22.1.2016

Dynamo veze po výhře 3:2 skvělé tři body z Brna!

BRNO — Skvěle! Hokejisté Pardubic vyhráli v utkání 38. kola Tipsport extraligy 3:2 na ledě Komety Brno. Východočechy poslal do vedení po dvaceti sekundách Jakub Orsava, pak se v přesilovkách trefili Petr Sýkora a Tyler Redenbach. Jihomoravané sice dvěma slepenými góly snížili na rozdíl jediné branky, pardubická družina pod vedením Petera Draisaitla ale vedení udržela.

Tipsport extraliga, 38. kolo, pátek 22.1.2016, DRFG Arena

Kometa Brno

2:3
0:1, 0:2, 2:0
Branky a nahrávky: 47:53 Ton (Kováčik, Hruška; 5/5), 48:23 Hruška (Kaberle; 5/5) – 0:20 Orsava (Čáslava, Štajnoch; 5/5), 22:00 Redenbach (Orsava; 4/5), 23:03 Sýkora (Štajnoch, Redenbach; 4/5). Rozhodčí: Čech, Hradil – Bryška, Lukš. Vyloučení: 5:3 (0:2, 3:1, 2:0), navíc Kováčik (Kometa Brno) 10 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: . Diváci: 7526. Střely na branku: 22:23 (9:6, 3:14, 10:3). Srážky: 21:7. Vhazování: 33:30. Blokované střely: . Průběh utkání: 0:3, 2:3. Nejlepší hráči: Petr Ton – Jakub Orsava.
Kometa Brno: Čiliak – Kováčik, Kaberle, Kuboš, Koch, Dujsík, Malec – Ton, J. Hruška, H. Zohorna – Špirko, V. Němec, Káňa II – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Dočekal, Raška. Trenéři: Alois Hadamczik, Karel Beran a Kamil Pokorný.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Bokroš, Ščotka, M. Šeda – Orsava, Nahodil, Kaut – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Poulíček, Tomášek, Voženílek – Rapáč, Krajňák, Moučka. Trenéři: Peter Draisaitl a Richard Král.

Sotva se diváci usadili na svá místa, museli sledovat pardubického Jakuba Orsavu, který si najel mezi kruhy a jeho střela zapadla Čiliakovi do sítě – 0:1. Uběhlo pouhých dvacet vteřin! Kometa se dostávala do tempa velmi pomalu, ale přeci jen si dokázala vytvořit slušné příležitosti. První přišla po špatné rozehrávce gólmana Maxwella, kterou ale Mrázek nevyužil, puk poslal jen do boční sítě. Tu největší měl Hynek Zohorna za polovinou první třetiny, sám před brankářem minul opuštěnou klec. Brňané měli k dispozici i dvě početní výhody, šance by byly, především se o ně zasloužil Burian, vyrovnávající gól ale nepřišel. Výsledek byl tedy po první třetině lepší pro hosty.

Pakliže se Dynamu povedl úvod zápasu, povedl se i nástup do druhé třetiny. Hosté hráli přesilovku a výbornou kombinaci na jeden dotek zakončil z úhlu střílející Tyler Redenbach - 0:2. A aby toho nebylo málo, přišel pro Kometu další tvrdý direkt. Na trestné seděl Dujsík a soupeř měl k dispozici další přesilovku. Ukázkovou pumelicí se prezentoval Petr Sýkora, jehož střela zazvonila od břevna do sítě – 0:3. Kometa nebyla v dobrém rozpoložení, navíc ji nepřálo ani štěstí. Snížit mohl Káňa, leč trefil pouze horní tyč.

Třetí část patřila střelecky Kometě, která se dostala dvanáct minut před koncem základní hrací doby do hry. Nejprve snížil prudkou ranou Petr Ton na 1:3 a o šestadvacet vteřin později propálil Maxwella kapitán Jan Hruška – 2:3. Kometa se snažila vyrovnat, zkusila i power play, ale soupeř padal obětavě do střel a nakonec těsné vítězství ubránil. Peter Draisaitl tak vkročil do pardubického angažmá nejlépe jak mohl – tříbodovým vítězstvím v Brně a naladil tak svůj tým na nedělní DERBY #15.

Alois Hadamczik (HC Kometa Brno): „Máme těžké období. Nehráli jsme dobře ve dvou zápasech venku, které jsme prohráli. Bylo to znát i v úvodní třetině, kdy první útok rychle inkasoval branku. Řekli jsme si po první třetině, co chceme hrát. Jenže jsme zbytečně dvakrát faulovali a v oslabení inkasovali další dva góly. Ve třetí třetině jsme sáhli ke změnám v sestavě, hráli jsme na tři útoky a čtyři obránce. Výsledek se nám už ale nepodařilo otočit. Utkání rozhodla i disciplína a naše zbytečná vyloučení. Pardubice byly o gól lepší a vyhrály zaslouženě.“

Peter Draisaitl (HC Dynamo Pardubice): „Zápas jsme odehráli až na nějaké minuty docela slušně. Pomohla nám rychlá branka. Pokud budeme hrát aktivně, tak můžeme vzdorovat soupeři. Naopak jsme se přesvědčili po dvou rychle inkasovaných gólech, že se nám pasivita vymstí. Měli jsme chvílemi problém hlídat obránce soupeře. Druhou vlnu jsme někdy ztráceli. V defenzívě ještě máme chyby. Tři dny společné práce byly dobré, ale ještě nás čeká hodně práce.“