Staropramen extraliga ledního hokeje, 40. kolo, úterý 2.2.1999, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

2:2
2:2, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 16. Blažek (Píša), 17. T. Martinec (Jančařík) – 9. Jaškin (Patera, M. Procházka), 18. Kratěna (Mařák, Dopita). Rozhodčí: J. Fiala – P. Charvát, Frühauf. Vyloučení: 7:10, navíc Veber (Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 9000 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
Dynamo Pardubice: Barta – Čáslava, Píša, Jančařík, Malinský, Mudroch, Pácal – S. Procházka, Blažek, Jantovský – Koudelka, T. Martinec, Kudrna – Vak, Plášek, Mikeska.
Vsetín: Čechmánek – Tesařík, Zubíček, Jaškin, Veber (41.–51. Jakeš), Zábranský, Srdínko – Kratěna, Dopita, Mařák – M. Procházka, Patera, Bělohlav – Tomajko, Stantien, Sršeň.

Vyprodaný stadion pomohl pardubickým hokejistům k cenné remíze s mistrovským týmem ze Vsetína 2:2, a Východočeši tak prodloužili sérii neporazitelnosti na devět zápasů. Na pardubickém stadiónu padly všechny čtyři branky v první třetině, v dalších dvou se spokojení diváci s kvalitní hrou už gólu nedočkali.

Oba celky se do sebe od první buly pustily s velkým důrazem, a tak se hrál hokej ve vysokém tempu. Vedoucí gól dali hosté v deváté minutě při přesilové hře. Tato branka domácí hráče vyburcovala a v dalších minutách si vytvořili výraznou územní převahu. Důraznou nátlakovou hrou se Východočechům podařilo Vsetín zatlačit do defenzívy. Hosté se často bránili za cenu nečistých zákroků, ale pardubičtí hokejisté nedokázali početní výhody využít, protože v jejich útočné fázi chyběl klid při zakončení.

V desáté minutě nastřelil domácí Jančařík jen tyč Čechmánkovy branky, ale o šest minut později se domácí diváci přeci jen dočkali, protože kapitán Blažek vyrovnal na 1:1. O necelou minutu později dokonce Tomáš Martinec získal pro Pardubice vedení, ale domácí hráči se z něj těšili jen půl minuty, protože Kratěna zůstal zcela volný a pohodlně vyrovnal.

Druhá třetina byla ve znamení urputného boje. Hrálo se především o střední pásmo, a přestože byli Pardubičtí aktivnější, Vsetín všemi způsoby jejich aktivitu brzdil. Neustálými diskusemi s rozhodčími se vsetínští hráči snažili vyvést domácí z tempa, přičemž prim v tu chvíli drželi zejména Dopita a Sršeň.

Boj o každý kus ledu přinesla i závěrečná třetina, ve které byli nadále aktivnější domácí hráči, ale o lepší výsledek se připravili neproměňováním gólových šancí. Navíc Vsetín tradičně podržel gólman Čechmánek, který domácím hokejistům sebral naději na překvapivé vítězství.

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Nezačali jsme dobře, ale po inkasované brance se to zlomilo a zatlačili jsme Vsetín do obranného pásma. Vytěžili jsme z toho i góly. Od druhé třetiny jsme kontrolovali hru, soupeře jsme nepustili do tlaku a šancí.“

Miroslav Venkrbec (HC Slovnaft Vsetín): „Myslím, že předchozí utkání byla kvalitnější, ale jsem rád, že z Pardubic nejedeme s prázdnou. Musím přiznat, že v poslední třetině byli domácí blíž k vítězství a nás podržel brankář Čechmánek. Proto jsem s bodem spokojen.“