19.1.2021

Vítkovice zdolány s nulou vzadu!

Dynamo si připisuje čtvrtou výhru v řadě! V bojovném utkání se prosadili jen domácí, ti se ve druhé třetině trefili hned dvakrát a i díky tomu vyhráli nad Vítkovicemi 3:0. Po gólech Poulíčka a Pauloviče se prosadil do prázdné brány ještě Robert Kousal, který završil výsledné skóre. Pavel Kantor za svá záda nepustil jediný kotouč a zapsal si první čisté konto v sezoně.

Tipsport extraliga, 37. kolo, úterý 19.1.2021

Vítkovice

3:0
0:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 26:14 Poulíček (Blümel, Paulovič; 5/4), 30:45 Paulovič (Kousal, Horký; 5/5), 58:36 Kousal (Ďaloga; 5/6). Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Klouček, Votrubec. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 35:17 (11:11, 13:4, 11:2). Zblokované střely: 10:34. Hity: 9:9. Vhazování: 26:37. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Kantor – Ďaloga, Nakládal, Mikuš, Bučko, Kolář, Hrádek, Zdráhal – Kusý, Poulíček, Blümel – Anděl, Roman, Camara – Paulovič, Kousal, Horký – Machala, Rohlík, Zeman.
Vítkovice: Dolejš – Pyrochta, Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, Kovář, Doudera – Svačina, Hruška, Lakatoš – Krenželok, Dej, Schleiss – Kalus, Mikyska, Irgl – Fridrich, Werbik, Mallet.

Od začátku byli více aktivnější domácí, ale první větší šanci si připsali naopak hokejisté z Vítkovic. Zbyněk Irgl se prosmýkl mezi dvěma obránci a dostal se před Kantora, střela mu přes omezený prostor nevyšla nejlépe, a tak domácí brankář dokázal puk betonem zastavit. Druhá polovina první třetiny patřila především hostům, kteří ale taktéž nezaznamenali gól. Oba celky tak odešly do šaten za bezbrankového stavu.

Dynamo ze začátku druhého dějství využilo přesilovou hru, když 3 sekundy před koncem početní výhody domácí vykombinovali vítkovickou obranu a po nahrávce Blümela se před bránou ocitl Patrik Poulíček, který přízemní střelou překonal Daniela Dolejše a otevřel tak skóre utkání – 1:0! Po tomto gólu si Pardubice zahrály další přesilovku, v ní se jim nepodařilo vstřelit branku, ale o několik sekund později se mohli domácí opět radovat. K puku se ve středním pásmu dostal Robert Kousal, ten se rozjel do útočného pásma, kde měl na druhé straně podporu od Mateje Pauloviče, ke kterému přišla nahrávka a střela z první zapadla přesně do branky – 2:0!

Poslední dvacetiminutovku si Pardubice zkušeně pohlídaly. Snažily se nedělat zbytečné chyby a nedat soupeři šanci na kontaktní branku, která by mohla nastartovat hostující tým. Na konci utkání se prosadil do prázdné branky ještě Robert Kousal, který tak ukotvil výsledek na konečných – 3:0!

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina se nám nepovedla, od druhé třetiny to bylo lepší. Defenzíva byla dnes slušná, skvěle zachytal Kantor, dokázali jsme udržet oslabení, naopak se nám nedařilo v přesilovkách. V posledních zápasech nám chybí taková lehkost a drive, co se týče útočné fáze, netlačíme se do brány. Zkusíme to vyladit a zvednout ofenzivní část.“

Miloš Holaň (HC Vítkovice Ridera): „Po dobrých zápasech, co jsme měli, jsme vydrželi jen první třetinu. Troufnu si říct, že jsme byli i lepší. Nepomohli jsme si v přesilových hrách a štěstí se k nám dnes otočilo zády. Pardubice zaslouženě vyhrály.“