4.8.2017

Dynamo na úvod turnaje těsně prohrálo se Spartou

HRADEC KRÁLOVÉ — Hokejisté Pardubic vstoupili do Mountfield Cupu prohrou s pražskou Spartou 1:2. O výsledku rozhodla druhá třetina, v níž padly všechny branky, tu pardubickou vsítil Patrik Poulíček.

MFC, pátek 4.8.2017, Fortuna aréna

2:1
0:0, 2:1, 0:0
Branky a nahrávky: 22:05 Pavelka (Kalina; 5/4), 38:14 Pavelka (Klimek; 5/5) – 24:27 Poulíček (Kaut, Perret; 5/5). Rozhodčí: Úlehla, Wagner – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 7:10 (1:3, 1:2, 6:6). Využití: 1:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Nejlepší hráči: Tomáš Pavelka – Martin Růžička.
Sparta Praha: Honzík – Dvořák, Zámorský, Kalina, Pavelka, Mikliš, Švrček, Zeleňák – Říčka, Klimek, Reichenberg – Forman, Pech, Kumstát – Uher, Smejkal, Kudrna – Černoch, Rousek, Saponari.
Dynamo Pardubice: Růžička – Cardwell, Havlík, Grebeňuk, Ščotka, Holland, M. Voženílek, Nedbal, Trejbal – Quenneville, Tomášek, Starý – Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, M. Hlinka, Panna – Moučka, Bojko, Pipek.

Trenéři Dynama poslali na led sestavu, v níž dostali více prostoru hráči, kteří bojují o své místo v kádru A týmu. V brance se představil Martin Růžička, jenž předvedl kvalitní výkon, kapitánský dres navlékl Jan Starý.

První šanci utkání měla Sparta, v 6. minutě pálil těsně nad obránce Švrček. Pardubice mohly odpovědět v přesilovce, neuspěly však. V následné hře se neprosadil ve slibné příležitosti mladý Kaut.

Sparťané dusili Dynamo v jeho třetině po Quennevillově sekání, pardubická obrana ale odolala jejich náporu, řadu šancí pochytal brankář Růžička, jenž zlikvidoval veliké příležitosti Pavelky nebo Pecha. V závěru první části hry vydržel s čistým štítem po Kumstátově průrazu v předbrankovém prostoru, v samotném konci pomohl obětavým skokem do střely Tomáš Pipek.

Rudé poslala do vedení využitá přesilovka hned na začátku druhé části hry, Tomáš Dvořák svou střelou ještě nebyl úspěšný, v závěru početní výhody prostřelil pardubického brankáře Tomáš Pavelka – 1:0.

Vedení Pražanů netrvalo ani dvě a půl minuty, v čase 24:27 srovnal po Kautově efektní přihrávce zadovkou Patrik Poulíček – 1:1. Pardubický útočník se trefil přesně nad Honzíkovo rameno. Dynamo mohlo otočit vývoj utkání v jeho polovině, početní převahu ale nevyužilo.

V následné hře pět na pět Martin Růžička zlikvidoval veliký závar před sebou, ve 35. minutě ostrou ranou Robert Říčka orazítkoval jeho tyč. Na druhé straně se málem prosadil Ladislav Havlík neméně kvalitní pumelicí.

V závěru druhé části hry se podruhé v utkání trefil Tomáš Pavelka a sparťané opět vedli.

Veliké šance srovnat měli hned v úvodu závěrečné části hry Peter Quenneville a Jordann Perret, v 50. minutě nevyužil svižný pas skrze brankoviště David Tomášek. Sparta v nervózním závěru uhájila cenné vedení a poprvé vyhrála v utkání Mountfield Cupu, Dynamo bude bojovat o body v sobotu od 17.30 hodin proti reprezentaci Jižní Korey.