25.2.2005

Drama až do předposlední minuty

Tři body získali pardubičtí hokejisté v souboji se Vsetínem. Dlouho se přitom na východě Čech hrál vyrovnaný zápas, rozhodující náskok získal domácí Moeller až ve třetí třetině. Slavia ale dokázala vyhrát v Litvínově, oba celky tak mají v honbě za třetím místem stejně daleko.

Tipsport extraliga, 50. kolo, pátek 25.2.2005, ČEZ Arena Pardubice

Vsetín

5:3
2:1, 0:1, 3:1
Branky a nahrávky: 5:01 Bulis (Hejduk), 15:35 Průcha, 42:43 Snopek (Bulis, Havíř), 44:03 P. Sýkora (Blažek, Průcha), 58:39 Průcha (P. Sýkora, Blažek) – 8:26 Kovář (Demel), 30:36 Kovář (Demel, Vak), 44:42 Kovář (Vak, Demel). Rozhodčí: Bolina, Turčan – Pouzar, Skuhrovský. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 8 883. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, Rozsíval, Linhart, Mudroch, Vyhlídal – P. Sýkora, Roubík, Blažek – Hejduk, Mikeska, Bulis – Hemský, Tvrdík, Korhoň – Koukal, Průcha. Trenéři: Vladimír Martinec a Jiří Šejba.
Vsetín: Plšek – Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, M. Horák, Hrabal, Spitzer, R. Horák – Kovář, Vak, Demel – Dubec, Vlach, Selingr – O. Hruška, R. Hruška, Korotvička – Havíra, Hubáček. Trenéři: Antonín Stavjaňa a Jan Neliba.

Pardubice se ujaly vedení…

Utkání začalo optickou převahou pardubického týmu, gólman Lukáš Plšek, který po dvou zápasech nahradil Štefana Žigardyho, se musel od prvních momentů pořádně ohánět. I Ján Lašák na druhé straně se nenudil. Obě mužstva předváděla vcelku bezstarostný hokej, důrazná obrana prakticky neexistovala. Po pěti minutách se zřetelně prosadila Mikeskova formace, když Milan Hejduk přihrávkou do jízdy vyzval ke skórování Jana Bulise. Kanonýr Moelleru nabídnutou šancí nepohrdnul, vsetínského gólmana vcelku s přehledem překonal – 1:0. Oba celky se snažily prosadit technickými nápady, hokejový divák lačný po čisté hře musel jásat. I na druhé se rovněž děly věci, v 9. minutě vystřelil ostře přes beka Demel, jeho pokus tečoval těsně před bránou Kovář a Lašák neměl šanci – 1:1. Vsetínská radost z remízového stavu trvala sedm minut, pak totiž následoval závar před brankou hostí, při které se naposledy dotkl puku Průcha. Mladý útočník prodral touš v nepřehledné situaci za čáru a vrátil domácímu celku vedení – 2:1. Přestože poměr zákroků byl 4:13, byly po první třetinu aktivnější Pardubice.

… Vsetín vyrovnal

Ve druhém dějství tempo opadlo, domácí tým se asi uspokojil z jednobrankového vedení a nepředváděl zrovna atraktivní podívanou. Ve 27. minutě byli chvilku po sobě vyloučeni Demel a Kovář, domácí měli minutu a čtvrt výhodu přesilovky pět na tři, ale vytěžili pouze rozezvonění tyče po ráně Petra Sýkory. Vsetín hrál trpělivě a dočkal se zaslouženého vyrovnání. Hrdina večera, útočník Robin Kovář, se efektně dostal zpoza branky až k Lašákovi a rychlou kličkou jej překonal – 2:2. Vyrovnaný stav se samozřejmě hostům líbil, domácí museli zapnout na vyšší rychlostní stupeň. Do konce třetiny ale branka nepadla, přestože v závěru prostředního dějství Mikeskova formace zmáčkla hosty, ale do stoprocentní šance se nedostala.

Těsné vedení udrželi

V úvodu třetí třetiny se s góly roztrhl pytel. Martincova vyšlápla aktivně, soupeře dostala pod tlak a také skórovala. Domácímu Moelleru pomohlo vyloučení Chvátala za sekání, po kterém dostal hosty pod drtivý tlak. Mikeskova pětka manévrovala v obraně hostí tak dlouho, až se po kombinaci mezi Průchou a Blažkem opřel do gólové střely Snopek – 3:2. Na další gól čekali fanoušci pouhých 80 vteřin, agilní Petr Sýkora po parádní přihrávce Blažka zvýšil na 4:2. Valaši se ale vývoje nezalekli, hned 39 sekund na to se totiž do šance dostal ostrostřelec Kovář a snížil na 4:3! Pardubice se v dalších momentech snažily především hrát co nejdál od Lašáka, k tomu jim pomáhaly i přesilové hry, při kterých si vytvořily další šance. Vsetín se pokusil v závěru o power play, ale po prohraném buly hostí se do brejku dostala dvojice Petr Sýkora – Průcha, která uklidnila domácí ochozy.

Boj o třetí místo tak stále pokračuje. Slavia vyhrála v Litvínově, oba celky tak mají stále stejně bodů. Další „dálkový souboj“ bude na programu již tuto neděli, kdy hokejisté HC Moeller Pardubice zajíždí na led Znojma.

Jiří Šejba (Pardubice): „Kvůli nemocem a zraněním, které nás postihly, jsme nastoupili v nabourané sestavě. Znovu se ukázalo, že když hrajeme s mužstvy z konce tabulky, mají k těmto zápasům naši hráči špatný přístup a horko těžko vyhráváme. Takže spokojenost jen se třemi body.“

Antonín Stavjaňa (Vsetín): „Pro naše mužstvo to byl dobrý zápas i díky tomu, že toho Plšek dost pochytal. Domácí nás určitě podcenili a kvůli tomu jsme vlastně až do předposlední minuty žili nadějí na bodový zisk. I když se to nepodařilo, dnešní výsledek je pro nás velice dobrý.“