Český Telecom extraliga ledního hokeje, 37. kolo, úterý 29.2.2000, ČEZ Arena Pardubice

3:3
1:1, 2:1, 0:1
Branky a nahrávky: 2:32 Píša (Lubina, Tvrdík), 28:29 Mosnár (S. Procházka), 39:12 J. Kudrna (Jančařík, S. Procházka) – 5:43 Okál (Hamrlík, Homer), 29:01 Okál (Malena), 42:07 Štraub (Žižka, Mojžíš). Rozhodčí: Haškovec – Kareš, Pešan. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 6658. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, A. Novotný, Mosnár, Kántor, Jančařík – Tvrdík, P. Sýkora, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Kolář, Koudelka, Matějovský.
Berani Zlín: Hudáček – M. Hamrlík, Homer, Marušák, Malena, Luža, David, Žižka, Mojžíš – Okál, Čajánek, Navrátil – Kotásek, Štraub, Veselý – Tomek, Leška, Korhoň – Balaštík, Vala, Ambruz.

V dohrávaném utkání 37. kola extraligy remizovali hokejisté Pardubic se Zlínem 3:3 a propásli tak šanci odpoutat se v boji o osmé místo tabulky na rozdíl bodu od Znojma. Zásluhou lepšího skóre však zatím nováčka soutěže přeskočili.

Tradiční zahajovací nápor domácích tentokrát neměl takovou razanci, ale přesto ve třetí minutě Pardubičtí otevřeli skóre – po úniku dvojice Lubina – Tvrdík zakončoval zcela volný obránce Píša. O minutu později byl vyloučen domácí Matějovský a jednu vteřinu před jeho návratem na led hostující Okál po zaváhání domácí obrany vyrovnal. Pardubičtí měli v 9. minutě další velkou šanci, ale Sýkora trefil jen tyčku Hudáčkovy branky. Hosté pozorně bránili a nedovolili domácím vážněji ohrozit brankáře, Pardubicím ke vstřelení branky nepomohly ani tři přesilové hry.

Lépe bruslící hosté měli ve druhé třetině více ze hry a zatlačili domácí do defenzívy. Ve 25. minutě propásl Navrátil velkou šanci, také na druhé straně Filip odmítl možnost změny skóre. O tu se postaral až Mosnár po úniku Procházky, když tvrdou ranou prostřelil zlínského brankáře. Pardubičtí se z vedení těšili jen 32 vteřin. Výborně hrající Okál stačil tečovat střelu Maleny a srovnal skóre. Zlínští i nadále rychlou kombinací soupeře přehrávali, přesto se hodně nepřesně a nedůrazně hrající domácí dostali při přesilovce do vedení, když se s pomocí Hudáčka ve 40. minutě trefil Kudrna.

Na začátku závěrečné třetiny hosté laciným gólem téměř z půlky hřiště vyrovnali a zajistili si bod. Domácí, kteří hráli již sedmý zápas ve čtrnácti dnech, totiž nedokázali strhnout vedení na svou stranu. Dva body pro Zlínské mohl zajistit v samotném závěru Leška, ale proti Svobodovi neuspěl.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Chtěli jsme oba body, ale máme dost zraněných hráčů, takže jsem spokojen alespoň s bodem. Mužstvo podalo bojovný výkon a hráči zasluhují absolutorium. Utkání bylo dramatické, obě mužstva hrála s velkým nasazením.“

Antonín Stavjaňa (HC Barum Continental Zlín): „Utkání pro nás nezačalo dobře, pro zranění museli odstoupit Luža s podezřením na zlomeninu žeber a Marušák s podvrtnutým kotníkem. V útoku jsme byli produktivnější, domácí dřeli, a tak je remíza spravedlivá.“