22.3.2007
Dalibor Musil

Nervy až do konce. Moeller se na druhou výhru pořádně nadřel

Dva nula. S takovým vedením se semifinálová série play off České pojišťovny mezi HC Moeller Pardubice a HC Mountfield České Budějovice přesouvá na jih Čech. Druhé utkání nabídlo dlouho velmi opatrnou podívanou s nakonec nečekaně bohatým gólovým rozuzlením. Skóre otevřel ve druhé třetině Miroslav Hlinka, vedení pojistil v úvodu posledního dějství Peter Pucher. Jenže hosté dokázali dvakrát snížit. Při závěrečné českobudějovické power play se ale prosadil Petr Sýkora gólem na 4:2, čímž rozpoutal oslavy ve vyprodané ČEZ Areně.

O2 extraliga, SF2, čtvrtek 22.3.2007, ČEZ Arena Pardubice

České Budějovice

4:2
0:0, 1:0, 3:2
Branky a nahrávky: 37:55 Hlinka (Sýkora), 41:01 Pucher (Snopek), 45:17 Kolář (Ondřej), 58:20 Sýkora (Rolinek) – 42:41 Hřebejk (Hudec), 57:56 Vak (Sailer). Rozhodčí: Rejthar, Turčan – Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:7, navíc Kotrla (České Budějovice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 9150 (vyprodáno). Střely na branku: 37:46. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Čáslava, Snopek, Havíř, Linhart, M. Čech, M. Šeda – P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek – Čaloun, Pucher, Pivko – Kolář, Koukal, Ondřej – Andrašovský, Blažek, Cetkovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
České Budějovice: Turek – Toman, Gřegořek, Mucha, Kutlák, Posmyk, Vydarený – M. Hudec, V. Hübl, Brabenec – Mertl, Šimánek, Sailer – Hřebejk, Vak, Kotrla – L. Květoň, Stantien, Hašek.Trenéři: Josef Jandač a Milan Kupka.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

První třetina branku nepřinesla

Oba týmy začaly aktivně. První vážnější šanci měl domácí Andrašovský poté, co vypíchl puk jednomu z českobudějovických obránců na modré čáře, jeho střela ale mířila nad branku. V čase 4:02 putoval na trestnou lavici domácí Koukal. Hosté se v přesilovce dostali k několika střelám, Lašák je ovšem bez problémů vykryl.

Oba týmy předváděly kombinační hokej, po chybě Kutláka se do velké šance dostal Čaloun, Turek si ale s jeho střelou poradil. Na začátku 10. minuty dostaly Pardubice možnost přesilovky po vyloučení Vydareného, nedostaly se však k žádné vážnější příležitosti. Třináctá minuta přinesla šanci Hübla, který ujel po křídle, jeho střele ale scházela přesnost. O pár vteřin později měli hosté opět možnost skórovat, Haškova střele mezi betony Lašáka neproklouzla.

Na druhé straně se aktivní domácí řada Sýkora – Rolinek – Hlinka dostala k několika střeleckým pokusům, ani jeden však Turka nepřekonal. Chvíli po nich z bezprostřední blízkosti pálil těsně nad branku domácí Ondřej.

Na začátku 17. minuty se do útočného pásma řítila dvojice Hudec – Brabenec, přihrávka ale svůj cíl nenašla. Hra se přelévala ze strany na stranu, vyloučení domácího Blažka přineslo pokusy na obou stranách, přesto se do šaten šlo za bezbrankového stavu.

Skóre otevřel domácí kapitán

V úvodu druhého dějství dostal trenér HC Moeller Pardubice Miloš Říha dres s číslem 500, které symbolizuje jeho počet odtrénovaných zápasů v naší nejvyšší soutěži.

Nepřesná Lašákova rozehra se málem stala pro Pardubice osudnou, střelu Kutláka brankář domácích nakonec stihl chytit. Tento zadák hostí se až k Lašákovi prosmýkl ještě jednou po pasu Sailera, i tentokrát byl úspěšnější pardubický gólman.

V minutě 23. dostali domácí možnost přesilové hry, kterou se jim nepovedlo využít, nepřesné dělovky vyslali Čáslava a Píša. Začátkem 28. minuty putoval ven již po druhé během pár minut hostující Kotrla, k čemuž vyfasoval ještě osobní desetiminutový trest. Pardubická přesilovka trvala 50 vteřin, než si šel na trestnou lavici odpočinout také domácí bek Píša. Dobrou šanci měl při hře čtyř proti čtyřem Toman, jeho střela z blízka ale branku minula, Hudec následně z kruhu pálil jen do Lašáka. Neujala se ani rána Gřegořka a tak byl v polovině utkání stav 0:0.

V oslabení při vyloučení Ondřeje se do brejku mohl dostat domácí kanonýr Sýkora, Gřegořek mu ale stihl kotouč vypíchnout. Moeller měl parádní šanci v čase 32:45, Puchera ale fauloval Mucha a domácí měli možnost dvojnásobné početní výhody, Sýkorova rána se ale zastavila na gólmanu Turkovi. Peter Pucher vybojoval i následné pokračování přesilovky pět na tři, když udělal kličku Hudcovi, který ho podrazil za cenu vyloučení. V oslabení pálil nebezpečně hostující Hašek.

Dvě minuty před koncem druhé třetiny se poprvé rozvlnila síťka za Turkem. Petr Sýkora prolétl budějovickou obranou a domácí kapitán Miroslav Hlinka neměl se zakončením problém – 1:0. Závěr druhé třetiny okořenila roztržka Havíře s Brabencem po kontaktu Hudce s Lašákem. Oba hráči Mountfieldu putovali za katr stejně jako domácí obránce.

Branku Petera Puchera potvrzovalo video

Hráči Českých Budějovic nastoupili do závěrečné třetiny s cílem obrátit nepříznivý výsledek. Na neštěstí pro ně se v čase 41:01 prosadil důrazný Peter Pucher, kterému nahrával Snopek – 2:0. Tento zásah ale musel být uznán jako gólový po zhlédnutí video záznamu.

Hosté se nevzdali a po čtyřiceti sekundách se skóre měnilo znovu, když Lašáka prostřelil Štepán Hřebejk, který se protáhl mezi pardubickými obránci – 2:1. Asistenci si připsal Hudec.

Jenže. Obránce hostů okradl o puk Koukal, který poslal přihrávku Ondřejovi. Jeho střelu Turek vyrazil, ovšem ležícího gólmana Mountfieldu neměl problém přehodit Jan Kolář – 3:1.

Jasnou gólovku nabídl v 50. minutě Šimánkovi Toman, jeho pokus těsně pardubickou branku minul. O minutu později vybojoval Sýkora puk za budějovickou brankou a nahrál úplně volnému Hlinkovi, ten se pokusil o kličku, ale jeho střelu Turek lapil.

Po hákování Aleše Píši a vyhození puku Petrem Čáslavou měl jihočeský tým dlouhou výhodu pět na tři. Ale domácí se ubránili této převaze soupeře.

V závěru se sice hosté pokusili o power play, v čase 57:56 prodral podél tyčky puk za brankovou čáru Tomáš Vak. Tento zásah potvrdil až videorozhodčí – 3:2.

Nadšení Jihočeši nadále pokračovali v náporu s touhou vyrovnat. Jakmile zavezli kotouč do pásma, tak Roman Turek opět ujel z brány. Jenže kotouč v pardubické obraně zachytil Tomáš Rolinek, posunul touš na Petra Sýkoru, který jej doslova dovezl až do brány – 4:2. Série se tak za stavu 2:0 na zápasy pro Východočechy přesouvá do Budvar arény.