9.4.2019

Dynamo prvně v baráži nestačilo, podlehlo Rytířům

PARDUBICE — Přes deset tisíc fanoušků si nenechalo ujít šesté barážové utkání, v němž se Pardubice utkaly s Kladnem. Dynamo poslal do vedení Petr Sýkora po 240 sekundách hry, Rytíři ale ve druhé třetině otočili vývoj utkání, nabytý náskok udrželi a trefou do prázdné brány při power play domácích pojistili. Další utkání prolínací soutěže hrají Východočeši opět doma, a to v pátek 12. dubna 2019 s Motorem České Budějovice. Rezervace míst pro majitele permanentek klasik končí ve středu 10. dubna 2019 v 18.00 hodin.

Tipsport extraliga, BAR6, úterý 9.4.2019, ČSOB Pojišťovna ARENA

Rytíři Kladno

1:4
1:0, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 4:00 Sýkora (Kratochvil; 5/5) – 26:40 Svedlund z trestného střílení, 34:06 Bláha (Lakos, Kaut; 5/5), 36:46 Hajný (Bláha; 5/5), 59:42,2 Plekanec (Lakos; 5/4). Rozhodčí: Pavlovič, Šír – Gebauer, Špringl. Vyloučení: 5:7 (1:3, 2:2, 2:2). Bez využití. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 27:25 (10:9, 11:7, 6:9). Srážky: 10:18. Vhazování: 28:24. Blokované střely: 10:13. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Zdráhal, Porseland – Sýkora, Ihnačák, Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Marosz, Perret.
Rytíři Kladno: Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Bláha.

Oba týmy hrály od začátku nadoraz, k čemuž přispívala i bouřlivá atmosféra. Kladno v úvodu střílelo na Kacetla ze všech pozic, ale gól nedalo, naopak na druhé straně pláchl Machala a gólem pak skončila kličkovaná Petra Sýkory. Dynamo mohlo další góly přidat v přesilovkách, jenže Rolinek pálil nad a Schause vychytal Cikánek. Kladenský brankář si v závěru třetiny poradil i s šancí osamoceného Mandáta.

Kladno ve své aktivitě nepolevilo a v prostředí části zcela otočilo stav. Remízový stav zařídil z trestného střílení Svedlund, který se trefil přesně k tyči. Odpověď Dynama měl na hokejce Hovorka, ale dorážkou pálil jen do tyče, a tak znovu udeřili Rytíři. Ve 34. minutě Bláha chytře tečoval Lakosovu střelu a za necelé čtyři minuty doklepl do branky třetí puk Hajný. Kladno v závěru druhé třetiny hrálo dvojnásobnou přesilovku a Kacetl se musel rychle přesunou při střele Jágra.

Kladenský forvard měl vekou šanci i na začátku třetí třetiny, ale odraženou Říhovu střelu nedokázal umístit do opuštěné branky. Krátce nato Machalovu bekhendovou ránu reflexivně zneškodnil Cikánek. Při zkrácené kladenské přesilovce se pak zaskvěl i Kacetl, když chytil pokus nehlídaného Zikmunda. Pardubice ale potřebovaly hlavně útočit a obrana Rytířů je k Cikánkovi nepouštěla. Ranou do prázdné branky v závěru definitivě rozhodl Plekanec.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Chleba se lámal v půlce zápasu při naší přesilovce, kdy jsme místo prázdné branky trefili tyčku, mohlo to být 2:1. Hned nato jsme dostali gól na 1:2. Ve třetí třetině jsme tahali za kratší konec a nedokázali jsme se dostat do šancí. Dneska nám chyběl pohyb, přímočarost a důraz do branky, tedy aspekty, které nás doposud zdobily. Je potřeba, abychom se k tomu zase vrátili a znovu se nastartovali.”

David Čermák (Rytíři Kladno): „Na začátku jsme udělali chybu při střídání a Pardubice toto využily. Myslím, že poté se začala hra vyrovnávat, a srovnali jsme také stav na 1:1. Domácí nedali gól do prázdné brány, takže jsme šli do vedení my, navíc jsme přidali třetí gól. Třetí třetinu jsme si velmi dobře pohlídali dozadu a zaslouženě zvítězili.”