HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012
arena logo Facebook Tacebook YouTube Instagram

Reportáž ze zápasu

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 46. kolo, úterý 22.2.2000, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

1:2, 2:0, 0:3
Branky a nahrávky: 1:04 Chlubna (Pavlas), 22. Barus (Snopek), 39. J. Polák (Chlubna, Rousek) – 1:44 Tvrdík (Lubina, Pácal), 16:14 Lubina (Mudroch), 43:49 Blažek (Tvrdík), 49:39 J. Kudrna (S. Procházka, A. Novotný), 59:48 T. Blažek. Rozhodčí: Rejthar – Hauser, Pokorný. Vyloučení: 4:6, navíc Lubina 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 3602. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5.
Karlovy Vary: Pejchar – Pavlas, J. Polák, Snopek, Divíšek, Malinský, Dobroň – Chlubna, Kverka, Rousek – Kalla, R. Procházka, Pavelek – Hruška, T. Martinec, Barus.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, A. Novotný, Mosnár, Kántor, Jančařík, Záleský, Mudroch – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka – Kolář, Kábrt, A. Hemský.

Komentář

Hokejisté Pardubic dokázali v utkání dvou aspirantů na postup do play off, vyhrál na ledě Karlových Varů 5:3, a nejenže se vzdálili Západočechům na tři body, ale zároveň předstihli do té doby osmé Znojmo. Pardubickým, kteří uspěli proti svému bývalému kouči Miloši Říhovi, se podařilo i srovnat vzájemnou bilanci, která bude v případě bodové rovnosti rozhodovat o celkovém umístění.

Veledůležitý duel, podle domácího trenéra Říhy zápas sezóny, začali Karlovarští výborně. Již v první minutě totiž S. Procházka fauloval a Chlubna jeho prohřešek potrestal již za čtyři sekundy. Pro extřineckého útočníka to byl již pátý zásah ve čtyřech utkáních v řadě. Rychlé vedení však domácím spíše uškodilo, než pomohlo. Nejenže již za 40 vteřin Pácal vyrovnal, ale hosté byli po celou první třetinu lepším týmem. Pozorně bránili a neustále zaměstnávali gólmana Pejchara. Druhou branku mohl přidat Pácal, ale nedokázal trefit odkrytou svatyni Becherovky. Agilně hrající bek si vše vynahradil později, když jeho střelu od modré chytře tečoval Lubina a Pardubičtí vedli.

Pojistit své vedení mohli v 75 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem, což se jim ale nepodařilo, a tak přišel trest. Jeden z hříšníků, Barus, nečekaně vystřelil od modré a puk skončil za zády překvapeného Svobody. Vyrovnání domácí nažhavilo, převzali aktivitu a hosté se bránili často pouze za cenu zakázaného uvolnění. Paradoxně, když se z tlaku vymanili, inkasovali potřetí. Na trestné lavici seděl Pácal a Polák byl před Svobodou nejdůraznější. Celé akci však předcházela „tutovka“ Mosnára, jenž se dostal osamoceně před Pejchara, ale přestřelil.

Hosté však nesložili zbraně, ve třetí třetině začali opět aktivněji a vyplatilo se jim to. Po zmatku v obraně Karlovarských se jim totiž nejprve podařilo vyrovnat, a když soupeř nezvýšil aktivitu, strhli vedení opět na svou stranu. Procházka sice ještě Pejchara nepřelstil, ale Kudrna již vzápětí ano. Když poté Divíšek v závěru neproměnil čistou šanci, stěhovaly se cenné body do Pardubic. Při záverečné power play domácích pojistil výhru Blažek.

Miloš Říha (HC Becherovka Karlovy Vary): „V první třetině byly Pardubice bruslařsky lepší, ale od druhé části jsme se zlepšili, dostali do vedení, ale nepochopitelně jsme udělali chyby v obraně a hosté toho využili. Chtěl bych však poukázat na některé věci z pardubické střídačky, které jsou pro mě nepochopitelné. To, co si dovolil Lubina, je podle mne neslýchané a ubohé. Aby chodil k naší střídačce a pokřikoval na ni, to nemá podle mého hráč jeho třídy zapotřebí. Play off teď hovoří pro soupeře a myslím si, že si to již Pardubice nenechají vzít.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme perfektně dodrželi stanovenou taktiku, což se nám vyplatilo. Po dvě třetiny jsme měli více ze hry, a poté i trochu štěstíčka. O postupu do play off však ještě není rozhodnuto, zbývá dost zápasů a může postoupit kdokoliv. K Lubinovu chování se nechci vyjadřovat, neboť jsem se věnoval hře.“

Zápasy v sezóně

7. kolo, 26. 9. 1999