30.12.2018
David Záruba

Dynamo nestačilo ve vyprodané aréně na mistra

PARDUBICE — Přes deset tisíc fanoušků si nenechalo ujít retro utkání Dynama s Kometou. Pardubičtí hokejisté v něm přes snaživý výkon podlehli 1:4 Brnu. Východočeši odehráli speciální duel ve třech sadách dresů – v první třetině v kopii LTC, ve druhé pak v „tesláckých“ a ve třetí v tmavé kombinaci letošních.

Tipsport extraliga, 31. kolo, neděle 30.12.2018, ČSOB Pojišťovna ARENA

Kometa Brno

1:4
0:1, 1:0, 0:3
Branky a nahrávky: 23:08 Poulíček (Mandát, Cardwell; 5/5) – 5:18 P. Holík (Štencel, Mueller; 5/5), 46:19 M. Erat (Mueller, Štencel; 4/5), 52:19 Holík (Mueller, Zaťovič; 5/5), 58:25 Hruška (6/5). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Lučan, Malý. Vyloučení: 1:5 (0:2, 0:2, 1:1). Využití: 0:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 27:31 (10:9, 8:9, 9:13). Srážky: 3:3. Vhazování: 33:28. Blokované střely: 9:12. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Nejlepší hráči: Patrik Poulíček – Peter Mueller.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Budík, Hrabal – Hovorka, Marosz, Rolinek – Horký, Bubela, Voženílek – Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret.
Kometa Brno: Vejmelka – Němec, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Mueller, Holík, Zaťovič – Erat, Hruška, Zohorna – Vondráček, Čermák, Dočekal – Köhler, Süss, Mallet.

Pardubičtí hokejisté, hrající první třetinu v modrožlutých retro dresech s LTC na prsou, začali lépe a Kometu zatlačili. Vekou možnost však neproměnil unikající Dušek a Kometa šla při své první šanci do vedení, když pěknou kombinaci zakončil Petr Holík. Od toho momentu se bylo rušeno na obou stranách. Kacetl si poradil s dorážkou Malleta, zato Mueller a Dočekal pálili z dobrých pozic vedle. Dynamu k vyrovnání nepomohly ani dvě přesilovky.

Domácím hokejistům, kteří do druhé třetiny nastoupili tentokrát v červených dresech Tesly, se podařilo rychle vyrovnat. Ve 24. minutě zužitkoval rychlý protiútok Poulíček, který se trefil neomylně do šibenice. Další šanci nevyužil Bubela a povedenou individuální akci Voženílka zmařil Vejmelka. Pardubice měly i ve druhé třetině k dispozici dvě přesilové hry, ovšem ani jednu nevyužily.

Kometa si poprvé v početní výhodě zahrála na začátku třetí třetiny a hned svou druhou přesilovku využila. Kacetly vychytal Holík a Zaťoviče, ale na Eratovu ránu o břevno nedosáhl. Dynamo naopak svoji přesilovou hru nevyužilo a v 53. minutě zvýšil tečující Holik už na 3:1 pro Brno.

Zápas byl pak dvakrát za sebou na několik minut přerušen. Nejprve kvůli fanouškům Komety, kteří používali pyrotechniku včetně petard a v jejich sektoru musela zasahovat pořádková jednotka, poté po Gulašiho střele, která vysklila mantinel za Kacetlem.

Několikaminutová pauza přišla hostům vhod, domácím totiž trvalo, než se dostali do tempa. Až tři minuty před koncem zahodil velkou šanci Voženílek. 141 vteřin před třetí sirénou sáhli domácí trenéři ke hře bez brankáře, jenže než se stihlo Dynamo usadit u Vejmelky, rozhodl ranou do prázdní branky Hruška.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Hráli jsme dobrý zápas, takže porážka samozřejmě mrzí. Jen jsem čekal, kdy přijdou ta naše dvě, tři vyloučení. Přišla v klíčový moment zápasu a z nich jsme inkasovali rozhodující gól. Na přesilovky soupeře jsme se speciálně připravovali a nemyslím si, že bychom to bránili úplně špatně, ale projevila se kvalita hráčů Komety. Chtěl bych poděkovat fanouškům, jak pardubickým, tak brněnským, za to, jakou udělali kulisu.“

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „Až na prvních pět minut jsme celou první třetinu hráli dobře, měli jsme dobrý pohyb, spoustu šancí a dali jsme gól. Ve druhé části převzali iniciativu domácí a zaslouženě srovnali, my jsme se hrou vůbec nebyli spokojení, podržel nás brankář Vejmelka. Třetí třetina byla vyrovnaná, rozhodující bylo, že jsme ubránili přesilovky soupeře a naopak jsme jednu z našich výhod využili. Po třetím gólu už bylo rozhodnuto. Byl to velmi těžký zápas a my jsme se po nezdaru s Boleslaví chtěli s tímto rokem rozloučit vítězně. Hráči si zaslouží poděkování.“