HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 pohar1973 pohar1987 pohar1989 pohar2005 pohar2010 pohar2012

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 31. kolo, úterý 28.12.1999, Zimní stadion města Pardubic

Vsetín

2:5
0:1, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 25. P. Sýkora (Koudelka), 58. Lubina (P. Sýkora, Tvrdík) – 4. Pardavý (Dopita), 25. M. Procházka (Patera, Bělohlav), 35. Paroulek (Bělohlav, Dopita), 51. Pardavý (Dopita), 54. Pardavý (Paroulek). Rozhodčí: Minář – Fiala, Chytil. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6425. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
Dynamo Pardubice: Barta – Malinský, Mudroch, Píša, A. Novotný (45. Záleský), Pácal, Jančařík – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kolář, T. Martinec, S. Procházka (45. A. Hemský) – Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.
Vsetín: Čechmánek – Tesařík, Veber, Zubíček, Zábranský, Jaškin, Srdínko – Pardavý, Dopita, Paroulek – Bělohlav, Patera, M. Procházka – Mařák, Stantien, Tomajko.

Ani ve třetím vzájemném utkání s úřadujícím mistrem ze Vsetína v letošní sezóně nedokázali pardubičtí hokejisté bodovat a prohráli 2:5. O čtvrtou prohru Východočechů v řadě se postaral čtyřmi góly první Dopitův útok. Pravý křídelní útočník Pardavý zaznamenal hattrick.

Domácí měli velkou šanci otevřít skóre již v 25. sekundě utkání, ale Blažek zblízka trefil jen Čechmánkovu lapačku. Hosté naopak první šanci využili. Chybu pardubického juniora Koláře potrestal po přihrávce Dopity Pardavý. Pardubičtí měli v úvodní třetině optickou převahu, Čechmánek musel dvanáctkrát zasahovat, ale vyloženým šance si domácí nevypracovali.

Také začátek druhé části patřil domácím, ale tlak ve vyrovnání nezužitkovali. Naopak hosté v 25. minutě zvýšili, když si za Bartovou brankou vychutnal Patera pardubické obránce Píšu s Novotným a Procházka lehce skóroval. Ještě v téže minutě se dočkali i domácí a Petr Sýkora zkorigoval stav. Oboustranně zvýšené úsilí přinášelo řadu gólových šancí na obou stranách, šťastnější však byli v 35. minutě hosté. Domácí totiž doplatili na nedůslednost při bránění a po zmatku před Bartovou brankou Paroulek přidal třetí gól Vsetína.

Závěrečná třetina byla jednoznačně v režii Valachů a na ledě exceloval Dopitův útok a Pardavý dovršil dalšími dvěma góly hattrick. Na čtvrté prohře Pardubic v řadě nic nezměnil ani gól Lubiny v závěru zápasu.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Měli jsme ze soupeře respekt a Vsetín byl nad naše síly. Máme velkou marodku, a tak musím jen pogratulovat soupeři k vítězství.“

Miroslav Venkrbec (HC Slovnaft Viva Vsetín): „Jsem maximálně spokojen s výsledkem, se hrou už nikoliv. V první třetině jsme nehráli dobře a jen díky Čechmánkovi jsme ji neprohráli. Od druhé třetiny jsme se ale zlepšili a v závěrečné části už jsme byli jasně lepší.“