20. kolo, neděle 7.11.1999 od 18:00 hodin, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 11:16 Kverka (Pavlas, Rousek), 23:45 Rousek (Kverka), 33:04 Janků (Kverka, M. Richter), 50:39 Janků. Rozhodčí: Husička – Kareš, Pešan. Vyloučení: 6:8, navíc Kudrna (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3582. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 4:0.
Karlovy Vary: Šmíd – Pavlas, Prošek, M. Richter, Polák, Snopek, Divíšek – Kalla, Kverka, Rousek – Janků, R. Procházka, Podlaha – Hruška, Filip, Barus.
Dynamo Pardubice: Barta – Malinský, Mudroch, Píša, Pácal, Jančařík, A. Novotný (52. Záleský) – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – Kudrna (42. Jantovský), T. Martinec, S. Procházka – Mikeska, P. Sýkora, Koudelka – od 52. navíc Vak, Kábrt.

Hokejisté Karlových Varů porazili Pardubice 4:0 a brankář juniorské reprezentace Šmíd tak poprvé v této sezóně udržel čisté konto.

V nepříliš pohledném a urputném úvodním dějství si útočníci vypracovali šancí jako šafránu. Domácí se prosadili alespoň jednou, když ve 12. minutě vypálil v přesilovce od modré obránce Pavlas a za záda pardubického gólmana Barty poslal puk Kverka. Hosté zahrozili ve 20. minutě, ale výborný brankář Šmíd byl při střele Lubiny na místě.

Ve 24. minutě využil chybu obrany Východočechů Rousek a parádním blafákem skóroval v oslabení. Ve 29. minutě vypracoval Barus další dobrou možnost pro Hrušku, ale tentokrát měl navrch Barta. Ve 32. minutě mohl Hruška přidat další branku domácích, znovu při početní nevýhodě. Příliš dlouho se na ní ale čekat nemuselo, když se vyloučený Barus vracel na led, karlovarské ochozy rozjásal Janků. V závěrečné minutě druhé třetiny si karlovarský brankář Šmíd poradil s prudkými střelami Kudrny, Malinského, a k tomu Pácal zazvonil o tyčku jeho branky.

Ve 47. minutě Karlovarští opět hosty zmáčkla, ale nic se neujalo. Až v 51. minutě krásně zavěsil Janků a diváci skandovali jméno trenéra Miloše Říhy. Karlovarskému mužstvu zápasy proti bývalému týmu jejich současného lodivoda svědčí, zatím z nich získalo všechny čtyři body.

Martin Pešout (HC Becherovka Karlovy Vary): „Na začátku jsme byli nervózní, než jsme dali první gól. Ve druhé třetině se nám podařilo vstřelit dva góly a od té doby jsme byli lepší.“

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Zápas jsme si prohráli sami. Rozhodla naše špatná koncovka a velmi špatný důraz před brankou.“

Vzájemné zápasy 1999/2000
26.9.99 Dynamo Pardubice – Karlovy Vary 3:4