3.10.2021

Přetahovanou s Kladnem rozhodly nájezdy, Dynamo bere dva body!

Přesně 9680 fanoušků v enteria areně sledovalo tvrdý boj Pardubic s Kladnem, který rozhodly až samostatné nájezdy ve prospěch Dynama! V řádné hrací době se skóre přelévalo ze strany na stranu, těsný náskok ve třetím dějství nakonec Pardubice neudržely a za stavu 3:3 se tak po šedesáti minutách nekončilo. Došlo až do nájezdů, ve kterých se k bezchybnému Kloučkovi přidali úspěšní Camara s Paulovičem, kteří rozhodli o bonusovém bodu pro Dynamo.

Tipsport extraliga, 11. kolo, neděle 3.10.2021, Pardubice, enteria arena

Rytíři Kladno

4:3sn
2:1, 1:1, 0:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 06:03 Blümel (Paulovič, Poulíček), 12:27 Říčka (Mikuš), 24:43 Camara (Košťálek, Cienciala) – 03:28 Suchánek (Plekanec, Hlava), 20:20 Hlava, 50:48 Filip (Beran). Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Kis, Lučan. Diváci: 9680. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:36 (12:14, 5:10, 13:10). Zblokované střely: 12:16. Hity: 6:3. Vhazování: 33:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Dynamo Pardubice: Klouček – Mikuš, Nakládal, Robertson, Košťálek, Kolář, Hrádek, Vála – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, Musil, Cienciala – Kousal, Camara – Koffer, Anděl, Rohlík.
Rytíři Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, Donaghey, Suchánek, Wood, Baránek – Hlava, Plekanec, Jágr – Dvořáček, Kubík, Strnad – Račuk, Filip, Melka – Kristo, Pitule, Beran.

Proti Kladnu nastoupili pardubičtí hokejisté velmi aktivně a v prvních minutách si ve velkém tlaku vytvořili velké množství brankových příležitostí. Po nevyužité šanci Pauloviče a Anděla však přišel před skvěle naplněnou enteria arenou šok. Do útočné třetiny si najel hostující Jakub Suchánek, který nenápadnou střelou prostřelil Kloučka a v polovině páté minuty poslal hosty do vedení – 0:1.

Z náskoku se však Kladenští příliš dlouho neradovali. Po pětadevadesáti vteřinách svoji chytrost ukázal útočník Matěj Blümel, jenž se neukvapil se zakončením a počkal si na správnou chvíli, kdy poprvé rozjásal devítitisícový dav – 1:1! I nadále pokračovalo Dynamo v aktivní hře, za kterou bylo znovu odměněno v polovině 13. minuty. Dobrou práci Mikuše přetavil ve vedoucí branku Robert Říčka, který měl před poloodkrytou klecí již snadnou práci – 2:1.

Kladno však nesložilo zbraně a na začátku třetí třetiny využilo přesilovou hru k dalšímu srovnání. Velkou skrumáž na brankovišti ukončil dvacet vteřin po návratu z kabin Nicolas Hlava, jenž i přes přesilu pardubických hokejistů vyrovnal – 2:2. Fanoušci se kvalitním hokejem bavili i dále, využitou přesilovku jsme zaznamenali i na straně druhé. Přehled ve hře ukázal obránce Jan Košťálek, který střílenou přihrávku našel čepel Anthonyho Camary, který lehkou tečí usměrnil puk mezi betony Bowa – 3:2!

I přes silnou střeleckou převahu Kladna šlo Dynamo do závěrečné třetiny s jednogólovým náskokem na kontě a ani v tomto případě ho neudrželo. Nedůslednost při rozehrávce potrestali hosté naopak velmi důsledně, Matyáš Filip zůstal posléze sám před Kloučkem a přesným zakončením mezi betony poslal utkání do prodloužení se stavem 3:3.

V prodloužení žádná branka nepadla, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Brankář Milan Klouček zavřel svoji klec, za svá záda nepustil jediný kotouč a poté si mohl s chutí vychutnat povedené nájezdy Anthonyho Camary a Mateje Pauloviče. Dynamo nakonec porazilo Kladno 4:3 po samostatných nájezdech a získalo do tabulky Tipsport extraligy další dva body!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Prvních deset minut jsme měli velice dobrých, vytvořili jsme si spoustu šancí a je škoda, že jsme z toho nevytěžili více gólů. Od druhé půlky druhé třetiny jsme ztráceli kotouče a neudrželi se na puku, bylo to z naší strany laxní. Třetí třetina byla z naší strany lepší, ale paradoxně jsme při zakládání útoku nešťastnou náhodou dostali gól na 3:3, pak bránili oslabení, netrefili prázdnou branku. Vyhrát dnes mohl opravdu kdokoliv. My jsme byli šťastnější v nájezdech, dvou bodů si ceníme. Podobné zápasy jsou na začátku sezony nesmírně těžké a my jsme rádi za každé vítězství.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Absolvovali jsme utkání v super atmosféře, užívali jsme si to, protože na to letos nejsme moc zvyklí. Pardubicím můžeme stadion a diváky závidět. Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, byli jsme pod tlakem a museli jsme dotahovat ztrátu. To se nám povedlo a nakonec, i když jsme mohli získat i druhý bod, jsme rádi za jeden.“