Staropramen extraliga ledního hokeje, 8. kolo, úterý 23.9.1997, Zimní stadion města Pardubic

České Budějovice

6:2
1:1, 3:0, 2:1
Branky: 12. Hejduk, 25. S. Procházka, 29. Jantovský, 32. Kudrna, 44. S. Procházka, 49. Kábrt – 18. Vošta, 44. Štrba. Rozhodčí: Kolísek – Bláha, Fedoročko. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 5740. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Dynamo Pardubice: Barta – Augusta, Pácal, Malinský, Cypljakov Píša, Mudroch – Hejduk, Blažek, Jantovský – S. Procházka, Martinec, Kudrna – Koudelka (10. Plášek), Sýkora, Kábrt – od 41. navíc Rozsíval, Paleček.
České Budějovice: O. Svoboda – Nedoma, Suchánek, Soudek, Martínek, K. Ťoupal, Boháček – Rob, R. Ťoupal, Pýcha – Bruk, Turek, Vošta – Györi, Sailer, Štrba – Kotalík, Šachl, Barus.

Ve 125. vzájemném ligovém utkání zvítězili po celku jednoznačném průběhu pardubičtí hokejisté 6:2. Jihočeši svým výkonem na východočeském ledě potvrdili postavení v tabulce, které odpovídá jejich současné slabé výkonnosti.

Domácí začali sebevědomě, byli útočnější a vynutili si výraznější převahu. Hosté působili matným dojmem a teprve v 5. minutě se dostali do první šance. Pardubičtí ale nemohli svoji převahu zúročit a málem byli za to potrestáni, když ve 12. minutě při ojedinělém protiútoku Rob málem otevřel skóre. Pardubického Bartu ale nepřekonal a domácí z protiútoku po skvělém sólu Hejduka otevřeli skóre. Budějovičtí se museli bránit lavinovitým útokům domácích a teprve v závěru třetiny vyrovnali hru a Voštou v 18. minutě i skóre.

Druhou třetinu začali aktivněji hosté, kteří vysunuli obranu až do poloviny soupeře ve snaze nedat domácím příležitost s nakládáním rychlých protiútoků. Druhá branka v síti Svobody z hole Stanislava Procházky znovu otevřela převahu pardubického týmu, domácí převzali iniciativu, i když museli odolávat snahám soupeře o důraznou nátlakovou hru. Ve 32. minutě Pardubičtí zužitkovali přesilovou hru k další brance a utkání prakticky rozhodli.

V závěrečné třetině, kterou domácí sehráli v pohodě, dali pardubičtí příležitost i dalším hráčům z lavičky, obraz hry se však podstatně nezměnil, na ledě dominovalo jednoznačně pardubické družstvo. Hostům nebyla nic platná ani nečistá hra, kterou rozhodčí Kolísek dost dlouho toleroval a teprve v závěru zápasu se odhodlal k častějšímu vylučování.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Postavili jsme taktiku na tom vytvářet tlak na obránce soupeře, bruslit rychle kolem nich a myslím si, že se nám to podařilo. Utkání bylo náročné, zejména pokud šlo o to udržet hráče, aby byli disciplinovaní po těch zákrocích, které si na nás soupeř dovolil. Některé zákroky byly na vyloučení do konce utkání.“

Vladimír Caldr (HC České Budějovice): Jestliže jsme po minulých prohrách mohli mluvit o tom, že jsme hráli vyrovnaná utkání, tak dnes to byl náš nejslabší výkon a soupeř byl jednoznačně lepší.“