Extraliga ledního hokeje, 10. kolo, neděle 10.10.1993, Zimní stadion Pardubice

Mountfield HK

4:4p
1:0, 2:1, 1:3 – 0:0
Branky: 7. Filipi, 27. Hejduk, 35. Malinský, 49. Jančařík – 29. P. Martinec z trestného střílení, 41. Němeček, 48. Němeček, 55. P. Martinec. Rozhodčí: Bolina – Brázdil, Halas. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 7819. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4.
Dynamo Pardubice: Biegl – Pavlas, Říčař, Filip, Jančařík, Malinský, Špelda – Pospíšil, Král, Vršanský – Hejduk, Filipi, Šejba – Zadina, Slabý (41. Weber), Blažek (41. Procházka).
Mountfield HK: Barta – Nedoma, Mareček, Měsíček, Brázda, Ševčík, Luštinec – Pavlíček, P. Martinec, Němeček – Koreček, Filip, Nohejl – T. Martinec, Zima, Zadražil.

První východočeské derby o body v extralize skončilo zaslouženou remízou. Obě mužstva začala utkání velmi razantně, od první minuty úvodní třetiny se hrálo v rychlém tempu a před oběma brankami to neustále vřelo.

Dříve se prosadili domácí, kteří v bouřlivé atmosféře dali vedoucí branku v 7. minutě. Celá úvodní třetina přinesla pěkný bojovný hokej a velkou překážkou pro domácí hráče byl hradecký gólman Barta.

Ve druhé třetině tempo hry trochu polevilo, hra se vyrovnala, ale přesto útočná hra Pardubic slavila úspěch. V 27. minutě totiž domácí vedli už dvougólovým rozdílem, což odpovídalo i průběhu utkání. V 29. minutě hradecký Patrik Martinec byl při sólovém nájezdu sražen a nařízené trestné střílení s jistotou proměnil v první úspěch hradeckého mužstva.

Tím jakoby své spoluhráče vyburcoval k velkému náporu. Hradečtí převzali iniciativu a zejména ve třetí třetině byli jasně lepším celkem. Pardubickému celku, který sice ještě vedl 4:3, začaly docházet síly a nakonec byli domácí rádi, že udrželi alespoň remízu. Ta však byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na ledové ploše.