Staropramen extraliga ledního hokeje, 17. kolo, pátek 30.10.1998, Zimní stadion České Budějovice

České Budějovice

3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Bartoš (Turek, Král), 34. Turek, 60. Sailer (R. Ťoupal) – 27. Blažek (Brož). Rozhodčí: Šindler – P. Fiala, Kostka. Vyloučení: 6:9, navíc Blažek (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 5031. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
České Budějovice: Svoboda – Nedoma, K. Ťoupal, Suchánek, Martínek, Zíb (31. Čech), Sičák – Kotalík (41. Šimáček), R. Ťoupal, Barus – Král, Turek, Bartoš – Sailer, Filipi, Brabenec.
Dynamo Pardubice: Barta – Kříž, Pácal, Píša, Jančařík, Cypljakov, Pospíšil – Mikeska, Blažek, Brož – Kudrna, Martinec, Procházka – Kábrt, Plášek, Koudelka – Rozsíval, Tvrdík, Vak.

Hokejisté Českých Budějovic porazili Pardubice 3:1, když se hostům opět nedařilo střelecky a už ve třináctém utkání letošního ročníku nedokázali překonat hranici dvou branek v utkání. O vítězství domácích rozhodl ve druhé třetině Turek, v závěru pečetil výsledek do prázdné branky Sailer.

Pardubičtí si sice vypracovali první gólovou šanci, ale Kudrna proti jistému českobudějovickému brankáři Svobodovi neuspěl. Naopak hned z protiútoku se dostali do vedení domácí, když Turek přesně našel slovenského reprezentanta Bartoše a ten poprvé pokořil Bartu. Poté tempo hry upadlo, především hosté hráli pasivně a více se věnovali nedovoleným zákrokům.

Ve druhé části hry Pardubice zvýšily obrátky a výsledek se dotavil. Ve 27. minutě Blažek mířil přesně a Svobodova lapačka byla pomalá. Jihočeši ale byli i nadále aktivnější a hokejovější, což potvrdili při následné přesilové hře, kdy nejlepší hráč utkání Turek dostal svůj tým znovu do vedení.

V závěrečném dějství stáhli hosté ze hry čtvrtý útok, ale pokračovali v nevýrazném výkonu. Zajímavější než hra bylo počínání pardubického trenéra Říhy, který dával na střídačce po jakémkoliv rozhodnutí sudích viditelně a hodně nahlas najevo svůj nesouhlas. Čtyři vteřiny před závěrečným hvizdem uzavřel účet při power play Pardubic domácí Sailer.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): „Dali jsme rychlou branku v úvodu, což nám pomohlo, protože jsme věděli, že Pardubice jsou kvalitní soupeř. Hosté se dostávali hodně do šancí, my jsme ale měli výborného brankáře. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, závěr divácky zajímavý nebyl, ale naše body byly dnes hodně vydřené a o to více si jich vážíme.“

Miloš Říha (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Naše zápasy mají stejný průběh – vytvoříme si šance, ale nedáváme góly. Body získali domácí hráči, ale my jsme byli po většinu utkání lepším týmem. Je škoda, že nikdo nehodnotí výkony rozhodčích.“