Staropramen extraliga ledního hokeje, 48. kolo, čtvrtek 4.3.1999, Zimní stadion města Pardubic

3:2
0:1, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 32. Plášek (Vak, Koudelka), 35. Vak (Malinský, Jančařík), 55. Plášek (Vak) – 3. Hlaváč (Výborný, P. Martinec), 57. Sýkora (M. Hlinka). Rozhodčí: Rejthar – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:9, navíc T. Martinec – Bednář oba 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 6051. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Jančařík, Malinský, Čáslava, Mudroch – S. Procházka, Plášek, Vak – Mikeska, T. Martinec, Kudrna – Koudelka, Tvrdík, Rozsíval.
Sparta Praha: Hnilička – Kučera, Benýšek, Ptáček, Šrek, Burda, Sýkora – Výborný, P. Martinec, Hlaváč – Bednář (34. Novák), J. Hlinka, Žemlička – Zelenka, M. Hlinka, Chabada.

V předehrávaném utkání 48. kola hokejové extraligy zdolaly Pardubice po dramatickém boji pražskou Spartu 3:2 a ziskem dvou bodů si opět zvýšily šanci na účast v play off.

Domácí nastoupili v oslabeni o nemocné útočníky Blažka a Jantovského a Sparta potvrdila roli favorita již ve třetí minutě vedoucím gólem. Po kombinaci nejproduktivnějšího útoku extraligy se už podevětadvacáté trefil nejlepší střelec soutěže Hlaváč. Hosté byli důraznější, ale po nevyužité přesilovce Sparty domácí vyrovnali hru. Sparťanská Martincova formace však o sobě dávala i nadále vědět a domácí gólman Barta musel ukázat své umění. Pardubičtí propásli v 18. minutě šanci na vyrovnání, když Mikeska z bezprostřední blízkosti vystřelil vedle.

Druhá třetina začala oboustranně nepřesným hokejem a žádné mužstvo si dlouho nedokázalo vytvořit gólovou šanci. Hra byla plná nepřesností, o to víc se urputně bojovalo a na výkonu domácích byla znát odpovědnost z důležitosti zápasu. Ve 32. minutě se Pardubice dočkaly vyrovnání po gólu Pláška a vzápětí se jim nabídla obrovská šance při hře pěti proti třem. Přesilovku domácí využili až ve 35. minutě a pak ještě Koudelka ve vlastním oslabení neproměnil sólový nájezd.

Závěrečná třetina přinesla kvalitní hokej okořeněný urputným bojem a vysokým nasazením obou týmů. Pardubičtí v 55. minutě získali dvougólový náskok, Sparta sice o dvě minuty později snížila po střele pardubického odchovance Sýkory, ale k zisku bodu jí nepomohla ani téměř minutová power play.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Zpočátku jsme měli ze Sparty obrovský respekt, ale po dvanácti minutách jsme se zvedli a od druhé třetiny jsme byli lepší. V závěru jsme měli i trochu štěstí. Za bojovný výkon a poctivou práci bych chtěl všem hráčům poděkovat.“

Pavel Richter (HC Sparta Praha): „Myslím, že jsme si utkání prohráli v první třetině, kdy jsme měli sedm až osm vyložených šancí, ale dali jen jediný gól. Ve druhé třetině jsme začali nepochopitelně dost pasivně a v té pasivitě nás udržela i vyloučení, ve kterých jsme posadili Pardubice na koně.“