31.3.2019

Dynamo s plným kotlem svých fandů vyhrálo v Kladně 5:0!

KLADNO — Fantazie! Hokejisté Pardubic zvládli i druhé barážové utkání, na ledě kladenských Rytířů zvítězili 5:0. Východočechy nasměrovala k výhře tříbranková druhá třetina, v závěrečné desetiminutovce si zisk tří bodů pojistili. Červenobílé stejně jako v pátek skvěle podržel brankář Ondřej Kacetl, jenž pochytal všechny střely domácích.

Tipsport extraliga, BAR2, neděle 31.3.2019, ČEZ Stadion

Rytíři Kladno

0:5
0:0, 0:3, 0:2
Branky a nahrávky: 27:37 Hovorka (Ihnačák, Sýkora; 4/5), 28:39 Machala (Horký; 5/5), 39:07 Kratochvil (Sýkora, Ihnačák; 5/5), 52:57 Kloz (Poulíček, Sýkora; 5/5), 57:24 Horký (Kratochvil; 5/5). Rozhodčí: Hodek, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:4 (1:2, 2:1, 3:1). Využití: 0:2. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:37 (11:14, 11:12, 12:11). Srážky: 13:10. Vhazování: 34:31. Blokované střely: 10:8. Průběh utkání: 0:5.
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Lakos, Hořava, Nash, Zajíc, Svedlund – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Kubík.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Zdráhal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret.

Kladno i díky dvěma přesilovkám vstoupilo do utkání aktivněji, Pardubice ale nástup domácích ustály. V 15. minutě byl po Jágrově přihrávce v dobré střelecké příležitosti Plekanec, Kacetlovu klec ale ze zajímavé pozice minul. Na přelomu první a druhé třetiny se Kladno ubránilo při Vampolově vyloučení, kdy nebezpečně pálil aktivní Hovorka.

V úvodu druhé části hry Pardubice nevyužily svou výhodu, Horkého střela se otřela o levou tyč Cikánkovy branky. Další možnost měl už při hře pět na pět Brian Ihnačák, nevyužil ji však. Na kladenské straně dvakrát během jednoho střídaní neuspěl kapitán Strnad a na gólmana Dynama nevyzrál ani Machač.

Ve 28. minutě už Dynamo svou třetí přesilovou hru v utkání využilo. Při Říhově vyloučení nabil Ihnačák mezi kruhy Marku Hovorkovi, ten se trefil přesně k pravé tyči – 0:1. Kladenský zadák poseděl na trestné lavici jedenadvacet sekund.

Za minutu Východočeši zvýšili. Při tlaku Rytířů neuspěl v šanci Jágr a z přečíslení dvou na jednoho předložil Luboš Horký puk před odkrytou branku Ondřeji Machalovi, jenž snadno zvýšil na 0:2. Dynamo se pak ubránilo i při Eklundově trestu a necelou minutu před druhou pauzou upravil na rozdíl tří branek z dorážky po Sýkorově bekhendovém pokusu Kratochvil – 0:3.

Kladno v úvodu třetí části hry přečkalo Plekancův trest a při Mandátově trestu i Perretův únik v oslabení, který zlikvidoval gólman Cikánek. Další příležitosti Rytířů neproměnili Redlich a opět Melka. Dynamo se sice při vyloučeních Vampoly a Melky neprosadilo ve 34 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem, ale klasickou výhodu už zužitkoval z dorážky Kloz – 0:4. V 58. minutě ještě potvrdil cennou po individuální akci Luboš Horký.

David Čermák (Rytíři Kladno): „Druhý zápas po sobě jsme nedali gól a takhle nemůžeme uspět. Na začátku jsme nějaké šance měli a neproměnili jsme je. Jak Pardubice využily první přesilovku a daly na 2:0, tak už to byla spíš taková křeč. Soupeř si to dobře pohlídal dozadu a byl už pak lepší. V Chomutově jsme měli ještě více šancí a byly ještě větší, ale gól jsme nedali. Dnes to pokračovalo. Musíme teď v úterý doma porazit České Budějovice.“

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Důležité bylo, že jsme přečkali úvodní nápor domácích. Zvládli jsme dobře takticky první třetinu, drželi jsme se plánu, jak utkání chceme vést. Musím hráčům poděkovat, že to splnili a zápas takto zvládli. Vstup do baráže je důležitý, od něj se pak odvíjí vnitřní klid hráčů a mužstva. Pro nás je to pozitivní, ale jsou za námi jen dva zápasy a před námi dalších deset. Nemá cenu z toho dělat žádné velké závěry, musíme pracovat pořád stejně dál.“