30.1.2007

Moeller uspěl v nájezdech, veze z Karlových Varů dva body

Až samostatné nájezdy rozhodly o vítězství v Karlových Varech. Domácí se dostali do vedení v 9. minutě zásluhou Michala Dobroně. Pardubice se ale od druhé třetiny zlepšily, vyrovnaly hru i stav. Ve 37. minutě ujel Petr Sýkora a nájezd přetavil ve vyrovnání. Na začátku třetí třetiny se Pardubičtí dostali do vedení zásluhou Tomáše Rolinka, ale střela Michala Dobroně od modré čáry v 53. minutě poslala zápas do nastavení. V něm branka nepadla, rozhodly tedy samostatné nájezdy a v nich v páté sérii vybojoval bonusový bod pro Moeller Petr Sýkora.

O2 extraliga, 47. kolo, úterý 30.1.2007, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

2:3sn
1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 8:53 Dobroň (Skuhravý), 52:19 Dobroň (Skuhravý) – 36:01 Sýkora (Andrašovský), 42:57 Rolinek (Čáslava), rozhodující samostatný nájezd Sýkora. Rozhodčí: Jebavý – Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 2750. Střely na branku: 50:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Karlovy Vary: Sáblík (66. Mensator) – Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dvořák, Straka, Skladaný – Pech, Chrenko, Milan Procházka, od 41. navíc Tvrdek. Trenéři: Zdeněk Venera, Václav Baďouček a Pavel Kněžický.
Dynamo Pardubice: Lašák – Šeda, Čáslava, Snopek, Havíř, Čech, Linhart, Koma – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Čaloun, Pucher, Pivko – Mrázek, Cetkovský, Ondřej – Kolář, Koukal, Andrašovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Karlovy Vary se prosadily v přesilovce

Úvod zápasu na západočeském ledě byl spíše ležérní, žádný z týmů se nepropracoval do výraznější šance v úvodní pětiminutovce. Moelleru nepomohla přesilovka v úvodu, kromě dvou střel od modré čáry se k ničemu nedostal. Karlovy Vary se bez větších obtíží ubránily.

Druhá přesilovka v zápase ale vedla ke změně skóre. Za hákování pykal na trestné lavici pardubický obránce Martin Čech a tři sekundy před koncem výhody pro Energii se prosadila kýmsi tečovaná střela Michala Dobroně od modré čáry – 0:1.

Pardubičtí měli velkou šanci v 11. minutě, kdy do polootevřené obrany ujel Petr Sýkora. Ale jeho střela nebyla přesná. Na druhé straně ve 14. minutě zle zahrozili Tomáš Chrenko a dorážející Lukáš Pech před Jánem Lašákem.

Závěr úvodního dějství patřil domácím. V 19. minutě ujel pardubickým zadákům útočník Petr Kumstát, ale přímý souboj s Jánem Lašákem prohrál. Úplný konec první dvacetiminutovky strávila Energie v pardubické defenzívě, ale Moeller odolal náporu domácích.

Petr Sýkora ujel a vyrovnal

Ve druhé třetině byl aktivnější hostující celek, byť poměr střel byl 16:11 ve prospěch domácích borců. Moeller se ale zlepšil, zaktivnil svou hru, dostával se do nebezpečnějších šancí. Ve 24. minutě vybídl Peter Pucher zpoza brány ke skórování Jana Čalouna, ten ale trefil připraveného brankáře Sáblíka.

Na druhé straně zahrozil ve 27. minutě František Skladaný, odzbrojit jej před zakončením stihl Libor Pivko. O další čtyři minuty později se málem prosadil Jan Snopek při přesilovce, ale jeho střela z kruhu byla sice prudká, ale trefila Lukáše Sáblíka.

Ve 36. minutě se Moeller dočkal vyrovnání. Nejprve přežil nápor soupeře a z rychlého přečíslení udeřil. Dušan Andrašovský vyslal na zteč Petra Sýkoru, ten si obratně zpracoval kotouč a střelou podél betonu překonal gólmana Energie – 1:1.

Závěr druhé třetiny obstarala karlovarská přesilovka čtyři na tři. Nejprve byli za vzájemnou potyčku vyloučeni Michal Dvořák a Petr Koukal, o čtrnáct sekund později putoval na trestnou lavici Jan Snopek za nedovolené bránění. Tato výhoda pro domácí, která se i částečně přelila i do třetí dvacetiminutovky, ke změně skóre nevedla.

Tomáš Rolinek zvrátil stav, ale Michal Dobroň poslal zápas do nastavení

Vstup do třetí třetiny vyšel Pardubicím skvěle. Hned ve 43. minutě vyslal Petr Čáslava do brejku Tomáše Rolinka, jenž se zbavil obránce Michala Dobroně a obrátil vývoj zápasu na 2:1 z pohledu HC Moeller Pardubice.

Krátce po vstřelení druhé branky Moelleru byl vyloučen David Havíř za držení, oslabení ale sehrála pardubická obrana v čele s Jánem Lašákem dobře. Domácí se nedostali do větší střelecké příležitosti. Stejně dopadla i výhoda pro Energie po vysoké holi Petra Koukala ve 47. minutě.

HC Moeller si zahrál přesilovku, když po naskočení Petra Koukala zpět na led byl na trestnou lavici vykázán Miroslav Duben. Východočeši sice párkrát ohrozili Lukáše Sáblíka, ten ale nekapituloval.

Energie se dočkala vyrovnání při hře pět na pět. Václav Skuhravý nabil na modrou Michalu Dobroňovi, který trefil přesně pod víko – 2:2. Ján Lašák tuto střelu nemohl vidět přes hradbu těl v zelených a bílých dresech před ním.

V závěru třetí třetiny se Moeller snažil hlavně neinkasovat, spíše to byli domácí, kteří se tlačili do šancí. Skóre se ale nezměnilo, zápas se přelomil do nastavení.

Asi největší šanci v prodloužení měl kapitán domácích Václav Skuhravý, který se bekhendem v 63. minutě propasíroval až do zakončení, ale Ján Lašák bravurně ramenem poslal zápas do samostatných nájezdů, které musely rozhodnout o vítězi. V posledních vteřinách jej nepřekonal karlovarský vůdce ještě jednou.

Úvodní trojice z obou týmů neskórovala. Za Karlovy Vary, které začínaly, jeli Václav Skuhravý, Michal Dobroň a Lukáš Pech. Za HC Moeller byli neúspěšní Petr Sýkora, Miroslav Hlinka a Dušan Andrašovský. Ve čtvrté sérii neuspěl Jan Čaloun, poté selhal Josef Řezníček. V pátém setu prostřelil Lukáše Mensatora, který na penalty nahradil Lukáše Sáblíka, Petr Sýkora. Na druhé straně trefil pouze brankovou konstrukci Jan Košťál.