Staropramen extraliga ledního hokeje, 33. kolo, neděle 10.1.1999, Zimní stadion Opava

Opava

1:3
1:1, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 15. Bacho (Punčochář) – 5. Mikeska (Plášek), 23. Kudrna (Koudelka), 34. Blažek (Kudrna). Rozhodčí: Rejthar – Bláha, Fedoročko. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5019. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Opava: Cagaš – Kadlec, Holík, Kuchyňa, Vyhlídal, Javín, Punčochář – Savenko, Galkin, Polášek – Poukar, Hub (53. Selingr), Nohel – Bacho, Vlach, Žůrek (30. Pavliš).
Dynamo Pardubice: Barta – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, Mudroch, R. Pospíšil – Jantovský, Blažek, S. Procházka – Kudrna, T. Martinec, Vak (21. Koudelka) – Rozsíval, Plášek, Mikeska.

V utkání 33. kola extraligy nestačili hokejisté Opavy na tým Pardubic a prohráli 1:3. Největší podíl na vítězství hostů, kteří na cizím kluzišti uspěli po čtyřech prohrách za sebou, měl reprezentační útočník Kudrna. Ve druhé třetině vstřelil druhý gól východočeského celku a třetí posléze připravil pro Blažka.

Utkání začalo ve velmi rychlém tempu, útoky se střídaly na obou stranách a brankáři byli v neustálé permanenci. Už v páté minutě se po chybné rozehrávce domácího Punčocháře hosté dostali k puku a Mikeska jim po přihrávce Pláška zajistil vedení. Domácími ale obdržená branka neotřásla a s velkou vervou se pustili do soupeře znovu. Z ideální přihrávky Savenka však Javín přestřelil, hned nato Vyhlídal vysunul Poukara, ale ten také nedal. Až v 15. minutě se domácí dočkali, když přihrávku Punčocháře proměnil ve vyrovnávací gól Bacho. Do konce třetiny domácí stále tlačili, ale pardubický brankář Barta své mužstvo podržel.

Na počátku druhé třetiny se dva domácí hokejisté dostali sami před Bartu, ale Polášek pardubického brankáře nepřekonal. Slabou chvilku domácích Pardubičtí ve 23. minutě potrestali a z rychlého protiútoku zvýšili na 2:1. Domácí trenéři promíchali útočné řady, které si pak vynucovaly nadále tlak, ale bez gólového efektu. Ani tři následující přesilovky se domácím nepovedly a byli to opět hosté, kteří vstřelili třetí gól. Na konci druhé třetiny došlo ke kuriózní situaci, když si pardubický obránce zatáhl puk do vlastní sítě, ale rozhodčí branku neuznal. To vyvolalo bouři protestů v hledišti a ledová plocha se musela uklízet.

Závěrečné dějství se pak již odehrávalo v režii Pardubických, kteří si důslednou a chytrou hrou kontrolovali výsledek a poprvé v této sezóně Opavu zdolali.