HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram

Reportáž ze zápasu

Staropramen extraliga ledního hokeje, 46. kolo, neděle 1.3.1998, Zimní stadion města Pardubic

Karlovy Vary

2:0, 0:1, 0:1
Branky: 1. Kudrna, 13. Píša – 25. Prokůpek, 55. Streit. Rozhodčí: Brada – Husák, Křivský. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 2:0, 2:2.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Malinský, Kříž, Mudroch, Pospíšil – Hejduk, Blažek, Jantovský – Plášek (41. Pýcha), Martinec, Kudrna – Procházka, Sýkora, Kábrt.
Karlovy Vary: Pejchar – Richter, Hořava, Maškarinec, Tomášek, Pavlas, Černošek – Fical, Krásný, Kotrla – Prokůpek, Filip, Svoboda – Streit, Klimt, Ryšánek.

Komentář

Hokejisté Pardubic remizovali s Karlovými Vary 2:2, přestože vedli již 2:0. Hosté ale nejdříve ve druhé třetině Prokůpkem snížili a pět minut před koncem vyrovnal Streit. Vyprodaný stadion před utkáním nadšeně přivítal zlatého olympionika Milana Hejduka, kterému zástupci klubu předali upomínkové dary a zástupce Staropramenu šek na tisíc piv.

Pardubičtí začali utkání, ve kterém byli vysokým favoritem, velmi razantně a už po 53 vteřinách se ujali vedení brankou Kudrny. Nápor domácích trval i v dalších minutách, kdy si vytvářeli další šance a vynutili si převahu. Ve 13. minutě Píša tvrdou střelou od modré zvýšil vedení Pardubic na dvougólový rozdíl. Hosté se v úvodní třetině téměř k ničemu nedostali a tak se zdálo, že zápas bude jasnou záležitostí domácího mužstva.

Od druhé třetiny se ale Západočeši začali prezentovat zlepšenou hrou, přidali na důrazu a nátlakovou hrou převzali iniciativu. Ve 25. minutě Prokůpek snížil a domácí se rázem začali strachovat o výsledek.

V polovině utkání si sice Pardubičtí vytvořili při přesilové hře tlak a měli množství šancí, ale při Pejcharovi stálo štěstí. Nebojácný výkon hostí pokračoval i v závěrečné třetině. Domácí sice ve 54. minutě dali branku, ale rozhodčí Brada ji neuznal pro postavení pardubického hráče v brankovišti. O minutu později se radovali hosté, když po akci Ryšánka Streit vyrovnal a postaral se tak o opakování stejného výsledku z prvého vzájemného utkání v Pardubicích.

Remíza tak trochu pokazila pardubické oslavy Hejdukova zlata, které probíhaly po skončení zápasu před pardubickým stadionem.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „První třetinu jsme odehráli velmi dobře. Od druhé třetiny jsme však byli v útlumu, hráči špatně bruslili, prohrávali osobní souboje, přesto jsme mohli vyhrát, ale Kábrt, kterému se utkání příliš nevydařilo, v závěrečné třetině neproměnil tři šance.“

Karel Trachta (HC Becherovka Karlovy Vary): „Domácí měli velmi dobrý začátek, od druhé třetiny jsme se ale zvedli a po zásluze vyrovnali. Nás zužuje rozsáhlá marodka a hráli jsme se všemi hráči, které máme k dispozici.“

Dnes v   | Jun.
HC Dynamo Pardubice