9.8.2018

Dynamo srovnalo dvoubrankové manko, na bod nedosáhlo

HRADEC KRÁLOVÉ — Hokejisté Pardubic vstoupili do třetího ročníku Mountfield Cupu těsnou prohrou s Davosem 2:3. Švýcaři vedli v královéhradecké ČPP areně o dvě branky, Dynamu se podařilo i díky zlepšenému výkonu ve druhé půli po trefách Tomáše Rolinka a Sachy Treilleho srovnat. V době, kdy snaha otočit stav vrcholila, se žlutomodří prosadili potřetí a těsný náskok přes více než minutovou power play Východočechů udrželi.

MFC, čtvrtek 9.8.2018, ČPP Aréna

Davos

3:2
1:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 2:51 Nygren (Pestoni; 5/5), 22:13 Frehner (Heldner; 5/5), 54:35 Kessler (Nygren, Stoop; 5/5) – 33:53 Rolinek (Machala, Bubela; 5/5), 48:00 Treille (Budík, Hrabal; 4/5). Rozhodčí: Barek, Fraňo – Doležal, Kotlík. Vyloučení: 4:5 (1:2, 1:1, 2:2). Využití: 0:1. Diváci: 738. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Nejlepší hráči: Sami Sandell – Vojtěch Budík.
Davos: van Pottelberghe – Nygren, Barandun, Ambühl, Paschoud, Stoop, Heldner, Buchli, Jung – Pestoni, Sandell, Meyer – Kessler, Hischier, Bader – Weder, Aeschlimann, Frehner – Bleiker, Baumgartner, Spinell.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Hrabal, Budík, Trončinský, Wishart, Miromanov, Čáslava, Bučko – Machala, Bubela, Rolinek – Mandát, Marosz, Treille – Sýkora, Poulíček, Perret – Antoníček, Dušek, Svoboda.

Dynamo sehrálo výsledkově smolné utkání, Davosu bylo minimálně vyrovnaným protivníkem. Hned po 100 sekundách hry se málem prosadil Petr Sýkora, o půl minuty později neproměnil velkou šanci Tomáš Svoboda. A tak udeřili Švýcaři: Inti Pestoni obkroužil celou branku, navázal na sebe tři hráče a poté poslal puk zpět na modrou, odkud nechytatelnou bombou vypálil Magnus Nygren a trefil přesně horní růžek Kacetlovy klece – 1:0.

Další zajímavé příležitosti měli Sacha Treille, jenž tečoval Wishartův pokus, v závěru první části hry se málem prosadil Rostislav Marosz. V závěru úvodního dějství hrozil Davos z přesilovky, Dynamo ale udrželo jednobrankové manko udržel.

Pardubice pokračovaly v aktivní hře, opět ale inkasovaly na začátku dvacetiminutovky. V čase 22:13 se po pohledném průniku prosadil Yannick Frehner – 2:0. Hned poté mohl po samostatném úniku snížit Jan Mandát, van Pottelbergha trefil do výstroje. Poté Tomáš Svoboda z ostrého úhlu nastřelil tyč a následně puk po odrazu od beka zamířil těsně vedle brány.

Dynamo snížilo ve 34. minutě po brance Tomáše Rolinka. Pardubický kapitán se prosadil po nádherném pasu od Ondřeje Machaly a vsítil první gól Pardubic v přípravném období v základní hrací době – 1:2.

Pardubická snaha kulminovala ve třetí třetině, kdy Dynamo bylo herně aktivnější. Hned v jejím úvodu trefil jen beton brankáře Davosu. Ve 46. minutě Antonín Dušek dostal pas mezi beky a mířil od modré sám, jenomže neměl rychlost, a tak musel střílet poměrně brzy. Jeho střela mířila někam na teploměr, ale tuto mezírku si van Pottelberghe pohlídal.

Srovnání se Pardubice spolu se svými fanoušky radovaly ze srovnání. Po dvanácti sekundách využily přesilovou hru: od modré se přesně trefil Sacha Treille – 2:2. Krátce poté se Východočeši úspěšně ubránili přesilovce Davosu.

Na začátku závěrečné desetiminutovky Miloš Bubela nedokázal přesně zakončit brejk třech proti dvěma. Jeho střela z jasné pozice zamířila vedle brány. Po něm neuspěl Patrik Pouíček. A tak v čase 54:35 přišel trest, když Tino Kessler dorazil předchozí střelu Davosu za Ondřeje Kacetla – 3:2.

Východočeši se hnali za vyrovnáním, navíc hráli přesilovku. Před bránou van Pottelbergha byl obrovský závar, ale střela někde z hranice brankoviště skončila těsně nad! Posledních sedmdesát sekund hrálo Dynamo bez brankáře, třetí gól ale nevstřelilo.