Na jediný gól se vyhrává těžko. Moeller doma podlehl Slovanu

07.03.2008 | Vladimír Gregor

PARDUBICE — Velice nepovedený zápas mají za sebou hokejisté HC Moeller Pardubice. Ti ve třetím utkání skupiny o 11.–14. místě prohráli v domácí ČEZ Areně se Slovanem Ústečtí Lvi 1:2. O výsledku rozhodla již první třetina. V ní se hosté dostali do dvougólového vedení. Pardubický útočník Radovan Somík sice v 18. minutě úvodního dějství snížil na 1:2, další branku ale více než dvě třetiny podprůměrného hokeje nepřinesly.

UDR3, pátek 7.3.2008 od 18:00 hodin, ČEZ Arena Pardubice

Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 17:05 Somík (Cetkovský) – 5:17 Šaffer (Šagát), 8:17 Hovorka (Šagát). Rozhodčí: Hodek – Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:7, navíc Snopek (Pardubice) 10 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3105. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Nikolov, Koma, Havíř, Linhart, M. Šeda – Sýkora, Rolinek, Koukal – Tvrdík, Blažek, Ondřej – Cetkovský, Starý, Somík – Klejna, Rákos, Bláha. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.
Ústí nad Labem: Přikryl – Novotný, Zápotočný, Zeman, Hořava, Němeček, Pojkar, Klobouček, Vágner – Janků, Pazourek, Káňa – Čaloun, Špirko, Krajči – Novák, Mrázek, Nedorost – Hovorka, Šagát, Šaffer. Trenéři: Jan Votruba a Vladimír Evan.

Příjemně slunný den jakoby předem stanovil poklidný nástup domácích hokejistů do zápasu. Rolinek hned po 20 vteřinách nebyl dostatečně důrazný na brankovišti a hosté rychle uchopili otěže zápasu. Pomohl jim faul Sýkory, po kterém se nastěhovali během přesilové hře před Jánem Lašákem. Ten sice spolehlivě zasáhl proti ranám Hořavy a Nováka, pak se ale prezentoval pěknou individuální akcí Šagát a jeho nahrávku by bylo hříchem neproměnit – 0:1.

Domácí se z inkasované branky nepoučili a Lašák zůstával nadále zaměstnanějším brankářem. Po chybě Komy na obranné modré navíc agilní Šagát našel volného Hovorku a jeho příklep po ledě zapadl mezi Lašákovy betony jako chybějící dílek skládačky – 0:2. Nespokojený pískot diváků pardubické přeci jen trochu vyburcoval a Moeller profitoval šancemi Sýkory a Tvrdíka. Nápor sice přerušil nesmlouvavý zákrok Bláhy u mantinelu na Nedorosta, ale druhá početní výhoda Lvů zůstala nevyužita.

Naopak se dočkaly i Pardubice. Somík došťouchal puk za Přikryla po závaru třetí pětky a snížil – 1:2. Moeller pokračoval ve snaze o srovnání hned po návratu ze šaten a domácím mohla pomoci i premiérová přesilová hra. Jedinou šanci Pardubic v podání Somíka ale Přikryl dokázal vytěsnit.

Následovala vzájemná potyčka Komy s Novákem a hra ve čtyřech pro obě strany. Blízko branky bylo Ústí, dorážku Šagátovy střely však Čaloun nasměroval golfem z voleje pouze do výstroje Lašáka. Na druhé straně si mohl oddechnout Přikryl, když se mu při dalším oslabení svého celku podařilo vyškrábnout Sýkorův obávaný projektil hřbetem vyrážečky alespoň na břevno.

Hokej ne právě extraligových měřítek pokračoval a diváky z letargie probudila až akce Petra Sýkory, jenž se bleskovou stahovačkou zbavil obránce, blafákem do bekhendu zneškodnil i Přikryla, ale úspěšnou koncovku mu nepovolil faulem Pojkar. Ani čtvrtá přesilová výhoda Moelleru ovšem nedošla úspěšného naplnění.

V pořadí čtvrtou přesilovku začali Lvi čerpat čtyři minuty po zahájení třetí třetiny, individuální pokusy o průnik si ale pardubická obrana s přehledem pohlídala. Vyrovnání málem zařídila juniorská lajna Pardubic. Z práce mladých útočníků těžil ranou z ideální pozice Havíř, Přikryl ale odolal. Drobnou náplastí tak mohlo být pouze vyloučení Pavla Janků.

Jako na frontě, kde také není nic jisté, se situace záhy diametrálně změnila. Hned po skončení trestu Janků byl vykázán mimo hrací plochu Snopek, jenž navíc za nelichotivou reakci na adresu hlavního dostal trest do konce utkání. Hned po buly navíc Koma vyhodil puk rovnou na střídačku a Lvi měli možnost hrát téměř dvě minuty 5 na 3.

Nejlepší hráč Pardubic Ján Lašák ale i v takové situaci několika jistými zákroky udržel spoluhráče ve hře. Jednu z posledních možností alespoň k vyrovnání dostali domácí po faulu Nováka, ale křečovitá snaha ke vstřelení kýženého gólu nestačila. Tří tisícům věrných diváků tak udělal malou radost snad jen zápasnický chvat Cetkovského, jenž zametl led s Káňou.

Vzájemné zápasy 2007/2008
14.8.07 Ústí nad Labem – Dynamo Pardubice 3:4sn