HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 46. kolo, úterý 22.2.2000, Zimní stadion Karlovy Vary

Karlovy Vary

3:5
1:2, 2:0, 0:3
Branky a nahrávky: 1:04 Chlubna (Pavlas), 22. Barus (Snopek), 39. J. Polák (Chlubna, Rousek) – 1:44 Tvrdík (Lubina, Pácal), 16:14 Lubina (Mudroch), 43:49 Blažek (Tvrdík), 49:39 J. Kudrna (S. Procházka, A. Novotný), 59:48 T. Blažek. Rozhodčí: Rejthar – Hauser, Pokorný. Vyloučení: 4:6, navíc Lubina 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 3602. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5.
Karlovy Vary: Pejchar – Pavlas, J. Polák, Snopek, Divíšek, Malinský, Dobroň – Chlubna, Kverka, Rousek – Kalla, R. Procházka, Pavelek – Hruška, T. Martinec, Barus.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, A. Novotný, Mosnár, Kántor, Jančařík, Záleský, Mudroch – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka – Kolář, Kábrt, A. Hemský.

Hokejisté Pardubic dokázali v utkání dvou aspirantů na postup do play off, vyhrál na ledě Karlových Varů 5:3, a nejenže se vzdálili Západočechům na tři body, ale zároveň předstihli do té doby osmé Znojmo. Pardubickým, kteří uspěli proti svému bývalému kouči Miloši Říhovi, se podařilo i srovnat vzájemnou bilanci, která bude v případě bodové rovnosti rozhodovat o celkovém umístění.

Veledůležitý duel, podle domácího trenéra Říhy zápas sezóny, začali Karlovarští výborně. Již v první minutě totiž S. Procházka fauloval a Chlubna jeho prohřešek potrestal již za čtyři sekundy. Pro extřineckého útočníka to byl již pátý zásah ve čtyřech utkáních v řadě. Rychlé vedení však domácím spíše uškodilo, než pomohlo. Nejenže již za 40 vteřin Pácal vyrovnal, ale hosté byli po celou první třetinu lepším týmem. Pozorně bránili a neustále zaměstnávali gólmana Pejchara. Druhou branku mohl přidat Pácal, ale nedokázal trefit odkrytou svatyni Becherovky. Agilně hrající bek si vše vynahradil později, když jeho střelu od modré chytře tečoval Lubina a Pardubičtí vedli.

Pojistit své vedení mohli v 75 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem, což se jim ale nepodařilo, a tak přišel trest. Jeden z hříšníků, Barus, nečekaně vystřelil od modré a puk skončil za zády překvapeného Svobody. Vyrovnání domácí nažhavilo, převzali aktivitu a hosté se bránili často pouze za cenu zakázaného uvolnění. Paradoxně, když se z tlaku vymanili, inkasovali potřetí. Na trestné lavici seděl Pácal a Polák byl před Svobodou nejdůraznější. Celé akci však předcházela „tutovka“ Mosnára, jenž se dostal osamoceně před Pejchara, ale přestřelil.

Hosté však nesložili zbraně, ve třetí třetině začali opět aktivněji a vyplatilo se jim to. Po zmatku v obraně Karlovarských se jim totiž nejprve podařilo vyrovnat, a když soupeř nezvýšil aktivitu, strhli vedení opět na svou stranu. Procházka sice ještě Pejchara nepřelstil, ale Kudrna již vzápětí ano. Když poté Divíšek v závěru neproměnil čistou šanci, stěhovaly se cenné body do Pardubic. Při záverečné power play domácích pojistil výhru Blažek.

Miloš Říha (HC Becherovka Karlovy Vary): „V první třetině byly Pardubice bruslařsky lepší, ale od druhé části jsme se zlepšili, dostali do vedení, ale nepochopitelně jsme udělali chyby v obraně a hosté toho využili. Chtěl bych však poukázat na některé věci z pardubické střídačky, které jsou pro mě nepochopitelné. To, co si dovolil Lubina, je podle mne neslýchané a ubohé. Aby chodil k naší střídačce a pokřikoval na ni, to nemá podle mého hráč jeho třídy zapotřebí. Play off teď hovoří pro soupeře a myslím si, že si to již Pardubice nenechají vzít.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém jsme perfektně dodrželi stanovenou taktiku, což se nám vyplatilo. Po dvě třetiny jsme měli více ze hry, a poté i trochu štěstíčka. O postupu do play off však ještě není rozhodnuto, zbývá dost zápasů a může postoupit kdokoliv. K Lubinovu chování se nechci vyjadřovat, neboť jsem se věnoval hře.“