HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram

Reportáž ze zápasu

Český Telecom extraliga ledního hokeje, ČF3, pondělí 20.3.2000, Zimní stadion města Pardubic

Sparta Praha

0:2, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 42:32 Novotný (Filip) – 0:58 Novák (Rebolj, M. Sýkora), 16:57 Zelenka (Novák, Ptáček), 21:53 Zelenka (Novák, Žemlička), 34:35 Nedvěd (Broš, Výborný), 47:24 P. Martinec (Výborný, Kučera). Rozhodčí: Rejthar – Český, Kostka. Vyloučení: 5:4, navíc S. Procházka (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Diváci: 9374 (vyprodáno). Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5. Konečný stav série: 0:3.
Dynamo Pardubice: Barta – Mudroch, Pácal, Novotný, Mosnár, Kántor, Jančařík – Tvrdík, Blažek, Lubina – Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.
Sparta Praha: Bříza – M. Sýkora, Kučera, Ptáček, Rebolj, Nedvěd, Benýšek – Výborný, P. Martinec, Chabada – Zelenka, Novák, Žemlička – Kratěna (37. Havelka), Broš, Eiselt.

Komentář

Minimální počet tří zápasů potřebovali ve čtvrtfinále extraligy proti Pardubicím hokejisté pražské Sparty, vítězové základní části. Po dvou domácích výhrách porazili Východočechy i na jejich ledě a jsou v semifinále. Pražský celek tak oplatil Pardubicím vyřazení z play off v sezoně 1993/1994, kdy prohrál sérii 0:3 na zápasy. V této sezoně vyhráli sparťané nad svým soupeřem ve všech sedmi vzájemných utkáních.

Sparta šla od úvodních sekund nekompromisně za postupovým cílem, k první brance potřebovala jen 58 vteřin. Z levé strany vypálil obránce Rebolj, gólman Barta jeho střelu jen vyrazil a dojíždějící Novák měl branku odkrytou. Vedení hosty uklidnilo, a přestože Pardubičtí dřeli a snažili se dohrávat všechny souboje až do konce, vyloženou šanci si nevypracovali.

Marnost úsilí Východočechů dokumentovala i přesilovka při Žemličkově vyloučení. Naopak hosté v době, kdy na trestné lavici seděl Mudroch, několikrát Bartu prověřili. Žemlička však puk za jeho záda neprotlačil a Kratěnovi střela nesedla.

Sparta i bez Hlinky a Vůjtka svoji převahu přece jen dokázala korunovat ještě v úvodní části hry druhým gólem poté, co akci na jeden dotek po ose Ptáček - Novák zakončil Zelenka. Stejný hráč využil na začátku druhé třetiny hrubou chybu domácí obrany, po které zůstali tři sparťané před Bartou zcela volní, a pohodlně zvýšil skóre na 3:0.

Ukolébáni dostatečným náskokem však hosté poněkud polevili v nasazení a Blažek s Jančaříkem jim připomněli, že utkání ještě není u konce. Sparta však má v brance Břízu, který obě možnosti spolehlivě zlikvidoval, ale domácí přece jen zavětřili příležitost. Přibylo emocí a nervozity, sparťanského obránce Sýkoru zasáhl hokejkou do obličeje Koudelka a vyfasoval dvakrát po dvou minutách. Pražané jeho provinění potrestali čtvrtým gólem, jehož autorem byl obránce Nedvěd.

Pardubickým slouží ke cti, že ani za téměř rozhodnutého stavu nesložili zbraně a ještě jednou zvedli hlavy. Slovenský bek Novotný prostřelil shluk hráčů před Břízou, který měl zakrytý výhled, a vstřelil alespoň čestný úspěch domácích. Také další dvě šance Procházky a Matějovského byly z kategorie vyložených, nicméně červené světlo se rozsvítilo popáté za Bartovými zády po kombinaci, kterou zakončil Martinec.

Pavel Hynek (HC Sparta Praha): „Hodně nám pomohl gól v první minutě. Soupeř pak musel otevřít hru a my čekali na jeho chybu. V první a druhé třetině jsme dali po dvou brankách a o výsledku nebylo pochyb. Pardubice vydaly v předchozích utkáních u nás hodně sil, když chtěly vyhrát alespoň jedno utkání. Našim hráčům bych chtěl poděkovat za výkony ve čtvrtfinále a za postup do semifinále.“

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Dneska jsme nehráli tak dobře jako v Praze. Bylo to dáno tím, že jsme hráli doma a museli jsme jít do utkání s jinou taktikou. Moc jsme chtěli vyhrát a prodloužit sérii. Trochu jsme to ale neunesli, zodpovědnost nás svazovala a po hrubých chybách ve středním pásmu jsme dostali dva rychlé góly, které Spartu postavily na nohy. Sparta pak postavila dobrý obranný val, přes který jsme se jen těžko prosazovali. I přes porážku jsme sehráli s favoritem dobrou sérii. Hráči ze sebe vydali všechno.“

Zápasy v sezóně

3. kolo, 14. 9. 1999