Nepovedená sezona Pardubic končí porážkou v Ústí nad Labem

01.04.2008 | Miroslav Janíček, Jan Hrabal

ÚSTÍ NAD LABEM — S nulou na střeleckém kontě v posledním utkání sezony dohráli hokejisté HC Moeller Pardubice letošní extraligový ročník. Východočeši nastoupili ve značně kombinovaném složení a vyšli poprvé v historii vzájemných utkání na ledě Ústí nad Labem střelecky naprázdno. Ostatně padesát minut hry branku nepřineslo, v závěrečné šestině se ale domácí dvakrát trefili a rozhodli o svém prvním tříbodovém vítězství nad Pardubicemi ve Zlatopramen aréně.

UDR12, úterý 1.4.2008 od 17:30 hodin, Zlatopramen aréna
Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 52:38 Nedorost (Novák), 59:13 Janků (Káňa). Rozhodčí: Pešina - Lhotský, Kabourek. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 1096. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 2:0.
Ústí nad Labem: Přikryl – Zeman, Gýna, Pojkar, Hořava, Novotný, Zápotočný, Němeček, J. Evan – Čaloun, Martinec, Mrázek – Hovorka, Šagát, Krajči – Janků, Špirko, Káňa – Novák, Nedorost, Hašek. Trenéři: Jan Votruba a Vladimír Evan.
Dynamo Pardubice: Růžička – Koma, Havíř, Snopek, Linhart, M. Šeda, Nikolov – Bláha, Zohorna, Ondřej – Radil, Somík, Kolář – Rákos, Starý, Klejna – Semorád, Dobiáš. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.

Od úvodních minut byli nejvíce vytíženi oba brankáři, kteří museli čelit od počátku šancím soupeřů. Po faulu na pronikajícího Zemana hráli domácí už ve 3. minutě přesilovku, ale všechny jejich pokusy končily na Růžičkovi, který nastoupil v brance Pardubic.

Poté se k náporu nadechli i hosté, gólman Přikryl byl ale pozorný. Od 8. minuty se hra trochu uklidnila, začalo se hrát více odzadu a šancí ubylo. Na začátku 13. minuty si svou první přesilovku zahráli i hosté, ale stejně jako domácí ji nevyužili.

Druhá třetina začala ze strany domácích o poznání vlažněji a omlazený pardubický tým byl všude dřív. Hra se postupně srovnala a ve 28. minutě byl hodně blízko gólu Káňa. Nepříliš pohlednou hru ještě poté rozbila série vyloučení.

Ve 34. minutě dostal ideální pas z rohu kluziště Šagát, ale střelou z první trefil jen brankáře. Necelé dvě minuty před druhou sirénou si hosté zahráli půlminutovou dvojnásobnou přesilovku, ale do kabin se nakonec odcházelo za stavu 0:0.

Ve 43. minutě se po Káňově přihrávce prosazoval před brankou Janků, ale Nikolov na poslední chvíli zatáhl za ruční brzdu. Domácí tak hráli další přesilovku, ale po Kloboučkově střele od modré při ní zazněla pouze tyčka. Tempo zápasu postupně uvadalo, hráči obou týmů se utápěli v množství nepřesností. V 53. minutě vybojoval u zadního mantinelu puk Novák, posunul na Nedorosta, který prudkou střelou z otočky vymetl horní růžek u bližší tyčky – 1:0.

V závěrečné minutě převzal od Káni kotouč ve středním pásmu Janků a parádní kličkou do forhendu stanovil konečné skóre zápasu na 2:0.

Vzájemné zápasy 2007/2008
14.8.07 Ústí nad Labem – Dynamo Pardubice 3:4sn