7.9.2010

I napodruhé vítězně. Pardubice udolaly Kometu také po týdnu doma

PARDUBICE — Třetí výhru v řadě si v přípravě na novou sezonu připsali hokejisté HC Eaton Pardubice. Ti porazili Kometu Brno 4:3. Hosté z jihu Moravy se sice dostali do vedení, Martin Bartek však dvěma góly otočil stav a na dvoubrankový rozdíl zvýšil Jan Buchtele. Hosté sice dokázali v závěru vyrovnat, poslední slovo měl ale navrátilec do sestavy Jan Starý osmdesát sekund před koncem v přesilovce.

přát., úterý 7.9.2010, ČEZ Arena Pardubice

Kometa Brno

4:3
1:1, 1:0, 2:2
Branky a nahrávky: 5:45 Bartek (Starý), 26:59 Bartek (Zohorna), 42:33 Buchtele (Sýkora, Kousal), 58:40 Starý (Cetkovský) – 1:09 Procházka (Hubáček), 46:20 Huml (Protivný), 56:21 Veselý (Hubáček, Stehlík). Rozhodčí: Chlaň – Kis, R. Prchal. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 1000. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Růžička – Mezei, Jillson, Kočí, Kolář II, Kaberle, Nakládal, Mocek, Drtina – Starý, Zohorna, Bartek – Somík, Cetkovský, Pineault – Buchtele, Kousal, Sýkora – Rákos, Nahodil, Šeda. Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.
Kometa Brno: Hovi – Bičánek, Houdek, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Malec, Richter, Zubíček – Dlouhý, Dopita, Erat – Veselý, Procházka, Hubáček – Jaroslav Svoboda, Huml, Kvapil – Jakub Svoboda, Hruška, Pospíšil. Trenéři: Vladimír Jeřábek a Ladislav Lubina.

Kometa vletěla do zápasu jaksepatří, už po devětašedesáti sekundách se hosté z jihu Moravy ujali v Pardubicích vedení. Střela Radka Procházky po Hubáčkově nahrávce totiž zaplula za Růžičkova záda – 1:0. Pardubickou odpovědí byla akce dvou na jednoho ve 4. minutě, Martin Bartek ale střelou nepřekonal finského gólmana Hoviho.

Veseleji bylo v Pardubicích při další útočné akci Eatonu. První formace Pardubic vytvořila před brněnskou brankou závar, ve kterém se nejlépe orientoval Martin Bartek a vyrovnal na 1:1. Poté se hra vyrovnala, oba týmy se střídaly v útočných akcích, ale žádná k brance nevedla. V závěru prvního dějství hrály Pardubice přesilovku, ale Bičánkovo hákování nepotrestaly, na druhou stranu diváky určitě pobavila potyčka mezi Zohornou a Humlem.

Ve druhé třetině tempo lehce opadlo, ale byly to Pardubice, které byly mírně aktivnější. Václav Kočí ve 26. minutě si najel sám před Hoviho, ale přestřelil branku. Hokejovou parádu předvedl o pár vteřin později Martin Bartek. Na modré čáře se elegantně po převzetí přihrávky od Zohorny zpětnou kličkou zbavil dotírajícího soupeře a svůj únik zakončil střelou pod brněnského brankáře – 2:1.

I Kometa párkrát zahrozila. Ve 27. minutě nastřelil Jaroslav Svoboda horní tyč po rychlém průniku, v polovině zápasu měl velkou šanci Radek Procházka, ale sám mezi kruhy neuspěl. Jakub Svoboda v 35. minutě si dvakrát nevyšlápl na Růžičku v bezprostředním souboji.

Závěr druhého dějství se nesl ve znamení dvou spojených přesilovek Komety s jednačtyřicetisekundovým průnikem, ale pardubická obrana v čele s Růžičkou velkému náporu hostí odolala.

Těm bylo ještě hůře po pohledné akci pardubických mladíků, kteří zvýšili vedení domácích na dvoubrankové. Po Kousalově pasu se ke střílené přihrávce dostal Tomáš Sýkora, jehož puk poslal obratnou tečí pod víko Jan Buchtele – 3:1.

Ve 45. minutě mohl dokonat hattrick Martin Bartek, ale při samostatném úniku přestřelil. Další šanci měly Pardubice ve vlastním oslabení právě po Bartekově faulu, kdy na Hoviho nevyzrál Adam Pineault. Tuto přesilovku dokázala Kometa využít Ivanem Humlem – 3:2.

Velkou šanci měl v polovině třetí části hry Lukáš Nahodil, po rychlé akci se dostal do zakončení, ale v blízkém souboji s brankářem Hovim prohrál. Jihomoravané měli možnost při přesilovce po Kočího faulu, ale sjetého Bičánka vychytal pardubický gólman.

Kometa se nevzdávala, při hře čtyři na čtyři, kdy Radek Dlouhý dostal dvojitý menší trest za vysokou hůl, se dočkala vyrovnání. Petr Hubáček ostře vystřelil a puk za Růžičku tečoval Ondřej Veselý – 3:3.

Dohrávanou přesilovou hru ale Východočeši dokázali využít. Při závaru před brněnskou brankou skóroval Jan Starý a zajistil Pardubicím vítězství 4:3. Kometa se v závěru snažila vyrovnat, ale desetisekundovou přesilovku šest na čtyři nevyužila.

Předem dohodnutá série pěti samostatných nájezdů dopadla nerozhodně. Za Eaton se trefili Tomáš Zohorna a Jan Buchtele. Za Kometu byli úspěšní Jaroslav Svoboda a Marek Kvapil.

Jan Votruba (HC Eaton Pardubice): „Náš start do zápasu byl vlažnější, i když jsme si říkali, že bychom chtěli nastoupit aktivně a důrazně. To se nám nepovedlo. Začali jsme hrát až tak od 10. minuty, zlepšil se pohyb a přechod do útoku. Od druhé třetiny jsme zvýšili agresivitu a forčeking do hloubky. Od stavu 3:1 jsme přešli na obranu jedna – čtyři, tam jsme měli dost šancí skórovat, ale bohužel jsme naopak inkasovali. Závěrečná přesilovka byla dobrá, za výhru jsme rádi.“

Vladimír Jeřábek (HC Kometa Brno): „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme se dostávali hodně do šancí. To je však naše slabina. Za stavu 1:3 jsme si vytvořili ohromný tlak a dokázali zaslouženě vyrovnat. V závěru přišel gól Starého na 4:3, jenž rozhodl. Až na proměňování šancí jsme spokojení. Dokážeme si vytvořit, jen chybí razance v zakončení víc střelby. Určitě bychom potřebovali před vstupem do extraligy vyhrát, ale když se to nepovede a vyjde to v pátek sedmnáctého, tak bude všechno v pořádku.“