17.3.2017
Daniel Kot, Jan Hrabal

Dynamo nestačilo v Karlových Varech, obdrželo sedm branek

KARLOVY VARY — Vysokou prohru 2:7 si z karlovarského ledu vezou hokejisté Pardubic. Východočechům se utkání nepovedlo, snižující branky vstřelili Rastislav Špirko a Matěj Beran.

Tipsport extraliga, UDR4, pátek 17.3.2017, KV Arena

Karlovy Vary

7:2
2:0, 3:1, 2:1
Branky a nahrávky: 18:20 Davídek (Skuhravý, Gríger; 5/5), 19:10 Flek (Sičák; 5/5), 20:21 Gríger (Rachůnek, Rohan; 5/5), 23:55 Tomeček (Rachůnek; 5/4), 30:02 Stloukal (Dvořák; 4/5), 45:11 Flek (Dušek; 5/5), 52:05 Gríger (Baránek, Rýgl; 5/3) – 26:07 Špirko (Zídek, Ščotka; 5/5), 47:36 Beran (Ščotka; 4/4). Rozhodčí: Bejček, Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:10 (2:2, 1:2, 2:6), navíc Panna a Beran (oba Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1874. Střely na branku: 40:21 (13:6, 12:12, 15:3). Srážky: 6:3. Vhazování: 39:28. Blokované střely: 6:8. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 7:2.
Karlovy Vary: Honzík – Sičák, Rohan, Baránek, Harant, Rýgl, Dvořák, Weinhold – Mikulík, Gríger, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – Tomeček, Tuominen, Stloukal – Flek, Dušek, Baránek. Trenéři: Jan Tlačil a Mikuláš Antonik.
Dynamo Pardubice: Hübl – Trončinský, Ovčačík, Nedbal, Chaloupka, Havlík, Ščotka, Zajíc – P. Sýkora, Poulíček, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Panna – Bárta, Nahodil, Beran – Zídek, T. Kaut, Starý – Špirko. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký.

Na svou premiéru v Tipsport extralize nebude junior Václav Zídek vzpomínat v dobrém, na druhou stranu hned ve svém úvodním utkání v nejvyšší soutěži zaznamenal asistenci na Špirkovu snižující trefu.

Dva slepené góly poslaly Energii v závěru třetiny do vedení

Utkání se zpočátku rozjíždělo v pomalejším tempu bez zajímavějších situací. Na ledě sice nebylo nouze o tvrdé souboje a další bolestivé zákroky, ke gólům však měly oba celky daleko. Jako první se zhruba po deseti minutách dostal k větší šanci Davídek, který měl brankáře na lopatě, ale puk netrefil ideálně a prázdnou branku minul.

Následně ale přišla série přesilových her na obou stranách a domácí hráli téměř dvě minuty dokonce i proti třem, ale ani to dlouho nepomohlo. Až ke konci třetiny si dokázal dorážkou do prázdné branky spravit chuť předtím neúspěšný Milan Davídek, který měl po vyražené střele Skuhravého opět snadnou práci – 1:0.

A aby toho těsně před odchodem do kabin nebylo na bedrech Dynama málo, podařilo se v poslední minutě ještě při rychlém brejku zvýšit Jakubu Flekovi, ten sice původně jen přihrával před bránu volnému Beránkovi, ale do dráhy puku zasáhl bránící Havlík, který jej nechtíc srazil mezi nohy vlastního brankáře – 2:0.

Rastislav Špirko pouze snižoval

Energie navázala na skvělý závěr a hned v první minutě dokázala své vedení ještě navýšit. Rachůnek našel od hrazení před bránou zcela volného Dávida Grígera, který si v klidu zpracoval puk a zkušeně jej poslal do protipohybu bezmocného Hübla – 3:0.

Od té doby už ovládla dění na ledové ploše jednoznačně lepší Energie. Brzy se podařilo ještě zvýšit Vojtěchu Tomečkovi, který po Rachůnkově dokonalém pasu před branku je usměrnil puk do zívající branky – 4:0.

V další fázi měla Energie ale trochu smůlu, nedokázala využít svých dalších velkých šancí a navíc inkasovala velmi laciný gól. Rastislav Špirko od hrazení poslal žabičku na Zídka, jehož hůl ale puk přeskočil a zapadl Honzíkovi do branky podél bližší tyče – 4:1.

Energie ale záhy dokonale odpověděla zhruba po čtyřech minutách prchl v oslabení Petr Stloukal, který uspěl svou střelou na zadní tyč – 5:1.

Domácí nastříleli sedm gólů

Ve třetím dějství už v podstatě o nic nešlo a oba týmy proto výrazně polevily. Zápas se za daleko mírnějšího tempa spíše ploužil ke svému konci, ale i v této fázi měli domácí stále navrch. Zpočátku jim sice k další trefě něco chybělo, ale pak se najednou nenápadně proháčkoval až do rohu kluziště Dušek, který následně prudkou a přesnou přihrávkou podél brankáře našel na hranici kruhu úspěšného Jakuba Fleka – 6:1.

Dynamo ale nechtělo zápas jen dohrát se sklopenou hlavou a už o malou chvíli déle dokázal špatného střídání domácích využít Matěj Beran, který se snadno a pohodlně dostal až do mezikruží a střelou na bližší tyč korigoval stav na 6:2.

Posléze se sice hra trochu uklidnila, ale když sudí nabídl domácím dvojnásobnou početní výhodu, podařilo se z velkého úhlu dostat puk do branky střelou pod horní víko Dávidu Grígerovi – 7:2.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): „Důležitý byl závěr první třetiny, kdy jsme dali trošku se štěstím dva góly. Řekli jsme si, že se budeme cpát do brány. Když tam jdete, tak se k vám puky mohou odrazit. Bylo dobré, že na začátku druhé třetiny jsme dali třetí gól. Musíme kluky pochválit, dnešní zápas odpracovali dobře. Všechno, co jsme si řekli, tak jsme víceméně splnili. Jsme rádi, že jsme dneska vyhráli.“

Otakar Janecký (HC Dynamo Pardubice): „Začátek nebyl z naší strany špatný, potom jsme si dali vlastně dva góly sami a pak už byl zápas jasně v otěžích domácích. Ať jsme potom dělali, co jsme dělali, tak na co jsme sáhli, to se nám nedařilo.“