19.9.2006

Nevedla se oslabení, Moeller si veze „šestku“

Nepovedená hra v oslabení rozhodla o vítězi utkání se Spartou Praha. Zatímco sparťané výhody proměňovali, tak Moeller ne a ne vstřelit více než branku. Jediný pardubický gól vstřelil Tomáš Rolinek už ve 3. minutě. Jinak byly mušky HC Moeller hluché. Do šancí se pardubický celek propracoval, ale Petr Přikryl v brance Pražanů několikrát zachránil Spartu.

O2 extraliga, 6. kolo, úterý 19.9.2006, T-Mobile Arena

6:1
1:1, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 9:09 Sivek (Hlinka), 22:34 Netík (Černošek), 33:03 Ton (Hlinka), 42:09 Hlinka (Hlaváč), 44:22 Hlinka (Ton), 57:17 Sivek (Černošek) – 2:49 Rolinek (Hlinka). Rozhodčí: Rejthar – Bláha, Kostka. Vyloučení: 11:11. Využití: 4:1. Diváci: 5526. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
Sparta Praha: Přikryl – Ptáček, Tabaček (35. Protivný), Vykoukal, Jan Hanzlík, Benýšek, Černošek – P. Ton, J. Hlinka, Hlaváč – Netík, Sivek, Hromas – Dragoun, Langhammer, Podlešák. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.
Dynamo Pardubice: Lašák – Linhart, Havíř, Novotný, Snopek, Koma, Čáslava, M. Šeda – Starý (20. Tvrdík), Blažek, Ondřej – Sýkora, M. Hlinka, Rolinek – Čaloun, Koukal, Kolář. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

Do holešovické T-Mobile Areny dorazila solidní návštěva, která sledovala pohledné utkání mezi posledními mistry. Do Prahy přijela také početná skupina pardubických fanoušků, jež vehementně podporovala svůj tým. Překvapením bylo nasazení Petra Přikryla, dosavadní sparťanské dvojky, do branky Holešovických.

Góly určily přesilovové hry

Vstup do zápasu se lépe povedl hostujícím borcům. Ti byli zpočátku utkání aktivnější a častěji se dostávali do obrany Pražanů. V čase 1:14 byl zahákování vyloučen domácí útočník Tomáš Netík a Pardubice měly výhodu přesilové hry. Moeller využil výhodu za minutu a půl. Střelu Miroslava Hlinky obratně tečoval Tomáš Rolinek – 0:1.

I v dalších minutách byl východočeský celek aktivnější. Ve 4. minutě během oslabení ujela trojice „bílých“ z první pětky proti jedinému bekovi soupeře. Brankou ale tato situace neskončila, neboť Petr Přikryl vystihl úmysl hostí a připravil se na koncovou přihrávku.

Zhruba v polovině prvního dějství se situace začala otáčet. Sparťané trošku sešlápli plyn a místy dostávali hosty do presu. V 10. minutě se navíc prosadili při přesilové hře. Jaroslav Hlinka napálil puk do tyče, ke kotouči se v dezorientované obraně Moelleru propracoval Michal Sivek a vyrovnal – 1:1.

Závěr třetiny patřil Spartě. V 15. minutě zle zahrozila první formace Pražanů při přesilovce, o minutu později hasil situaci Jan Snopek zalehnutím kotouče před brankou. Východočeši ale náporu odolali, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

Další přesilovky Pardubicím nepomohly

Sparta se v úvodu druhého dějství dostala do vedení. Netík si najel přes pardubického beka mezi kruhy a střelou švihem otočil stav – 2:1.

Pardubičtí hrozili hlavně v rychlých protiútocích. Žádný z nich ale Moeller nedokázal ve druhém dějství využít. A že jich bylo!

Ve 28. minutě ujel po pravé straně Petr Sýkora, nebezpečně vystřelil, ale Petr Přikryl se postavil proti puku vyrážečkou. O dvě minuty na druhé straně zahrozila střela Jaroslava Hlinky při přesilovce domácích.

Okolo poločasu utkání byl tlak Sparty znatelný, domácím pomáhala i nedisciplinovanost pardubických hráčů. Ve 33. minutě zle poškádlil Jána Lašáka střelou od modré Martin Černošek, ale slovenský reprezentační gólman kryl.

Na střelu švihem Petra Tona, kterému hned po buly přiťukl Jaroslav Hlinka ale nestačil – 3:1.

Východočeši po třetí inkasované brance více otevřeli hru, vrhali se do útoků. Nebezpeční byli zejména při přesilovkách. Na pohled je Moeller sehrál kvalitně, střílel, dorážel, kombinoval, ale ke gólu se nepropracoval, přestože Sparta se až úporně bránila pardubickému tlaku. Nejvíce mohou pardubické příznivce mrzet šance Janů Snopka a Čalouna.

Sparta v poklidu dokráčela k vítězství

Naděje na zvrat vzaly za své už v úvodu třetího dějství. Sparťané hned zkraje poslední třetiny dvakrát udeřili. Nejprve zafungovala spolupráce Hlinka – Hlaváč ve 43. minutě, poté domácí o dvě minuty později zvýšili své vedení na 5:1 proměněnou přesilovku pět na tři. Jaroslav Hlinka chytře bekhendem pověsil puk pod víko.

Pražané už tou dobou hráli, co potřebovali, naopak Moeller neměl síly na obrat. Šanci si ještě vypracovala dvojice Petr Sýkora – Tomáš Blažek v 51. minutě. Druhý jmenovaný doslova nabil přes celé útočné pásmo pardubické „sedmatřicítce“, ta z voleje prudce vystřelila směr Petr Přikryl. Gólman Sparty kotouč chytil, ani snad nevěděl jak.

Domácí fanoušky nabudila akce pizza zdarma, vstřelí-li Sparta šest branek a zhruba pět tisícovek fandů hnalo domácí vstříc dalšímu gólu. Ten přišel v 58. minutě v akci dva na jednoho, kdy Michal Sivek řešil tuto situaci prudkou střelou k tyči, ke které se Ján Lašák nestačil přemístit.

Pardubice prohrály třetí zápas v řadě, o nápravu se pokusí v sobotu v televizním utkání na ledě Třince. O den později přijedou do pardubické ČEZ Areny hokejisté Karlových Varů.

Fotogalerie z utkání

Autorem je Vladimír Škorpík, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

František Výborný (HC Sparta Praha): „V úvodních zápasech jsme měli problémy s koncovkou a přesilovkami, proto jsme rádi, že dnes se nám trochu zadařilo, a hráči snad dostanou sebevědomí. Bylo to důležité vítězství, ale hráči musí pokračovat ve stejné hře. Nasazení Petra Přikryla jsme zvažovali již proti Kladnu, dnes plně využil svou šanci. Dokázal, že je kvalitní dvojka, a bude chytat i v pátek. Jedničkou je Dušan Salfický, i když Petr má momentálně lepší sportovní formu.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Dnes jsme dostali školení z přesilových her, které zápas rozhodly. Domácí v nich byli naprosto efektivní, my jsme na to nedokázali najít zbraň. Nemyslím si, že jsme hráli špatně. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bohužel nás opět zklamala koncovka. Měli jsme problémy s marodkou, řada hráčů nastoupila pod prášky a pět hráčů základní sestavy nám chybělo.“