Staropramen extraliga ledního hokeje, 18. kolo, neděle 1.11.1998, Zimní stadion města Pardubic

5:3
1:2, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 18. Koudelka (Cypljakov, Plášek), 26. Brož (Pácal, Blažek), 42. Mikeska (Koudelka), 52. Plášek (Mudroch), 57. S. Procházka (Kudrna) – 14. Hanzlík (Porák, Vostřák), 19. Vostřák (Navrátil), 44. Vostřák. Rozhodčí: J. Fiala – Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:5, navíc Kudrna – Salfický oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 6824. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Dynamo Pardubice: Barta – Pácal, Píša, Jančařík, P. Kříž (21. Mudroch), Cypljakov, R. Pospíšil – Brož, Blažek, Kudrna (31.–41. Jantovský) – S. Procházka, Mikeska, Jantovský (21. Martinec) – Koudelka, Plášek, Rozsíval (41. Kábrt).
Plzeň: Salfický – Čech, Řezníček, O. Kříž, Vlček, Jindřich, Hanzlík – Vostřák, Porák, Navrátil – Špaňhel, Kořínek, Geffert – Volák, D. Pospíšil, Antoš.

Poprvé v tomto ročníku nastříleli pardubičtí hokejisté v zápase pět gólů a to jim vyneslo zasloužené vítězství nad mužstvem, ve kterém hrají i odchovanci pardubického hokeje Dušan Salfický a David Pospíšil. Po čtyřech utkáních bez výhry si hráči z města perníku opět připsali plný bodový zisk a současně tak Západočechům vrátili prohru 1:3 z úvodního měření sil.

Už ve druhé minutě měli domácí velkou šanci otevřít skóre, ale Brož, který se vrátil ze zámoří, na Salfického nevyzrát. Hosté potom ukázali, proč jsou v tabulce tak vysoko. Hráli důrazně v obraně a jednoduchým způsobem přecházeli do protiútoků. Pardubičtí se jen těžko prosazovali a ve 14. minutě poprvé inkasovali. O čtyři minuty později se jim sice z nenápadné akce podařilo vyrovnat, ale poslední slovo v úvodní dvacetiminutovce měli znovu hosté.

Jestliže první třetina měla volné tempo, od druhé části se hrál mnohem svižnější hokej. Domácí získali převahu, ke které jim hodně pomohly dvě přesilovky. Podařilo se jim také zásluhou Brože vyrovnat a na začátku závěrečné třetiny se důrazný Mikeska postaral o vedení svého týmu. Z toho se Pardubičtí dlouho neradovali, protože ve 44. minutě Vostřák z dálky prostřelil domácího brankáře Bartu. Urputný boj přinesl ale nakonec domácím úspěch, když v závěrečné desetiminutovce musel expardubický Salfický ještě dvakrát kapitulovat.

Před zahájením zápasu předali domácí dárek plzeňskému obránci Ivanu Vlčkovi, který nastoupil k šestistému ligovému zápasu v kariéře.

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to bojovné utkání a pokud by se v extralize hrálo více takových zápasů, určitě by šla její úroveň nahoru. Luděk Brož je vítanou posilou, jeví se jako přemýšlivý a tvořivý hráč a umí dát i gól.“

Radim Rulík (HC Keramika Plzeň): „Podali jsme bojovný výkon, ve třetí třetině jsme sahali po bodu, ale závěr nám nevyšel.“