Aktivnější Pardubice vezou tři body z Karlových Varů!

12.10.2014 | Tomáš Hála, Jan Hrabal

KARLOVA VARY — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokázali zvítězit v utkání 11. kola Tipsport extraligy na ledě Karlových Varů 4:2. Východočeši byli po většinu zápasu aktivnější, soupeře přestříleli 30:17, o své výhře rozhodli třemi brankami ve druhé polovině utkání. Hosty poslal nejprve do vedení Petr Sýkora, po karlovarském obratu ale stříleli pouze pardubičtí Lukáš Nahodil, Tomáš Kaut a Petr Čáslava při power play soupeře.

11. kolo, neděle 12.10.2014 od 15:30 hodin, KV Arena
Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 15:18 Skuhravý (Kverka, D. Hruška; 5/4), 29:55 R. Hruška (Deyl; 5/5) – 10:56 Sýkora (Gregorc, Benák; 3/5), 31:14 Nahodil (Benák, Tybor; 5/5), 35:51 Kaut (Mojžíš, Endál; 5/5), 58:58 Čáslava (6/5). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:4 (2:2, 2:1, 2:1). Využití: 1:1. Diváci: 3526. Střely na branku: 17:30 (6:12, 7:9, 4:9). Srážky: 8:7. Vhazování: 22:29. Blokované střely: 9:9. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4. Nejlepší hráči: Václav Skuhravý – Lukáš Nahodil.
Karlovy Vary: Habal – Harant, Sičák, Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, Dvořák – D. Hruška, Skuhravý, Heizer – Tomeček, Balán, Pšurný – Koblasa, Kverka ml., Vachovec - Gorčík, R. Hruška, Štals. Trenéři: Karel Mlejnek, Jaromír Kverka st. a Pavel Kněžický.
Dynamo Pardubice: Kristan – Čáslava, Ščotka, Havlík, Benák, Kočí, Gregorc, Mojžíš – Sýkora, Zohorna, Marcinko – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Špaček, Semorád – Endál, Kaut, Voženílek. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se na ledě Karlových Varů představili také s obráncem Tomášem Mojžíšem, jenž se do sestavy Východočechů vrátil po nucené pauze zaviněné zraněním. Domácí do tohoto utkání nastoupili v pozměněné sestavě, když se do brány postavil Vladislav Habal a na centru první formace se objevil Václav Skuhravý.

Petr Sýkora využitou přesilovkou otevřel gólový účet

Karlovarští do utkání vlétli plni sil a málem se to ihned projevilo. Prvotní tlak se snažil zužitkovat jak Skuhravý, tak Gorčík, avšak ani jeden svými střeleckými pokusy na brankáře Kristana nevyzrál.

Podobně jako v Třinci však Západočeši nedokázali hrát přesně podle pravidel a přišlo jedno, následně hned druhé vyloučení, a hosté tak nabídnutou dvojnásobnou hrou nepohrdli. Gregorc na sebe natáhl obránce a Petr Sýkora už se svou dělovkou nemýlil – 1:0.

¨

Přesilovou hru si však zahrály také Karlovy Vary a také ji využily. V rohu kluziště se uvolnil Václav Skuhravý a jeho střela ze strany propadla až za Kristanova záda – 1:1.

Energie chvíli vedla, pak úřadovali hosté

Druhá třetina začala od domácích stejně aktivně jako ta první, když se hned ve dvaadvacáté minutě dostali do úniku Balán s Tomečkem. Druhý jmenovaný však skákavý kotouč netrefil a Kristan nemusel zasahovat.

Oba týmy si zahrály přesilovou hru, v té však nepadla. Ta přišla o pár vteřinek později z nenápadné akce. Deylovo nahození před bránou lehce tečoval Radim Hruška a Kristan neměl šanci zasáhnout – 2:1.

Prostřední cast hry byla na branky bohatá a během krátké chvíle se diváci dočkali vyrovnání. Benák přesným pasem vysunul do útočného pásma Lukáše Nahodila, který ač měl kotouč na dlouhou hokejku, šikovným dloubnutím Habala překonal – 2:2.

Pardubičtí poté byli nabytí energií a drali se stále více a více do útoku. Vedení mohl přehoupnout na stranu hostů Radil, s jeho střelou si však Habal ještě dokázal poradit. Z další akce už ale Pardubice skórovaly. Před bránou se s pukem otočil Tomáš Kaut a pohotově zasunul kotouč za bezmocného Habala – 2:3.

Výhru pojistil přesnou trefou Petr Čáslava

Od úvodních minut závěrečné dvacetiminutovky se Karlovarští tlačili do útoku a na Kristana pálili ze všech možných i nemožných úhlů. Na druhou stranu Pardubice byly i v této části hry střelecky aktivnější. V polovině třetiny přišel útlum z náporu domácích, jelikož došlo k vyloučení. Tuto nabídnutou šanci ale nedokázali pardubičtí hokejisté využít, a museli se tak opět bránit.

Karlovarští střelci však měli problémy seřídit svá mířidla. Do konce zápasu zbývalo už jen pár minut a domácí přitlačili, odhodlali se tedy ke hře bez brankáře, to se jim ale nakonec nevyplatilo. Petr Čáslava střelou takřka přes celé kluziště dokonal pardubický obrat – 2:4.

Pardubičtí hokejisté tak dokázali bodovat i ve třetím venkovním utkání v řadě a posílili své postavení v elitní čtveřici extraligové tabulky.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): „Stejně jako v pátek ve Zlíně rozhodla naše nedisciplinovanost, měli jsme příliš mnoho vyloučených. Z toho pramenila i první inkasovaná branka. Na góly se hodně nadřeme a když jsme vedli 2:1, chtěli jsme si vedení pohlídat do konce třetiny. To se nám bohužel nepovedlo. V závěru nemohu upřít našim hráčům shahu o vyrovnání. Tomáše Závorku do utkání nepustilo drobné zranění.“

Miloš Říha (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Věděli jsme, že Karlovy Vary hrají nepříjemný hokej a že se jim v poslední době daří. Podle mého rozhodly tři důležité okamžiky. Nejprve když jsme přežili úvodní tlak, pak když jsme využili dvojnásobnou přesilovku a zřejmě zlomovým okamžikem bylo, když jsme dokázali odpovědět na vedoucí branku domácích. Ve zbytku druhé třetiny jsme pak sehráli naší nejlepší pasáž v zápase a mohli jsme dát ještě víc branek.“

Vzájemné zápasy 2014/2015
12.10.14 Karlovy Vary – Dynamo Pardubice 2:4