Extraliga ledního hokeje, 35. kolo, pátek 27.1.1995, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

3:5
1:0, 1:3, 1:2
Branky: 14. Pospíšil, 30. Kastner, 55. Pospíšil – 21. Tomek, 29. Mařák, 31. Galtin, 45. Smeták, 58. Jaškin. Rozhodčí: Kolísek – Brunclík, Rouspetr. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. Diváci: 2911. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
Dynamo Pardubice: Salfický – Píša, Mečiar, Říčař, Kostka, Malinský, Jančařík – Hejduk, Kastner, Procházka – Zadina, Král, Pospíšil – Jantovský, Sekera, Lubina.
Vsetín: Čechmánek – Augusta, A. Stavjaňa, Jaškin, Pavelec, Měsíček, Tichý (23.–42. Vrla) – Tomek, Vlach, Smeták – Mařák, Galkin, Sršeň – M. Stavjaňa (42. Jenáček), Stantien, Barus (42. Forch).

Do utkání vstupovali jako favorité hostující hokejisté, první třetina však patřila domácím, kteří po zásluze získali jednobrankové vedení. Navíc výborný Čechmánek v brance hostí zlikvidoval šance Krále a Hejduka a při přesilovce pět na tři Lubina netrefil prázdnou branku.

Hned v úvodu druhé třetiny potrestal hostující Tomek chybu brankáře. Pak ukázal záda hostující obraně Procházka, jeho pokus o blafák však Čechmánek vystihl. Vzápětí demonstroval domácím hokejistům, jak dávat branky.

V polovině zápasu se s góly roztrhl pytel, v průběhu dvou minut se brankový stav měnil třikrát. V poslední třetině hosté zvýšili na dvoubrankový rozdíl a přes Pospíšila rozhodl při zoufalém závěrečném náporu domácích po úniku obránce hostí Jaškin.

Petr Hemský (HC Pardubice): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, po první třetině jsme mohli vést o tři góly, nebýt špatné koncovky. Nyní jsme už na play off ztratili veškerou naději, v dalších zápasech dáme příležitost nadějným mladíkům.“

Horst Valášek (HC Dadák Vsetín): „Začali jsme až příliš vlažně, ještě štěstí že nás podržel výborný Čechmánek. V průběhu zápasu šel náš výkon nahoru. Zisk bodů těší.“