3.1.2021

Vítězná série končí. Dynamo v derby nestačilo na Hradec Králové

Dynamo v zápase 32. kola Tipsport extraligy muselo na ledě Hradce Králové vždy dotahovat. Dvakrát se to povedlo, nejdříve Robertu Kousalovi a poté i Denisovi Kusému. Na třetí branku Mountfieldu z hole Jakuba Orsavy už ale nenašel odpověď žádný z pardubických hráčů. Dynamo tak neprotáhlo vítěznou sérii na deváté utkání v řadě a po necelém měsíci poznalo hořkost porážky.

Tipsport extraliga, 32. kolo, neděle 3.1.2021

Mountfield HK

3:2
1:0, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 19:25 Perret (4/5), 31:10 Kevin Klíma (Lev; 5/4), 45:26 Orsava (Pavlík, Koukal; 5/4) - 25:31 Kousal (Mandát, Camara; 5/5), 33:52 Kusý (Ďaloga; 5/5) . Rozhodčí: Šír, Kika – Špůr, Klouček. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 36:25 (11:8, 14:8, 11:9). Zblokované střely: 10:6. Hity: 2:7. Vhazování: 29:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Mountfield HK: Mazanec – Blain, Nedomlel, Pilař, Pavlík, Šalda, Jank – Orsava, Koukal, Kevin Klíma – Jergl, Růžička, Sklenář – Smoleňák, Cingel, Perret – Lev, Morong, Zachar – Kelly Klíma.
Dynamo Pardubice: Klouček – Nakládal, Kolář, Hrádek, Mikuš, Vála, Ďaloga, Holland – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, Kousal, Mandát – Machala, Roman, Svačina – Matýs, Rohlík, Kusý.

Hned po minutě hry zahrozil nejprve Hradec Králové, Sklenář však nastřelil pouze tyč. Dynamo bylo v první polovině první třetiny aktivnější, dobré pozice na zakončení měli Camara, Kusý a Paulovič, ani jeden z nich ale nedokázal výrazněji potrápit Mazance v domácí brance. Následně už převzal aktivitu na svoji stranu Hradec.

Velkou šanci měl na hokejce dvě minuty před koncem první třetiny Smoleňák. V přečíslení dva na jednoho zvolil střelu a trefil levou tyč Kloučkovy brány. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 0:0, prokázal v oslabení svojí rychlost expardubický útočník Jordann Perret, když získal odražený puk po buly, objel pardubické obránce a v úniku zakončil nekompromisně mezi betony - 1:0.

Druhou třetinu začalo Dynamo v početní výhodě. Stejně jako v té první se však pardubickým hráčům nepodařilo výrazněji ohrozit Mazance v brance Hradce. Nakonec se však Dynamu podařilo vyrovnat, v 26. minutě našel Mandát před brankou zcela osamoceného Roberta Kousala, který chladnokrevně překonal Mazance střelou k pravé tyči - 1:1.

Mountfield si ale v následné přesilovce vzal vedení opět na svoji stranu. Mazanec zkušeně rozehrál a vyslal do přečíslení Lva a Kellyho Klímu, druhý jmenovaný byl na konci kombinace a zakončení do poloprázdné branky mu nedělalo žádný problém - 2:1. Hradec následně mohl odskočit na rozdíl dvou branek, Jergl byl ale v poslední chvíli zablokovaný a nezakončil.

A tak udeřilo Dynamo.

Ďaloga vjel do rozhozené obrany Hradce, Mazance však ještě nepřekonal. Byl to až Denis Kusý, který využil dobré práce slovenského obránce a zakončil přesně do levého horního rohu branky - 2:2.

Ve třetí třetině se mohlo v oslabení prosadit i Dynamo. Kousal ukázal svoji šikovnost, když se dostal až do dobré střelecké pozice před Mazance, branku však netrefil. Hradci se následně přesilovou hru podařilo využít. K odraženému puku zpoza brány se dostal Jakub Orsava, který už měl zakončení do odryté branky snadné. Pardubická střídačka ještě zkusila trenérskou výzvu, rozhodčí však neviděli nic, co by mělo zabránit uznání branky - 3:2.

Vyrovnat mohl chvilku po inkasovaném gólu Roman a po něm také Blümel, ani jeden však nevyzrál na jistého Mazance. Dvě minuty před koncem utkání se rozhodl Richard Král odvolat Kloučka z branky a zkusit hru se šesti hráči. Velkou šanci na vyrovnání měl v následném tlaku Camara, skvělý zákrok si ale připsal Mazanec. Dynamo už poté výrazněji neohrozilo branku Hradce, a tři body tak zůstaly v Hradci Králové.

David Kočí (Mountfield HK): „Výborný zápas, jsme moc rádi za tři body. Vstup do utkání jsme měli trošku horší, soupeř byl lepší než my. Potom nás paradoxně do hry dostalo naše oslabení. Utkání rozhodly speciální formace: dva góly z našich přesilovek a dobře ubráněné oslabení. To rozhodlo celý zápas."

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Bylo to vyrovnané, bojovné utkání. Rozhodující byly přesilovky, v jedné naší jsme dostali gól a oni proměnili dvě. Jednou jsme nestačili vystřídat a bylo z toho přečíslení. Podruhé špatné postavení, kdy jsme mezi kruhy nechali volného hráče. Jinak si ale myslím, že ve hře pět na pět jsme měli víc šancí, bohužel se nám dneska nepodařilo proměnit šance, co jsme v minulých zápasech proměňovali."