19.11.2020

Tři body si z východočeského derby odváží Hradec

První východočeské derby hrané v prázdné enteria areně pardubickým fanouškům radost neudělalo. Na první gól hradeckého Mountfieldu sice Dynamo zvládlo odpovědět, ve zbytku zápasu byl však Hradec Králové ve svých šancích úspěšnější a domů si tak veze tři body za výhru 5:2.

Tipsport extraliga, 19. kolo, čtvrtek 19.11.2020

Mountfield HK

2:5
0:1, 1:1, 1:3
Branky a nahrávky: 23:38 Blümel; 5/5, 48:10 Camara (Nakládal; 5/4) - 9:39 Sklenář (Orsava, Růžička; 5/5), 29:37 Zámorský; 5/5), 43:13 Pavlík (Růžička, Hronek; 5/4), 45:07 Růžička (5/5), 54:55 Perret (Orsava; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Rožánek, Gebauer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 0. Střely na branku: 27:31 (7:12, 9:14, 11:5). Zblokované střely: 19:12. Hity: 9:10. Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
Dynamo Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Ďaloga, Nakládal, Kolář, Holland, Vála – Mandát, Poulíček, Svačina – Camara, Claireaux, Tybor – Blümel, Anděl, Paulovič – Machač, Rohlík, Kusý.
Mountfield HK: Lukeš – Nedomlel, Zámorský, Jank, Hronek, Šalda, Pavlík, Čáp, Pilař – Chalupa, Cingel, Smoleňák – Sklenář, Růžička, Orsava – Perret, Lev, Kelly Klíma – Koukal, Jergl.

Pardubice v úvodu držely puk pod svoji kontrolou a Hradec k ničemu nepouštěly. Následně ale musely odehrát dvě dobrá oslabení. A právě ve druhém měl Valentin Claireaux obrovskou šanci, když obral o puk hostujícího brankáře a měl proti sobě jen branku a obránce. Bohužel neměl prostor lépe zakončit, a tak trefil pouze dobře postaveného beka.

Po dobrém tlaku domácího celku se ale prosadil tým hostí. V 10. minutě, po střele Jakuba Orsavy, puk Pavel Kantor vyrazil pouze před sebe a na dorážku Jakuba Sklenáře neměl šanci dosáhnout - 0:1! Po této brance to byl právě hostující tým, který diktoval tempo hry, ale další branku jsme neviděli, a tak šli domácí do šaten s jednobrankovým mankem.

Ze začátku druhého dějství se Pardubice dočkaly vyrovnání. Ve 24. minutě se puk po buly dostal k Matějovi Blümelovi, který ujel všem soupeřům a s přispěním hostujícího obránce překonal brankáře Lukeše - 1:1! Hostům se tento stav utkání nelíbil, a proto od modré čáry vypálil Petr Zámorský, kterému rána sedla perfektně a puk dostal za záda Pavla Kontory - 1:2! Do poslední dvacetiminutovky tak museli jít domácí opět s jednobrankovou ztrátou.

Hradec po chvíli na ledě využil přesilovou hru 5 na 4. Po krásné přihrávce od Vladimíra Růžičky na volného Filipa Pavlíka druhý jmenovaný úspěšně propálil domácího brankáře - 1:3! Na další gól se nečekalo dlouho. Po špatné rozehrávce Mikuše zachytil puk Vladimír Růžička, který si kličkou položil Pavla Kantora a následně přehodil jeho levý beton - 1:4!

Pardubice se ale ještě nevzdaly, když dostaly další příležitost početní výhody. Ve 49. minutě si první gól v dresu Dynama připsal Anthony Camara, když prostřelil hostujícího gólmana z pravého kruhu - 2:4!

Ve třetí dvacetiminutovce se s góly roztrhl pytel, další trefu si na stranu Hradce připsal Jordann Perret. Ten před brankou dostal puk, následně se obtočil kolem domácího gólmana a poslal kotouč za jeho záda - 2:5! To bylo vše, co jsme mohli v tomto utkání vidět, a Hradec si tak odvezl všechny tři body.

Milan Razým (HC Dynamo Pardubice): „Hodnocení je velmi smutné, protože už je to poněkolikáté, kdy jsme ten zápas odevzdali, neměli pohyb. Chybí nám atributy k vítězství. Hradec je kvalitní mužstvo, ale nemůžeme být spokojeni s výsledkem 2:5 ani s přístupem hráčů k tomuto utkání."

David Kočí (Mountfield HK): „V dnešním utkání jsme podali velice koncentrovaný výkon, dokázali jsme vést rytmus hry a držet taktiku po celých 60 minut. S výsledkem a celkovým zápasem jsme spokojeni."