20.11.2016

Dynamo neudrželo v Karlových Varech vedení, prohrálo 3:4

KARLOVY VARY — Hokejisté Pardubic nestačili v utkání 23. kola Tipsport extraligy na ledě Karlových Varů. Energie v úvodu zápasu vedla, Karel Nedbal a Tomáš Rolinek otočili vývoj utkání, pak se ale dvakrát prosadili domácí. Na dvě trefy domácích odpověděl Tyler Redenbach, závěrečné slovo měli ale Západočeši.

Tipsport extraliga, 23. kolo, neděle 20.11.2016, KV Arena

Karlovy Vary

4:3
1:2, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 1:59 Harant (Gríger, Sičák; 5/5), 29:47 Flek (Dujsík, Gorčík; 5/5), 42:00 Kindl (Mullane, Benák; 5/5), 47:58 Kindl (Gorčík, Dujsík; 5/5) – 3:10 Nedbal (Nahodil; 5/5), 8:47 Rolinek (Nahodil; 5/5), 46:31 Redenbach (Sýkora, Schaus; 5/5). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Komárek, Rozlílek. Vyloučení: 3:5 (1:2, 1:3, 1:0). Bez využití. Diváci: 3562. Střely na branku: 44:21 (17:6, 17:6, 10:9). Srážky: 9:2. Vhazování: 44:29. Blokované střely: 11:3. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči: Denis Kindl – Lukáš Nahodil.
Karlovy Vary: Honzík – Dujsík, Harant, Rohan, Rýgl, Benák, Dvořák, Sičák – Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek – Tomeček, Skuhravý, Vachovec – Gorčík, Kindl, Mullane – Flek, Gríger, Davídek. Trenéři: Jan Tlačil a Mikuláš Antonik.
Dynamo Pardubice: Maxwell (39:48 Klouček) – Schaus, Ščotka, Nedbal, Bokroš, Havlík, Leduc, Horyna – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Panna, Tomášek, Bárta – M. Kaut, T. Kaut, Zadina – Mallet. Trenéři: Pavel Rohlík a Michal Mikeska.

Energie začala pořádně zostra, hned zkraje soupeře přimáčkla a po necelých dvou minutách se dočkala první branky. V protiútoku našel Gríger v tandemu Tomáše Haranta, který z první vypálil a jednoduše Maxwella prostřelil. Do hry se pak začalo dostávat i Dynamo ale domácí měli stále větší a slibnější šance. Zhruba po jedné minutě se ale podařilo Karlu Nedbalovi od modré vyslat dělovou ránu do šibenice Honzíkovy svatyně a bylo vyrovnáno. Domácí ale nepřestávali bojovat a v otevřené hře si stále vytvářeli mnoho velkých šancí, až je Dynamo opět potrestalo.

Nahodil našel na hrotu kruhu Tomáše Rolínka, který vyslal na Honzíka jen slabou přízemní střelu, domácí brankář si jí ale betonem srazil do branky. A hosté rázem vedli. Pak ale Energie vyztužila svou hru v defenzivě a začala soupeře opět výrazně přehrávat. Vytvářela si jednu velkou šanci za druhou. Před Maxwellem byl například v jednu chvíli s pukem úplně osamocený Gríger, nebo později Mullane, ale ani to Západočechům nepomohlo. Pardubice po dvaceti minutách vedly.

Ve druhé periodě se hrálo daleko vyrovnaněji. Mírné šance na obou stranách, ale spíše dominance obou obran. Energie zhruba po sedmi minutách začala přebírat iniciativu a soupeře přehrávala. Byla stále nebezpečnější a Maxwell měl opět mnoho práce. Hráči Dynama si chvílemi museli připadat jako na kolotoči. Dlouho se ale dokázali držet ve vedení, tedy až do chvíle, kdy si zpoza branky vybruslil do kruhu Jakub Flek a propálil brankáře střelou pod víko. Hosté si ale nemohli odpočinout ani po inkasování.

Dál museli být ve střehu, protože už po malé chvíli mohl téměř do prázdné branky zakončovat z blízkosti Vojtěch Tomeček, ale přesto k radosti hostujících fanoušků minul. Až do konce třetiny už byli domácí jasně lepší a šancí měli mnoho. Prostřelit Maxwella ale bylo nad jejich síly. Hostující brankář si ale v tom zmatku poničil v závěru ostří své brusle, a tak musel na posledních dvanáct sekund do branky naskočil Klouček. Před třetí třetinou nebylo tak jasné, zda bude opora hostí zase stát mezi tyčemi.

A nestála. V brankovišti zůstal pardubický junior Milan Klouček. A ten štěstí neměl, hned při prvním pokusu jej prostřelil Denis Kindl střelou na zadní tyč a domácí se ujali vedení. Pak ale výrazně slevili ze svého tempa a svou laxností si doslova říkali o inkasování. Pardubice vycítily svou šanci a začaly se tlačit kupředu. Netrvalo dlouho a Dynamo využilo jednoho ze svých protiútoků. Celou akci z mezikruží zakončoval přesnou trefou k tyči Tyler Redenbach.

Inkasování ale domácí celek probralo a Energie začala opět tlačit. A zhruba za minutu už vracel Energii vedení dorážkou do protipohybu brankáře Denis Kindl. Pak nastaly energetikům ale opět perné chvilky.Nejdříve se museli bránit v oslabení a pak už se rozjetý pardubický vlak zastavoval jen těžko. Ale nakonec to domácím vyšlo. Ubránili se i hře proti šesti a mohou slavit tři body.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): „Měli jsme za sebou čtyři těžká utkání, ve kterých se nám povedlo bodovat. Kluci byli možná trochu zklamaní z pátečního zápasu v Litvínově. Snažili jsme se, aby zvedli hlavu a pokračovali v dobrých výkonech. Nebyli jsme tak pevní v obraně, ale podařilo se nám vstřelit čtyři góly. Z těžkého zápasu jsme uhráli tři body, za které jsme moc rádi.“

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): „Utkání jsme nezvládli a já jsem z toho zklamaný. V pátek jsme doma ztratili zápas s Mladou Boleslaví a chtěli jsme zvítězit. Po první třetině jsme trochu změnili taktiku a čekali jsme, že budeme aktivnější. Soupeř ale přidal a přehrával nás. Nebyli jsme schopni se s tím vyrovnat. Nezvládli jsme to.“