Staropramen extraliga ledního hokeje, 7. kolo, neděle 27.9.1998, Zimní stadion Opava

Opava

1:1
0:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 52. Zdráhal (Kadlec, Tomášek) – 30. Jantovský (Blažek, Mikeska). Rozhodčí: J. Fiala – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 2092. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Opava: Cagaš – Vyhlídal, Kadlec, Krajíček, Kuchyňa, Tomášek, Javín – Nohel, Zdráhal, Jelínek – Selingr, Galkin, Poukar – Žůrek, Hub, Savenko – Sedlák, Kučera, Bacho.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Pácal, Píša, Jančařík, Kříž, Cypljakov, Mudroch – Mikeska, Blažek, Jantovský – S. Procházka, Martinec, Kudrna – Koudelka, Plášek, Kábrt.

Po pětikolovém půstu, který ukončili až v pátek výhrou na Kladně, přidali hokejisté Opavy další bod po remíze s Pardubicemi. Hosté sice dlouho vedli, ale o dělbě bodů rozhodl až osm minut před koncem při přesilové hře Zdráhal.

Domácí nastoupili s odhodláním zopakovat dobrý výsledek z pátečního duelu a hráli se čtyřmi útoky proti třem útokům Pardubických. Do šance se dostal Poukar po Galkinově přihrávce, ale jeho prudká rána směřovala vedle brankové tyče. Na druhé straně se pak vyznamenal Cagaš, jehož lapačka zastavila Kábrtovu umístěnou střelu.

Na počátku druhé třetiny byl domácím vyloučen Kadlec, ale hosté Cagaše neohrozili. Domácí od 27. minuty hráli přesilovku a největší šanci promarnil Hub, který nedokázal doklepnout odražený puk po Kadlecově střele. Po návratu vyloučeného Píši po pěkné akci prvního útoku Pardubických naopak prostřelil domácího brankáře Jantovský. Druhá třetina byla předčasně pro nutnou výměnu plexiskla ukončena v 37. minutě a po úpravě se pokračovalo hned třetí částí.

Domácí se snažili vyrovnat, ale i Pardubičtí využívali nebezpečné protiútoky. Největší šanci měl opět Jantovský, ale minul prázdnou branku v době, kdy už byl Cagaš překonán. Domácí se vyrovnání dočkali v 52. minutě, když Zdráhal v přesilovce po přihrávce Kadlece a Tomáška vyrovnal.

Stanislav Neveselý (HC Opava): „Byla to úporná bitva, viděli jsme kolik sil je třeba k získání jednoho extraligového bodu. Vážím si této remízy, poněvadž Pardubice dovedly získat body venku a jsem rád, že se mužstvo zvedlo a v přesilovce vyrovnalo.“

Milan Chalupa (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Přijeli jsme do Opavy, abychom udělali co nejlepší výsledek. Hráli jsme tak, abychom neudělali na těžkém ledě chybu. Za stavu 1:0 jsme hráli na udržení, bohužel nás v závěru domácí přitlačili a v přesilovce vyrovnali.“