla za podražení Barteka a Pardubice dohrávaly nastavení v přesile. Jenže hra v početní převaze je pro Eaton v této sezoně zatím neřešitelná.

Samostatné nájezdy dlouho nepřinesly ani branku, blízko byl ve druhé sérii Tomáš Zohorna, který trefil tyč. A tak klíčem k zisku druhého bodu byla precizně provedená penalta Jiřím Hanzlíkem – 2:3.

Josef Jandač (HC Eaton Pardubice): „Co se týká nasazení nebo hry, nemůžu vytknout hráčům nic. Chyby se samozřejmě udělají, ale naše produktivita je mizerná. Dvakrát po sobě jsme jeli šest nájezdů a dali jediný gól. O tom, že ty góly nedáváme a že se na ně nadřeme víme, ale snažím se to moc nepřipomínat nebo abychom z toho vytvářeli nějaké trauma. Chybí nám góly v přesilovkách.“

Milan Razým (HC Plzeň 1929): „Viděli jsme velmi dobré kvalitní utkání. Domácí se sice dostali do vedení, my však dokázali zápas otočit. Pardubice vyrovnaly a myslím si, že dělba bodů po třetí třetině byla spravedlivá. Oba týmy měly šance v prodloužení, my jsme byli šťastnější v samostatných nájezdech.“