26.1.2018
Denisa Józsová

Junioři marně dotahovali v Českých Budějovicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Porážku 4:6 si připsali junioři Dynama na ledě Motoru. Jihočeši vedli už po šesti minutách o dvě branky, hosté se sice prosadili čtyřikrát, na obrat ale nedosáhli.

DHL extraliga juniorů, 33. kolo, pátek 26.1.2018, Budvar aréna

České Budějovice

6:4
2:1, 3:2, 1:1
Branky a nahrávky: 4:01 Doktor (Bárta), 5:19 Káník (Dančišin), 22:18 Rolínek (Bláha, Dudáček), 28:26 Bárta (Šulek, Doktor), 33:58 Rákosník (Doktor), 57:55 Doktor – 6:42 Dušek (Jelínek), 29:11 Zukal, 36:06 Antoníček (Kubišta), 57:09 Hoskovec (Dušek). Rozhodčí: Hornáček – Samuel, Šperl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 103. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4, 6:4.
České Budějovice: Březina – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Dosek, Kubeš, Brabec, Dudáček – Rolínek, Doktor, Bláha, Prášek, Káník, Šulek, Kaisler, Tejko, Dančišin, Bárta, Kouba.
Dynamo Pardubice: Janský (28:26 Kulich) – Jelínek, Pražák, Faltys, Zukal, Bučko, Mert, Javůrek – Hoskovec, Antoníček, Pochobradský, Petrus, Štefka, Machač, Dušek, Kubišta, Matýs, Zídek, Černý.

Jihočeští začali utkání velmi aktivně, avšak první větší šanci si připsal hostující tým. Ten se dostal do přečíslení tří na jednoho, ale finální přihrávka před branku nenašla adresáta. Tak se jako první prosadil Motor. Bárta poslal puk lehce na branku, jenže zde vznikla nepřehledná situace, kde se nejrychleji zorientoval Jakub Doktor, jenž doklepl puk do sítě. Uběhlo přesně sedmdesát osm vteřin a Budějovice se radovaly znovu. Dančišin ujel s Jakubem Káníkem do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný měl jednoduchou pozici. Vzápětí ale Dynamo snížilo stav na rozdíl jedné branky. Dominik Dušek vypálil svižnou střelu zápěstím a Březina nedokázal reagovat. Jihočeši měli několik šancí, ale prosadit se do konce třetiny nedokázali. Hned tři z nich měl Šulek. V prvním případě si ale Janský místečko u tyče pohlídal a při druhém pokusu nakonec volil raději nahrávku. V poslední šanci měl před sebou prázdnou část branky, avšak prázdnou klec netrefil. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

I do druhé části vlétli domácí hráči dobře a neuběhla dlouhá doba, než vstřelili první branku. Na brankovišti se nejrychleji zorientoval Radek Rolínek, jenž dostal puk za brankovou čáru. Ve druhé třetině se hrál svižný hokej, při kterém padlo hodně branek. I další vstřelil Budějovičtí. Střelu Šulka sice Janký vykopl. Avšak přihrál puk přesně na hůl Jana Bárty, který skóroval do prázdné brány. Čtyři branky už byly na hostujícího brankáře moc a do klece se postavil Tomáš Kulich. Poté ale vyrobili domácí neskutečnou minelu u vlastní branky, která skončila vlastním gólem. Ten byl připsán Lukáši Zukalovi, jenž se jako poslední dotkl puku z týmu hostí. Pardubice se poté vzmohly a měly několik nebezpečných náznaků. Jenže znovu se opět prosadili domácí. Robin Rákosník se na modré opřel do puku a jeho střela propálila vše, co jí stálo v cestě. Dynamo ale nezačalo skládat zbraně. Naopak snížilo náskok soupeře na dvě branky. Petr Antoníček vyslal střelu zápěstím, a ta zapadla přesně pod horní tyč. Dobrou příležitost vrátit Budějovicím tříbrankový náskok měl Doktor, ovšem jeho střela z dobré pozice mířila jen doprostřed branky.

Na začátku třetí periody byl o něco aktivnější hostující tým, jenže Dušek svůj samostatný únik v branku nepřetavil. Hra dále pokračovala a vypadalo to, že Budějovice si v klidu dojdou pro tři body. Pardubice byly ale proti. Jakub Hoskovec dostal skvělý pas zpoza branky a střelou z brankoviště se nemýlil. Dvě a půl minuty před koncem tak Dynamo odvolalo gólmana. To se mu však vymstilo. Jakub Doktor zachytil puk v útočné třetině a v pohodě ho dopravil do prázdné branky.