Staropramen extraliga ledního hokeje, 5. kolo, pátek 27.9.1996, Zimní stadion Olomouc

Olomouc

1:2
0:0, 0:1, 1:1
Branky: 47. Broš – 21. Augusta, 41. Lubina. Rozhodčí: Haber – Bláha, Český. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 2400. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Olomouc: Blažek – Pavlas, Černošek, Bača, Benýšek, Tichý, Veber – Streit, Broš, Svoboda – Nohel, R. Procházka, Dvořák (41. Dvořák) – Slavík, Šíp, Musial.
Dynamo Pardubice: Salfický – Augusta, Pácal, Malinský, Kříž, Cypljakov, Píša, Mudroch – Lubina, Blažek, Jantovský (41. Plášek) – Hejduk, Martinec, Pospíšil – S. Procházka, Koudelka, Kábrt.

Vyrovnaný zápas rozhodli ve svůj prospěch pardubičtí díky výbornému výkonu brankáře Salfického a dvěma proměněným přesilovkám. Domácí podali výkon na hranici svých možností, ale nedařilo se jim střelecky. Olomoučtí začali velkým náporem a po celou první třetinu byli aktivnější.

Při vyloučení Pácala spálil tutovku Bača, šanci Procházky likvidoval brankář Salfický. V další přesilovce olomoucký Slavík zblízka nedokázal skórovat. Před koncem třetiny se vyznamenal domácí brankář Blažek při úniku a blafáku Lubiny.

V první minutě druhé třetiny hosté využili své druhé přesilové hry, když se od modré trefil obránce Augusta. Vedení pardubické hráče povzbudilo a mužstvo bylo ve druhé třetině lepší. Domácí často zachraňoval brankář Blažek.

Hosté byli úspěšní i v první minutě třetí třetiny. Lubina využil za 36 vteřin přesilovku, když rozhodčí Haber potrestal domácí za pozdní příchod na led. Ve 47. minutě Broš opakovanou střelou překonal Salfického a snížil na 1:2. Domácí se pak snažili vyrovnat, největší příležitost měl obránce Bača. Ani zredukování sestavy na dvě pětky, ani dvacetivteřinová hra bez brankáře jim ke vstřelení gólu už nestačily.

Jiří Látal (HC Olomouc): „Chtěli jsme dnes vyhrát. Hráli jsme dobře, měli jsme i příležitosti ke vstřelení branek, ale ty jsme neproměnili. Rozhodly přesilové hry, chybí nám kvalitnější hráči, zejména střelci.“

Miloš Říha (HC Pojišťovna IB Pardubice): „Po čtyřech výborných výkonech na nás dnes dolehla krize. Nebyli jsme tak disciplinovaní, ale přálo nám štěstí. Zachytal nám Salfický a v závěru nás podržela zkušenost starších hráčů.“