2.9.2008

Druhá třetina přinesla obrat a vítězství nad ústeckým Slovanem

PARDUBICE — Zajímavý zápas solidně zaplněné malé hale ČEZ Areny přinesl předposlední přátelský duel v přípravě na novou sezonu. V něm nastoupili hokejisté HC Moeller Pardubice proti Slovanu Ústí nad Labem. Po nevydařené první třetině, po které Východočeši prohrávali 0:1, se Moeller rozjel a třemi góly v prostředním dějství rozhodl o svém vítězství, jež potvrdil v závěrečné dvacetiminutovce. O góly domácích se poradili kapitán Jan Snopek, Petr Čáslava, Tomáš Blažek, Jan Starý a Jiří Cetkovský.

přát., úterý 2.9.2008, ČEZ Arena Pardubice

Ústí nad Labem

5:2
0:1, 3:0, 2:1 /0:1 – 0:1/
Branky a nahrávky: 28:05 Snopek (Cetkovský, Blažek), 31:06 Čáslava (Tvrdík), 31:38 Blažek (Snopek), 46:12 Starý (Kolář, Koukal), 57:45 Cetkovský – 6:48 Čaloun (Špirko), 42:38 Sklenička, 64:16 Bolf, rozhodující samostatný nájezd Špirko. Rozhodčí: Chlaň – R. Prchal, Padevět. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 750. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4.
Dynamo Pardubice: Lašák – Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Linhart, Šeda – Pivko, Tvrdík, Ondřej – Somík, Blažek, Cetkovský – Starý, Koukal, Kolář – Radil, Pucher, Stoklasa. Trenéři: Václav Sýkora a Jiří Seidl.
Ústí nad Labem: Salfický – Tůma, Bolf, Němeček, Pojkar, Vágner, Klobouček, Gýna – Čaloun, Špirko, Heřman – Novák, Pazourek, Kloz – Šagát, Mikulík, Sklenička – Přeučil, Hanzl, Prorok. Trenéři: Miloslav Hořava a Jan Votruba.

Zápas hraný v malé hale ČEZ Areny přinesl poměrně svižný hokej se spoustou šancí na obou stranách. V tomto ohledu byla první třetina nejskromnější, přinesla jen minimum vzrušivých momentů. Ten první byl ale hned gólový, když Jan Čaloun si chytře počkal u brány na Špirkovu přihrávku, kterou proměnil v gólovou – 0:1.

V další části úvodního dějství měli více ze hry Severočeši, ale nedokázali využít několika okének v obraně Pardubic. Nejblíže ke vstřelení gólu byl v 19. minutě Jan Heřman, trefil však z prostoru mezi kruhy tyčku.

Druhá třetina nabídla zcela odlišný pohled. Pardubičtí zaktivizovali své síly, působili daleko aktivnějším dojmem, což přineslo přehršel střeleckých příležitostí u branky Dušana Salfického. Jiří Cetkovský sice ve 22. minutě v nadějné šanci pro domácí minul ústeckou kasu, jiné to ale bylo ve tříapůlminutovém rozpětí okolo poloviny základní hrací doby.

Nejprve se ve 29. minutě trefil Jan Snopek, jehož střela od mantinelu brankář Salfický pouze tečoval do kasy – 1:1.

V čase 31:06 po obléhání ústecké obrany měl Moeller signalizovanou výhodu, které využil Petr Čáslava k bombě od modré, která prosvištěla skrze postavení Dušana Salfického až do sítě – 2:1.

O dalších 32 sekund později se hokejisté Pardubic radovali zase, to se od tyče za brankovou čáru odrazila střela Tomáše Blažka – 3:1.

Na začátku třetí třetiny snížil Zbyněk Sklenička, když se nádherně proháčkoval do zakončení, a pod gólmanem Lašákem zasunul kotouč – 3:2.

Jinak ale Pardubice v pohodě kontrolovaly vývoj závěru základní hrací doby. Solidně zaplněnou malou halu ještě rozveselila přesilovková spolupráce třetí řady Moelleru, na jejímž konci byla střela Jana Starého do odkryté brány – 4:2.

V závěru se ještě zajímavým lobem bekhendem od pravého kruhu trefil Jiří Cetkovský, který uzavřel základní účet dnešního utkání na 5:2.

Oba celky se dohodly, že bez ohledu na výsledek sehrají prodloužení. V něm kralovali Severočeši díky slepeným přesilovým hrám, které uťala střela Lukáše Bolfa od modré čáry v čase 64:16.

I tak se ještě jela trestná střílení, ve kterých viděli diváci tři góly: za domácí se v poslední sérii prosadil penaltový mág Tomáš Blažek, za hosty byli úspěšní Milan Mikulík, jenž předvedl nádherný blafák do bekhendu, a Rastislav Špirko s neméně pohledným zakončením.