25.10.2015
David Záruba

Dynamo skvělými přesilovkami přejelo Mladou Boleslav 5:1

PARDUBICE — Vynikající práce celého týmu a minutový aplaus vestoje! Hokejisté Pardubic dokázali porazit Mladou Boleslav jasně 5:1, čtyři branky vstřelili v přesilových hrách! Východočechy nasměrovala k nejvyšší výhře v sezoně tříbranková první třetina, v početních výhodách se dvakrát trefil Lukáš Nahodil, gólově se prosadil i Radoslav Tybor. V závěrečním dějství se pak poprvé v pardubickém dresu trefil Tyler Redenbach a jasnou výhru podepsal Martin Štajnoch po návratu z trestné lavice a efektním zakončení. Dynamo výrazně podržel takřka bezchybný Brandon Maxwell, jenž pochytal 39 šancí soupeře.

Tipsport extraliga, 14. kolo, neděle 25.10.2015, Tipsport arena

Mladá Boleslav

5:1
3:0, 0:1, 2:0
strong>Branky a nahrávky: 1:19 Nahodil (5/4), 5:44 Tybor (Moučka, Štajnoch; 5/4), 7:37 Nahodil (Poulíček, Redenbach; 5/4), 40:54 Redenbach (Štajnoch, Čáslava; 5/3), 44:27 Štajnoch (Nahodil, Maxwell; 5/5) – 30:05 Pabiška (Voráček, Jarůšek; 5/5). Rozhodčí: Horák, Pešina – Barvíř, Skopal. Vyloučení: 8:8 (0:3, 3:3, 5:2), navíc Látal (Mladá Boleslav) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 6844. Střely na branku: 30:40 (12:10, 8:17, 10:13). Srážky: 9:24. Vhazování: 45:33. Blokované střely: 6:6. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1. Nejlepší hráči: Lukáš Nahodil – Lukáš Pabiška.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Havlík, Štajnoch, Čáslava, Nedbal, Ščotka, Bokroš – Tybor, Marcinko, Svoboda – Poulíček, Redenbach, Rolinek – Moučka, Nahodil, Voženílek – Tomášek, Kaut, Starý. Trenéři: Richard Král a Marek Zadina.
Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Robar, Ovčačík, Kučný – Pabiška, Výborný, Jarůšek – Pacovský, Urban, Látal – Bárta, Žejdl, Hruška – Lenc, Musil, Ďurač. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.

Jen jeden si odpočinuli hokejisté Pardubice po nepovedeném derby a už nastupovali v dalším domácím utkání. Trenéři Král se Zadinou udělali pár změn ve složení útoku, do kterého se vrátil Lukáš Nahodil.

Třetina snů! Dynamo využilo tři přesilovky

Boleslav začala hodně odvážně a už po 10 vteřinách musel Maxwell zasahovat proti zakončení Jarůška, který po vyjetí zpoza branky zkoušel zasunout kotouč k bližší tyči. Pardubice okamžitě obrátily hru a Svoboda ranou zblízka přivítal Ritticha. Zároveň si domácí forvard vysloužil přesilovku.

Dynamo početní výhodu nesehrálo nijak mistrně, ke gólu jim pomohla hrubka brankáře Ritticha. Ten od zadního mantinelu neomylně našel před brankou osamoceného Lukáše Nahodila, který snadným gólem nepohrdl – 1:0.

Hosté se snažili odpovědět, ale jedinou nebezpečnou střelu vyslal bekhendem nad branku Látal. Pardubice pak dostaly k dispozici další početní převahu a znovu udeřily. Osamocený Radoslav Tybor si počkal pět metrů od branky na puk a bekhendovou střelou po zemi překonal Ritticha – 2:0.

Pohádkový úvod dokonalo Dynamo v čase 7:37, když proměnilo i třetí přesilovku. Lukáš Nahodil využil nepřehledné situace před brankou a pohotovým doklepnutím překonal dezorientovaného Ritticha – 3:0.

Dynamu ohromně narostlo sebevědomí a nadále nápaditě kombinovalo. Rolinek po objetí branky málem zasunul do branky čtvrtý gól, o chvíli později skončila Redenbachova teč na tyčce. Hosté byli blízko snižující brance díky Pacovskému, jenže ten nedokázal protlačit kotouč za Maxwella.

Mladá Boleslav snížila, Pardubice znovu trefily tyč

I po pauze začali aktivněji, když se do dvou dobrých možností dostal Jarůšek. Nejprve jeho pokus od mantinelu nadvakrát krotil Maxwell, poté se vytáhlý forvard prokličkoval až před branku, kde ovšem nedokázal přesně zakončit. Neúspěchem skončila i první početní výhoda Středočechů.

S postupem času Mladá Boleslav trávila stále více času u pardubické branky. Kolem poloviny zápasu dokázali hosté zamknout pardubickou pětici na dlouhé chvíle v obranném pásmu, Maxwell musel krýt několik střel, Trončinského bombu schytal do masky. A v čase 30:05 hosté snížili, když kotouč do branky dorazil Lukáš Pabiška – 1:3.

Pabiška mohl při následné přesilovce přidat druhý gól, ale tentokrát svou možnost promarnil. Podobně dopadl i Bárta, jehož ránu schoval do své výstroje Maxwell. Ve 37. minutě po ostrém faulu kolenem skončil zápas pro Martina Látala a Dynamo mohlo hrát pět minut v převaze. Domácí dokonce dostali kotouč do sítě, ale chvíli předtím bylo pískáno. V závěru třetiny odmítl hattrick osamocený Nahodil a Rolinek pálil jen do tyče.

Dynamo slaví pětigólové vítězství

Pardubice nakonec dlouho přesilovku zužitkovaly, pomohl jim k tomu i další faul hostů a výhoda dvou mužů v poli. Štajnochova rána se od zadního mantinelu odrazila přímo k připravenému Tayleru Redenbachovi a ten okamžitě uklidil puk do sítě – 4:1. Chvíli poté mohl znovu snížit Výborný, avšak svůj blafák nedotáhl.

Martin Štajnoch byl v hlavní roli i v dalších momentech. Po jeho faulu se muselo Dynamo dvě minuty bránit v oslabení, ale soupeře k ničemu vážnějšímu nepustilo. Po vypršení trestu se slovenský zadák vydal do brejku a ranou mezi betony překonal Ritticha popáté – 5:1. Zároveň za seknutí do boleslavského brankáře obdržel další menší trest.

Ani další přesilovku Středočeši nezužitkovali, jen Pacovský nečekanou střelou protáhl Maxwella. Ten samý hráč měl poté ještě lepší možnost, když ho uvolnil Urban, ale tvrdou ranou napálil pardubického brankáře do masky. Na druhé straně z mezikruží minul Svoboda. Dynamo vedení udrželo až do závěrečné sirény a po třech porážkách slaví.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Na začátku zápasu se k nám konečně přiklonilo štěstí a dali jsme šťastný gól. Pak jsme dobře sehráli přesilovky a dostali se do vedení 3:0, což jsme potřebovali. Druhá část nebyla dobrá, protože hráči měli pořád trochu strach, co by se stalo, kdybychom inkasovali. Naštěstí jsme dostali jen jeden gól. Když jsme pak dali na 4:1, tak bylo asi rozhodnuto a začal jsem věřit, že to udržíme.“

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře: v osmé minutě jsme měli už tři vyloučené a tři góly. Soupeř sehrál přesilovky výborně. Těžko jsme se z toho zvedali, přesto se nám podařilo vyhrát druhou třetinu a snížit na 3:1. Do třetí části jsme ale vstoupili ve třech a Pardubice nás potrestaly čtvrtým gólem. S herním projevem nejsme nespokojení. Je zajímavé, že do stavu 4:1 byly přesilovky 7:3. Poté začali domácí hrozně faulovat, protože byli pětkrát venku, a přesilovky skončily 9:8. Je zvláštní jak jsme chvíli hráli hrozně hrubě a pak naopak čistě, zatímco soupeř začal hrát hrubě.“