Extraliga ledního hokeje, 30. kolo, úterý 7.12.1993, Zimní stadion města Pardubic

2:13
0:2, 1:7, 1:4
Branky: 24. Jančařík, 52. Král – 1. Petrovka, 18. Vykoukal, 22. Pázler, 27. Paľov, 28. Pázler, 30. Hlinka, 30. Zelenka, 30. Kastner, 37. Zelenka, 44. Kastner, 43. Výborný, 48. Geffert, 53. Zelenka. Rozhodčí: Kuba – Brázdil, Halas. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. Diváci: 3129. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:12, 2:12, 2:13.
Dynamo Pardubice: Biegl (28.–44. Zikmund) – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, J. Filip, Špelda – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Vršanský (21. Bartoška) – Pospíšil, Blažek, Slaný. – od 30. navíc Sekera, Procházka
Sparta Praha: Tóth – Vykoukal, Kostka, Boháček, Toužimský, Burda, Táborský – Petrovka, Kastner, Geffert – Zelenka, Výborný, Pázler – Sup, Kverka, Hlinka – od 21. navíc Paľov.

Po senzační výhře na Kladně nastal ještě senzačnější krach pro Pardubice doma v utkání s tradičním rivalem Spartou Praha.

První třetina probíhala za mírné převahy Sparty, která začala svůj neuvěřitelný brankostroj již v první minutě Petrovkou. Pardubičtí hráli v silném útlumu, a tak nadílka pro první třetinu přinesla pouze dvě branky, tu druhou dvě minuty před jejím koncem z hole Vykoukala.

Poté však přišlo pravé Waterloo pro domácí. Sparta si na pardubickém ledě dělala co chtěla, střílela nešťastným pardubickým brankářům jednu branku za druhou, z toho ve 30. minutě tři branky během 21 vteřin. Za zmínku stál i nehezký faul domácího Bartošky na brankáře Tótha, za což inkasoval čtyři trestné minuty.