30.12.2019

Dynamo v posledním zápase letošního roku nestačilo na Vítkovice

Pardubice – V posledním zápase letošního kalendářního roku se Dynamo utkalo v souboji o "šest" bodů s Vítkovicemi. Pardubicím nestačil na výhru ani vysoký počet střel, Vítkovice mohly slavit vítězství 4:2 a do vyrovnané extraligové tabulky si připsaly cenné tři body. Porážka znamená, že rok 2019 zakončí pardubičtí hokejisté na posledním místě tabulky Tipsport extraligy.

Tipsport extraliga, 32. kolo, pondělí 30.12.2019, enteria arena

2:4
0:2, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 34:48 Mandát (Svačina, Holland; 5/5), 55:00 Harju (Zdráhal, Mikuš; 5/4) - 03:34 Roman (T. Kubalík; 5/5), 19:23 D. Krenželok (Bukarts; 5/5), 36:11 Werbik; 5/5), 42:15 Roman (Bukarts, Trška; 5/4). Rozhodčí: Jeřábek, Micka – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 8315. Střely na branku: 48:34 (8:11, 22:9, 18:14). Zblokované střely: 26:6. Hity: 7:4. Vhazování: 38:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4. Hráči utkání: Jan Zdráhal - Ondřej Roman
Dynamo Pardubice: Kacetl – Kolář, Voráček, Eklund, Holland, Mikuš, Zdráhal, Ivan – Svačina, Mandát, Tybor – Harju, Poulíček, Látal – Kusý, Vlach, Kindl – Pochobradský, Matýs, Beran.
Vítkovice: Svoboda (20. - 21. Dolejš) – Kvasnička, Trška, Výtisk, Černý, Šidlík, Krenželok – Bukarts, Roman, Lakatoš – Schleiss, Stránský, Razgals – Dej, Veselý, Mallet – Kubalík, Werbik, Zdráhal – Guman.

Domácí Dynamo bylo hned od začátku zápasu aktivnějším týmem, do dvou slibných dorážek se dostal Martin Látal, ani jednou ale nedokázal přehodit Svobodův beton. Vítkovice se ovšem zanedlouho dokázaly prosadit z první kvalitní střely, puk umístil přesně k tyči Ondřej Roman – 0:1. Tlak Pardubic neustával a v rozmezí 9. – 11. minuty si vytvořil domácí celek obrovský tlak, který vyústil v několik nebezpečných pokusů. O chvíli později se naskytla Dynamu po faulu Tomáše Kubalíka přesilová hra, která ale zůstala nevyužita, v největší příležitosti přestřelil bránu Látal. Pardubice i nadále držely v obranném pásmu hostující celek a nepouštěly je vůbec do žádných přečíslení. První třetina skončila pro Dynamo nešťastně, když se tvrdou střelou prosadil Daniel Krenželok a upravil stav na 0:2.

V úvodu druhé třetiny si oba celky neúspěšně vyzkoušely další hru v početní výhodě, mezi čímž se utkání přesunulo do druhé poloviny. Dynamo bylo stále aktivnějším mužstvem na ledové ploše. Neprosadil se hezkou střelou Denis Kusý, ani chvíli poté Harju z dorážky. Společně s vypršením časového limitu pro přesilovou hru Dynama ujel zcela nehlídaný Lakatoš, který se nebál zajímavé kličky do bekhendu, Kacetl se ale na brankové čáře roztáhl a nedovolil Vítkovicím odskočit do třígólového trháku.

Ve 35. minutě se Dynamo konečně dočkalo! Jan Mandát objel branku a vyslal překvapivou střelu na přední tyč, kam brankářovi hostů kotouč proklouzl – 1:2. Radost z gólu ale nevydržela příliš dlouho. Kacetla o minutu a půl později potřetí překonal Tomáš Guman – 1:3. Pardubice ale ani ke konci druhé periody zbraně nesložily, Harju vyslal do úniku Radoslava Tybora, tomu ale klička nevyšla.

V 43. minutě hostující tým využil přesilovou hru, když se od modré čáry po druhé v utkání trefil Ondřej Roman – 1:4. Pardubice se marně snažily dobývat branku Vítkovic, šest minut před koncem se v dobré příležitosti ocitl Jan Kolář, Miroslav Svoboda ovšem natáhl beton a zázračně jeho pokus zneškodnil. Netrvalo dlouho a v čase 55:00 dokázal skórovat Johan Harju, jenž bez problému dokázal přehodit puk za bezmocného vítkovického gólmana – 2:4.

Pardubické Dynamo uzamklo v útočné třetině hostující celek i při hře bez brankáře, ani jedna střela se ale neujala a gól se jim už vstřelit nepodařilo. Vítkovice si tak z enteria areny odvezly vítězství v poměru 4:2, vzestup Dynama z poslední příčky se tak prozatím nekoná.

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Věděli jsme, že Vítkovice budou chtít hrát na rychlé brejky a bránit prostor před brankou. Připravovali jsme se na to, bohužel jsme jim hned několik brejků nabídli, také jsme jim nabídli šance, které využili. Sice jsme měli ve druhé třetině hodně střel, ale tlak nedokážeme zužitkovat, nechodíme do brány, nemáme dorážky. Ve hře nám pořád něco chybí a nedaří se nám to změnit. Ve třetí třetině začali hrát hosté opět dobře takticky a bylo to složité dohánět.“

Rostislav Klesla (HC Vítkovice Ridera): „Byl to důležitý zápas, hodně jsme se na něj připravovali. Na konci první třetiny jsme se dostali do velkého tlaku Pardubic, ale zvládli jsme to, vstřelili jsme góly, které byly důležité a dotáhli jsme to do vítězného konce. Za tři body jsme rádi a vítězství bylo podloženo kvalitním výkonem všech hráčů.“